Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

RÓZNICA WIEKU

03 kwi 2009 - 12:03:01

Jaka jest najlepsza róznica miedzy dziećmi?
Kiedy zdecydować się na nastąpną ciąże? Wielokrotnie słyszałam ze najlepsza róznicą wieku jest rodzenie dzieci rok po roku, bo i dzieci sie razem wychowuja i lepiej odchować odrazu . Ale takie coś przezemnie nie przemawia :/
CO MYŚLICIE O RÓZNICY WIEKU JAKA NAJLEPSZA DROGIE SZAFOWICZKI ?

RÓZNICA WIEKU

03 kwi 2009 - 12:10:26

Pewnie nie o taka opinie Ci chodzi ale chcialam tylko powiedziec ze mam 2 starszych braci ktorzy urodzili sie wlasnie rok po roku natomiast ja jestem od nich kilka lat mlodsza. Teraz sa juz dorosli i z perspektywy czasu widze ze miedzy nimi byla i jest duzo wieksza wiez niz ze mna... Maja wspolnych znajomych, razem sie wychowywali, bawili, imprezowali, zawsze mogli na siebie liczyc. Dopiero teraz ta roznica wieku zaczela sie zacierac ale nadal jestem dla nich mlodsza siostra ktora trzeba sie opiekowac:D Mysle ze to dobrze zeby miedzy dziecmi nie bylo zbyt duzej roznicy wieku.

To tylko taka mala moja opinia, moze jakos Ci to pomoze:)
Pozdrawiam

RÓZNICA WIEKU

03 kwi 2009 - 12:18:47

Ja mam 2 córki i jest między nimi 4,5 roku różnicy i tak w sumie nie było z nimi problemu, zawsze jakoś się dogadywały a teraz jak już są nastolatkami rozumieją się dużo lepiej, no i oczywiście łatwiej je było wychowywać właśnie ze względu na tę różnicę:)
Pozdrawiam

RÓZNICA WIEKU

03 kwi 2009 - 12:18:50

wydaje mi sie, ze najlepsza róznica to 3-5 lat. Starsze dziekcko jest juz na tyle duże żeby zajać się sobą czasem, a mama ma czas dla malucha, obowiazki nie koliduja ze sobą

RÓZNICA WIEKU

03 kwi 2009 - 12:22:58

byle nie za duża.. 2-3 lata max wg mnie, mamą jeszcze nie jestem, ale moja siostra jest ode mnie starsza od 11 lat a brat młodszy o 10.. więc kompletnie nie mamy ze sobą wspólnych tematów.. baa.. moja siostra mogłaby być mamą mojego brata.. takie to dziwne wg mnie:P

RÓZNICA WIEKU

03 kwi 2009 - 12:23:10

Mam 1,5 rocznego synka i myślę, że najlepiej dla niego by było gdybym już zaczęła się starać o rodzeństwo dla niego. Niestety z różnych przyczyn jest to nierealne. Mimo to wydaje mi się, że najlepsza różnica wiekowa to 2-3 lata bo później między dziećmi jest pewna przepaść związana z zainteresowaniami, rozwojem itp. Chociaż w sumie jeśli dzieci są właściwie wychowywane, czerpią dobry przykład z rodziców i otoczone są miłością to w sumie żadna różnica wiekowa nie będzie barierą nie do przebycia :)
Pozdrawiam.
Ania

niezweryfikowana
Posty: 201
Ostrzeżenia: 1/5

RÓZNICA WIEKU

07 kwi 2009 - 11:39:33

Hej:)
ja nie mam dzieci;)
Ale miedzy mna a moim bratem jest różnica 11 lat...
Ja mam 18 a on 29
Myśle ze moja mama przesadziła z taka różnica ale z bratem jestem zżyta i to bardzo:)Choć mieszka tysiace km ode mnie:)

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

RÓZNICA WIEKU

07 kwi 2009 - 11:43:47

Cytat
Gocha23785
Hej:)
ja nie mam dzieci;)
Ale miedzy mna a moim bratem jest różnica 11 lat...
Ja mam 18 a on 29
Myśle ze moja mama przesadziła z taka różnica ale z bratem jestem zżyta i to bardzo:)Choć mieszka tysiace km ode mnie:)

Miedzy moim najstarszym bratem tez jest 11 lat roznicy, miedzy drugim bratem 4...
Mam kumpele która ma brata młodszego o 16 lat :o to juz moim zdaniem przegiecie.


Ale osobiscie uwazam ze najlepsza roznica wieku dzielaca dzieciaki to maks 5 lat :)

RÓZNICA WIEKU

10 kwi 2009 - 21:31:45

najlepsza roznica to 2-3 lata, mam córkę, która ma prawie 3 latka i synka, który ma 8 miesięcy. Troszkę jest to męczące ale wiem, że to przejściowe:), dzieciaki wspaniale już teraz się dogadują i przepadają za sobą a córeczka bardzo mi pomaga choć jest mała:)

zweryfikowana
Posty: 1.565
Ostrzeżenia: 1/5

RÓZNICA WIEKU

10 kwi 2009 - 21:36:07

zdecydowanie rok po roku, najwyżej 2 lata przerwy:)
wiem z własnego doświadczenia, ale nie jako matki. kiedy byłam małym dzieckiem, miałam 8 lat urodził mi się brat. to by dla mnie ogromnym szokiem, byłam zawsze rozpieszczana jedynaczka, miałam wszystko, cala uwagę :) a tu nagle takie dziecko zabralo mi rodzicow dziadkow i cala rodzine. wpadlam w depresje, jedzdzili ze mna po psychologach, musieli mi nawet dawac pic z butelki ze smoczkiem zebym nie czula sie gorsza :) po pol roku to minelo, ale mieli na prtawde ze mna duzo roboty :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.738
Ostrzeżenia: 2/5

