Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 9 10 11 -->

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 19:43:57

Drogie mamy ( i nie tylko;) proszę o radę, co myślicie...jednak najpierw przedstawię moją sytuacje
Mam 25lat. Jestem już po studiach i pracuję, zarabiam mało 1400zł na czysto, w tym muszę opłacić mieszkanie(dokładnie pokój, bilety, życie)-stolica więc wiadomo nie mało, mój chłopak kończy w tym roku studia i jak dobrze pójdzie będzie w czerwcu mgr.
Chodzi o to, czy według was jest dobry czas na dziecko, czy czekać? Chciałabym mieć już dziecko, jesteśmy razem 3lata i się kochamy.
Jednak narazie ja sama siebie utrzymuje ledwo, chłopak nie ma pracy (kończy dziennie studia) Wiadomo dziecko kosztuje... Uważacie, że warto czekać, jeśli tak to ile i na co? Pracuje dopiero miesiąc, więc macierzyński itp odpada...zreszto nie wiem jak dokładnie z tym jest... Nie jestem typem karierowiczki jednak chcemy mu i sobie zapewnić godne życie.
żadna mama nie poradzi?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-15 19:50 przez lifestyle.

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 19:58:09

skoro nie masz pewnosci to poczekaj nie radz sie na forum tylko sw instynktu... jezeli naprawde zapragniesz dziecka to nie bedziesz pytac o to innych sama to poczujesz

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:00:34

no coz, ja jestem w podobnej sytacji z tym ze ja mam 24 lata w tym roku koncze politechnike, moj chlop juz skonczyl zarabia dosyc dobrze, prawie 2 razy tyle co Ty, w przyszły roku sie pobieramy ale ja uwazam ze na dziecko jeszcze jest za wczensie;] dopoki ja nie zaczne pracowac nie ma mowy... za duzo rat... rachunkow jak na jednego czlowieka a dziecko musi miec jakies godne warunki... przynajmniej ja tak uwazam...

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:00:34

ja czuję instynkt macierzyński, chodzi mi tylko o kwestię finansową, jak to było u was czy dałyście sobie radę pod tym względem?czy lepiej poczekać z 2 lata na lepszą pracę, rozwijać się itp?

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 19:59:53

witam..
Ja ,jako mama dwóch synków,proponuje poczekać,dorobić się czegoś,popracuj chociaż z rok,pożniej postaraj się o dzidzie,wtedy będziesz miala płacone jak urodzisz i będziesz z dzieckiem w domku i pieniążki będą wpływać nie pracując...

Tylko,że powiem tak,jak się już ma dziecko,zawsze znajdą się pieniążki na wszystko.;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-15 20:04 przez sylwia8086.

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:03:02

Cytat
lifestyle
Drogie mamy ( i nie tylko;) proszę o radę, co myślicie...jednak najpierw przedstawię moją sytuacje
Mam 25lat. Jestem już po studiach i pracuję, zarabiam mało 1400zł na czysto, w tym muszę opłacić mieszkanie(dokładnie pokój, bilety, życie)-stolica więc wiadomo nie mało, mój chłopak kończy w tym roku studia i jak dobrze pójdzie będzie w czerwcu mgr.
Chodzi o to, czy według was jest dobry czas na dziecko, czy czekać? Chciałabym mieć już dziecko, jesteśmy razem 3lata i się kochamy.
Jednak narazie ja sama siebie utrzymuje ledwo, chłopak nie ma pracy (kończy dziennie studia) Wiadomo dziecko kosztuje... Uważacie, że warto czekać, jeśli tak to ile i na co? Pracuje dopiero miesiąc, więc macierzyński itp odpada...zreszto nie wiem jak dokładnie z tym jest... Nie jestem typem karierowiczki jednak chcemy mu i sobie zapewnić godne życie.
żadna mama nie poradzi?

chyba sama ta wypowiedzia odpowiedzialas sobie na pytanie
Ale powiem Ci z autopsji ze jak pojawia sie dziecko, to pojawiają sie pieniadze na utrzymanie tego dziecka:) bynajmniej u mnie tak było, z mezem jakos nie mielismy duzych potrzeb ale jak pojawilo sie malenstwo chcielismy mu dac wszystko to co najlepsze:) wiec i mobilizacja byla wieksza:)

zweryfikowana
Posty: 1.157
Ostrzeżenia: 1/5

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:00:14

Ja radziłabym poczekać... Sama chciałabym już mieć maluszka... Z tego co mówisz to zarabiasz mało nie utzrymacie się z takiej pensji... Dziecko to duże wydatki... Zresztą z tego co widzę sama nie jestes jeszcze tego pewna, a dziecko to nie zabawka - nie rzucisz je w kąt jak już będziesz miała dość. Zresztą dziecko pochłonie cały twój czas i życie.... Zastanów się poważnie i porozmawiaj o tym z chłopakiem.

