Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam dziewczyny!

Założyłam ten wątek, żeby można było się wymieniać informacjami na temat tego, czego w ciąży robić nie wolno lub czego należy unikać, i dlaczego.

Ja o wielu rzeczach dowiadywałam się przypadkiem, co mnie potem niepotrzebnie stresowało, więc wydaje mi się, że taki wątek jest dość potrzebny, bo tego rodzaju informacje są rozproszone i warto je zebrać w jednym miejscu!

Proszę, żeby zamieszczać tu rzetelne, sprawdzone informacje, żeby nie straszyć przyszłych mam :)

Chciałabym, żeby przy podawaniu informacji, że np. czegoś nie wolno się robić, lub powinno się uważać, podawać też wyjaśnienie dlaczego. To moim zdaniem bardzo ważne.

Pozdrawiam!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-05 20:30 przez osak04071983.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.936

Nie wolno palić, pić napojów z zawartością alkoholu, uprawiać wzmożonej aktywności fizycznej bez konsultacji programu ćwiczeń z ginekologiem. Uwaga! Nie wolno palić nawet wtedy, kiedy jesteśmy nałogowcami! Jeśli organizm jest uzależniony od nikotyny dobry lekarz znajdzie dla każdej z przyszłych mam adekwatne rozwiązanie bez podtruwania dziecka śmiertelnymi składnikami!!!

Cytat
kinius33
Uwaga! Nie wolno palić nawet wtedy, kiedy jesteśmy nałogowcami! Jeśli organizm jest uzależniony od nikotyny dobry lekarz znajdzie dla każdej z przyszłych mam adekwatne rozwiązanie bez podtruwania dziecka śmiertelnymi składnikami!!!

Moja koleżanka paliła nałogowa, gdy jeszcze nie wiedziała, że jest w ciąży. Lekarz (ginekolog) powiedział jej, że teraz to już lepiej palić jednego papierosa dziennie niż nagle rzucić, bo tym można by było dziecku jeszcze bardziej zaszkodzić. Jak to w końcu z tym jest? Słyszy się sprzeczne opinie.

Cytat
kinius33
Nie wolno palić, pić napojów z zawartością alkoholu, uprawiać wzmożonej aktywności fizycznej bez konsultacji programu ćwiczeń z ginekologiem. Uwaga! Nie wolno palić nawet wtedy, kiedy jesteśmy nałogowcami! Jeśli organizm jest uzależniony od nikotyny dobry lekarz znajdzie dla każdej z przyszłych mam adekwatne rozwiązanie bez podtruwania dziecka śmiertelnymi składnikami!!!

no dokładnie, bo już nieraz słyszałam opinię że nie wolno nagle rzucać palenia bo to drastyczne dla dziecka. Mój gin jak i w szpitalu powiedzieli, że to największa bzdura!!! Że palenie jak i każdy inny nałóg należy jak najszybciej rzucać.
Cytat
kochatka
Cytat
kinius33
Uwaga! Nie wolno palić nawet wtedy, kiedy jesteśmy nałogowcami! Jeśli organizm jest uzależniony od nikotyny dobry lekarz znajdzie dla każdej z przyszłych mam adekwatne rozwiązanie bez podtruwania dziecka śmiertelnymi składnikami!!!

Moja koleżanka paliła nałogowa, gdy jeszcze nie wiedziała, że jest w ciąży. Lekarz (ginekolog) powiedział jej, że teraz to już lepiej palić jednego papierosa dziennie niż nagle rzucić, bo tym można by było dziecku jeszcze bardziej zaszkodzić. Jak to w końcu z tym jest? Słyszy się sprzeczne opinie.


bo wiesz niektórzy ginekolodzy kierują się "Starą szkołą". Wielu też będzie Ci wciskało kit, że np tabletki anty nie są szkodliwe mimo, że są. Przepiszą ci je nawet bez badań.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-05 20:35 przez martischa.

Palić i pić napojów z zawartością alkoholu wiadomo,że nie należy używać!
Chociaż moja bratowa paliła całą ciążę a Dawidek zdrowy i silny:)

niezweryfikowana
Posty: 284
Ostrzeżenia: 3/5

Cytat
kochatka
Cytat
kinius33
Uwaga! Nie wolno palić nawet wtedy, kiedy jesteśmy nałogowcami! Jeśli organizm jest uzależniony od nikotyny dobry lekarz znajdzie dla każdej z przyszłych mam adekwatne rozwiązanie bez podtruwania dziecka śmiertelnymi składnikami!!!

Moja koleżanka paliła nałogowa, gdy jeszcze nie wiedziała, że jest w ciąży. Lekarz (ginekolog) powiedział jej, że teraz to już lepiej palić jednego papierosa dziennie niż nagle rzucić, bo tym można by było dziecku jeszcze bardziej zaszkodzić. Jak to w końcu z tym jest? Słyszy się sprzeczne opinie.