RÓZNICA WIEKU

10 kwi 2009 - 21:41:13

ja do tej pory planowałam jedno.. góra dwójkę dzieci... ale od niedawna marzy mi się taka kochana czwóreczka.. o ile oczywiście będę w stanie dać im wszystko to co najlepsze i zagwarantować, że niczego im nie zabraknie.. co do różnicy to sama wiem, że zbyt duża nie jest dobrym rozwiązaniem.. osobiście nie chciałabym by między moimi dziećmi było więcej niż 3 lata różnicy :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.738
Ostrzeżenia: 2/5

RÓZNICA WIEKU

10 kwi 2009 - 21:43:47

Cytat
annap
zdecydowanie rok po roku, najwyżej 2 lata przerwy:)
wiem z własnego doświadczenia, ale nie jako matki. kiedy byłam małym dzieckiem, miałam 8 lat urodził mi się brat. to by dla mnie ogromnym szokiem, byłam zawsze rozpieszczana jedynaczka, miałam wszystko, cala uwagę :) a tu nagle takie dziecko zabralo mi rodzicow dziadkow i cala rodzine. wpadlam w depresje, jedzdzili ze mna po psychologach, musieli mi nawet dawac pic z butelki ze smoczkiem zebym nie czula sie gorsza :) po pol roku to minelo, ale mieli na prtawde ze mna duzo roboty :D

oj tak... mnie do dziś opowiadają, jak to mając dwa latka urodził się mój brat.. wyprawiałam to samo.. gdy moja mama tylko zaczynała karmić mojego braciszka ja natychmiast wskakiwałam na stół krzycząc "spadammmmmmmmm!".. wtedy moja mama musiała szybko do mnie lecieć i mnie ratować :D chodziłam za nią, błagałam by go oddała komuś.. ale to też zależy od podejścia.. od tego jak rodzice przygotują takie dziecko na przyjście na świat rodzeństwa.. i jak będą je traktować gdy malec pojawi się już w domu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-10 21:44 przez szalone_nozyczki.

RÓZNICA WIEKU

10 kwi 2009 - 21:49:08

Cytat
patrycha071
Cytat
Gocha23785
Hej:)
ja nie mam dzieci;)
Ale miedzy mna a moim bratem jest różnica 11 lat...
Ja mam 18 a on 29
Myśle ze moja mama przesadziła z taka różnica ale z bratem jestem zżyta i to bardzo:)Choć mieszka tysiace km ode mnie:)

Miedzy moim najstarszym bratem tez jest 11 lat roznicy, miedzy drugim bratem 4...
Mam kumpele która ma brata młodszego o 16 lat :o to juz moim zdaniem przegiecie.


Ale osobiscie uwazam ze najlepsza roznica wieku dzielaca dzieciaki to maks 5 lat :)

Mojej kolezanki siostry maja juz dzieci , kolezanka ma 18 lat jej brat 12
miedzy bratem jej starsza siostra jest 19 lat różnicy i mimo wszystko znajduja tematy do rozmów ;] teraz bo nie wiem jak bylo kiedys;]

RÓZNICA WIEKU

11 kwi 2009 - 12:30:21

a moim zdaniem jest tak:
dzieci w mniej wiecej tym samamym wieku.... po pierwsze ( mowie ze siebie) sajgon w domu, codzinnie bicie sie, klotnie, poza tym szybka rosna, a nie jest powiedziane ze i tak zostana przyjaciolmi na wieki =] tylko moze byc wrecz przeciwnie .. plus chwile pocierpiec i miec spokuj odchowane 2 bable:))
dzieci i wiekszej roznicy wieku.... pod katem rodzicow, 1 babel maly to nie to samo jak 2 bable na raz=] dwa razy odswiezenie zwazku :)) mozna sie dwa razy poczuc mlodo:)) oboje dzieci mozna otoczyc max opieka:)) co prawda jak sa mali to sie zabardzo swoim towarzystem nie przejmuja, i dopiero jak sa starsi zostaja przyaciolmi:)

ja mam o 1, 9 i 15 lat mlodsze rodzenstwo.... i musze powedziec ze ze wszytkimi mam super kontakt:)) i tak na prawde wszytko jedno jak zdecydujesz, bo to wszytko zalezy od charakteru dzieci:)) takze czy tak czy siak i tak bedzie ok:)) ale przyznam szczeze ze jakbym byla tylko ja z o 1 rok mlodsza siorka to bylaby nuda w domu, a tak co jakis czas pojawialo sie male dziecko w naszej rodzinie i bylo na prawde super:)) nie ma nic wspanialszego jak taki malutki braciesz lub siostrzyczka w domu:)) ja to wspominam na prawde bardzo, ale to bardzo milo i wzruszajco:))

RÓZNICA WIEKU

11 kwi 2009 - 12:33:31

Moja siostra jest ode mnie rok młodsza... Lepiej jest chyba kiedy jest większa róznica, tak wg mnie...

następna dyskusja:

ciemieniucha!