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:03:15

kredka również uważam, że dziecko musi mieć godne warunki, ale z drugiej strony już psychicznie czuję się gotowa
więc chyba ten rok będzie dobrym rozwiązaniem, przygotuję się też od strony fizycznej- wiadomo więcej owoców, warzyw , kwas foliowy.... Co do pracy to ja nie wiem czy uda mi się zmienić ją w ciągu roku:( ciężka jest obecnie sytuacja z pracą, ja swoją lubię lecz kokosów nie zarabiam jak widać



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-15 20:06 przez lifestyle.

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:01:17

nie jestem jeszcze mamą,ale myślę,że lepiej jeszcze poczekać :)

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:04:46

ja mam 25 lat i 3letniego syna. Jestem po studiach juz prawie rok, jestem tylko na stazu czyli jakies 700zl zarabiam moj maz rowniez po studiach zarabia mniej od ciebie ale jakos sobie radzimy. nie jest najgorzej. Gdybym mogla sie z kims zamienic-nie zrobilabym tego za zadne skarby swiata.Moj syn to najlepsza "rzecz" jaka mogla mi sie trafic.

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:02:18

Ja mam 23 lata i juz dwulatka i męża i 1 rok magisterki robię ... nie zmieniłabym tego, ale każdej dziewczynie/kobiecie radzę najpierw pokończyć skzoły, pomieszkać troszkę z facetem i znalezc dobra prace, a potem dziecko. Myślę, że już moglabys pomyslec o dzidzi, przeczekac te okres probny zeby Ci przedluzyli umowe do dnia porodu jak już byś zaszla w ciaze ( nie wiem jak teraz jest w przepisach ale chyba po okresie probnym dopiero przedluzaja do dnia porodu) i dodatkowo przez 5 miesiey dosatjesz na macierzynskim 100% platne wynagrodzenie. w miedzyczasie znalazlabys inna prace a i Twoj chlopak poszukalby czegos po ukonczeniu mgr.

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:03:14

jeśli nie jesteście wstanie utrzymać się + dziecko, to chyba oczywiste że za wcześnie na nie. wiek nie powinien mieć żadnego znaczenia podczas decydowania się na dziecko. najważniejsze to żeby sobie poradzić finansowo. radziłabym poczekać aż chłopak znajdzie porządną pracę i ustatkujecie się.
wiele osób powie że pieniądze nie są najważniejsze, że nawet nastolatkowi sobie radzą z macierzyństwem, ale to właśnie brak pieniędzy prowadzi do ciągłych kłótni, stresu itp. lepiej poczekać:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.067

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:07:48

a ja mam corcie ( 9 miesiecy) , nie pracuje , mamy kredyt mieszkaniowy , i zyjemy godnie, tylko dlatego ze maz duzo zarabia.
gdyby nie to ,pewnie tez bysmy poczekali z dzieckiem, dodam iz mam 22lata i nie studiuje..
Przy Twojej sytuacji chyba bym poczekala...

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:08:56

Cytat
lifestyle
kredka również uważam, że dziecko musi mieć godne warunki, ale z drugiej strony już psychicznie czuję się gotowa
więc chyba ten rok będzie dobrym rozwiązaniem, przygotuję się też od strony fizycznej- wiadomo więcej owoców, warzyw , kwas foliowy.... Co do pracy to ja nie wiem czy uda mi się zmienić ją w ciągu roku:( ciężka jest obecnie sytuacja z pracą, ja swoją lubię lecz kokosów nie zarabiam jak widać

moim zdaniem + ze jestes gotowa pod wzgledem psychicznym... ale poczekaj jeszcze z 1 rok az chlopak znajdzie prace moze Ty trpche lepsza... bo bedzie Wam ciezko... bardzo ciezko... za 1400 zł to nic nie wykombinujecie;// a z dzieckiem w 1 pokoju mieskzac nie bedzecie bo najprawdopodobiej innym bedzie przeszkadzac placz dziecka w nocy i wynajac bedzie trzeba cale mieszkanie inaczej wyladujecie na ulicy;/ takze zdrowy rozsadek.. moze legalizacja zwiazku? najpierw bylo pokolei:)) a pozniej bejbe

pytanie do mam

15 kwi 2010 - 20:10:33

a jak to jest z macierzyńskim, ktoś się orientuje, jak pracuje 1 miesiąc to muszę jeszcze 11 aby go dostać? czy w sumie już będąc w ciąży i pracując do tego przepracowanego roku już mi się należy?

następna dyskusja:

zostałam mamą pomocy !