Oczywiście że nie można nagle rzucać palenia jak już to ograniczyć. Jedz wszystko ale z głową i "nie za dwoje".....Można pić piwo o niskim %(rzadko to prawda, ale łyknąć" sobie można) ale nie się upijać!

W ciązy nie powinno sie jeść lodów szczególnie latem bo można sie zatruć salmonellą. i powinno się unikać jedzenia poza domem bo to też może być niebezpieczne

a co wolno albo nie wolno robić i jeść?

Cytat
ewelina90186
W ciązy nie powinno sie jeść lodów szczególnie latem bo można sie zatruć salmonellą. i powinno się unikać jedzenia poza domem bo to też może być niebezpieczne

a ja lody wcinam jak oszalała:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-05 20:41 przez osak04071983.

zweryfikowana
Posty: 1.039
Ostrzeżenia: 1/5

nie wolno chodzić na solarium,robić usg co 2 tygodnie byleby poznać płeć,nie wolno robić rtg ,nie jeść surowego mięsa i potraw ostrych,unikać wszelkich sportów grożących upadkiem

Cytat
assa1989
Cytat
kochatka
Cytat
kinius33
Uwaga! Nie wolno palić nawet wtedy, kiedy jesteśmy nałogowcami! Jeśli organizm jest uzależniony od nikotyny dobry lekarz znajdzie dla każdej z przyszłych mam adekwatne rozwiązanie bez podtruwania dziecka śmiertelnymi składnikami!!!

Moja koleżanka paliła nałogowa, gdy jeszcze nie wiedziała, że jest w ciąży. Lekarz (ginekolog) powiedział jej, że teraz to już lepiej palić jednego papierosa dziennie niż nagle rzucić, bo tym można by było dziecku jeszcze bardziej zaszkodzić. Jak to w końcu z tym jest? Słyszy się sprzeczne opinie.

Oczywiście że nie można nagle rzucać palenia jak już to ograniczyć. Jedz wszystko ale z głową i "nie za dwoje".....Można pić piwo o niskim %(rzadko to prawda, ale łyknąć" sobie można) ale nie się upijać!

i tu również mnie uczono na szkole rodzenia, czytałam i nawet w telewizji było że nie ma określonej ilości alkoholu szkodliwego dla zdrowia płodu. Jednej kobiecie wystarczy trochę piwa, innej więcej, niektóre kobiety piją całą ciąże i mają zdrowe dzieci. Dlatego wskazane jest unikanie nawet małych ilości alkoholu. Nie wiem czy słyszałyście o zespole FAZ. Straszna choroba!!! Poczytajcie trochę. Ja jestem tego zdania, że po co ryzykować, jeśli przez "mój jeden kieliszek" mam mieć chore dziecko to wolę nie pić nic. A zdarzało się że nawet kobiety rodziły pijane dzieci ale to już skrajne przypadki kobiet uzależnionych od alkoholu

nie wolno jesc:
- surowego i krwistego miesa (np tatara czy niewysmazonego befsztyka) ze wzgledu na zagrozenie toxoplazmoza
- sushi i surowych owocow moza - moga byc zrodlem zarazenia bakteriami i niestety metali ciezkich
- surowych jajek (no kogel mogel) ze wzgledu na ryzyko salmonelli
- serow plesniowych i fety ale tych prawdziwych (z reguly kupowane na wage z wyzszej polki takie) z niepasteryzowanego mleka bo moga byc zrodlem listerii


SERY PLEśNIOWE jesc MOZNA pod warunkiem ze sa zrobione z mleka pasteryzowanego. TUREK i PRESIDENT mozna wcinas spokojnie - z zurawina na przyklad (idealna na problemy z pecherzem)


mozna ale z umiarem
- kawe
- watrobke - zawiera witamine A ktora jest grozna dla dziecka
- ryby słodkowodne - bo w nich kumuluja sie metale ciezkie i zanieczyszczenia z naszych rzek

A co myślicie o chipsach,orzeszkach,coca-coli w ciąży?

Mówią że,nie wolno patrzeć przez judasza,ponieważ dziecko będzie miało zeza,szyć na sobie ubrania,bo może być dzieciątko oplątane w pępowinie,obcinać włosów, bo skraca się życie,także nie można łapać sie ręką gdzieś po ciele jak się czegoś wystraszymy..;] heheh takie zabobony..ale zawsze coś w tym jest.;],



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-05 20:45 przez sylwia8086.

nie powinno sie miec kontaktu z kotami, gdyz istnieje mozliwosc zarazenia toksoplazma

Cytat
sylwia8086
Mówią że,nie wolno patrzeć przez judasza,ponieważ dziecko będzie miało zeza,szyć na sobie ubrania,bo może być dzieciątko oplątane w pępowinie,obcinać włosów, bo skraca się życie,także nie można łapać sie ręką gdzieś po ciele jak się czegoś wystraszymy..;] heheh takie zabobony..ale zawsze coś w tym jest.;],

ej proszę Cię powiedz, że żartowałaś, hello mamy XXI wiek!!!! :D

następna dyskusja:

Zwykłe chamstwo....