Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:14:14

Witam was dziewczyny, mam 3 miesieczna córeczke, u ktorej zauwazylam w sobote ze ma na brzuszku, pleckach i nóżkach zaczerwienienia na ktorych tak jakby łuszczyła się skóra, i do dzisiaj ma tego wiecej, a na dodatek, na policzkach wyskoczyly jej pryszczyki, cos podobnego jak potówki, czy moze to być skaza białkowa?? pomozcie, pozdrawiam, Justyna.

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:17:35

Cytat
sasha_250
Witam was dziewczyny, mam 3 miesieczna córeczke, u ktorej zauwazylam w sobote ze ma na brzuszku, pleckach i nóżkach zaczerwienienia na ktorych tak jakby łuszczyła się skóra, i do dzisiaj ma tego wiecej, a na dodatek, na policzkach wyskoczyly jej pryszczyki, cos podobnego jak potówki, czy moze to być skaza białkowa?? pomozcie, pozdrawiam, Justyna.

na buzi wtedy są jak chropowate rumieńce,na nóżkach-na zewnętrznej stronie ud.
tak miała moja córcia

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:20:43

Mam dzis 21 i urodzilam sie ze skazą białkowa ;/ .. niestety w moim wypadku nie da sie tego wyleczyc ;/ i mecze sie z tym ;/ (atopowe zapalenie skory)

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:23:07

Cytat
oleczka089
Mam dzis 21 i urodzilam sie ze skazą białkowa ;/ .. niestety w moim wypadku nie da sie tego wyleczyc ;/ i mecze sie z tym ;/ (atopowe zapalenie skory)
bardzo współczuję.moja córcia wyrosła w wieku 2 latek.byłam bardzo ostrożna w podawaniu pokarmów.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:24:40

Może być. Najlepiej udaj się do DOBREGO dermatologa. Często ta niemowlęca skaza znika, moje AZS niestety nigdy nie zniknęło.

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:25:25

Cytat
oleczka089
Mam dzis 21 i urodzilam sie ze skazą białkowa ;/ .. niestety w moim wypadku nie da sie tego wyleczyc ;/ i mecze sie z tym ;/ (atopowe zapalenie skory)
o to witaj w klubie mam ten sam problem:(

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:24:45

moj synek tez ma to samo,
karmisz piersia?

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:25:28

Cytat
nbbo
Może być. Najlepiej udaj się do DOBREGO dermatologa. Często ta niemowlęca skaza znika, moje AZS niestety nigdy nie zniknęło.
może najpierw z takim maluszkiem do pediatry.ja miałam bardzo dobrą dla mojej córci.poznała się błyskawicznie i dobrze nas prowadziła

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:26:51

a poza wysypką dziecko ma inne dolegliwosci? np bole brzuszka ( kolki ,wzdecia) niespokojny sen trudnosc w usypianiu czeste kupki ze sluzem? moja cora tak miala... proponuje wybrac sie do lekarza bo ja poszlam za puzno...i dopiero po roku czasu sie kapnelam ze moja mala ma uczulenie...

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:31:34

moze byc to skaza bialkowa moj syn mial policzki cale takie czerwone jak rumienve ale na szczescie z tego wyrosl najlepiej isc do dobrego pediarty a karmisz piersia moze zjadlas cos nie tak i to tylko zwykle uczulenie

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:32:13

bo jesli karmisz piersia moze cos zjadlas,w moim przypadku zawinil cukierek czekoladowy,
a to na pupci to mial od pieluszek i szubko mu zeszlo a uzylam 2xdziennie clotrimazolum a normalnie sudocrem

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:35:21

Cytat
foczka2007
a poza wysypką dziecko ma inne dolegliwosci? np bole brzuszka ( kolki ,wzdecia) niespokojny sen trudnosc w usypianiu czeste kupki ze sluzem? moja cora tak miala... proponuje wybrac sie do lekarza bo ja poszlam za puzno...i dopiero po roku czasu sie kapnelam ze moja mala ma uczulenie...
ja już po 6 tyg życia córci wiedziałam że to skaza.przeszłam na butelkę,tak radziła pediatra.miałam z początku wyrzuty sumienia,ale to chyba była dobra decyzja.mała jadła nutramigen,jest to niedobre,ale małej chyba i tak było wszystko jedno....

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:38:46

Cytat
oleczka089
Mam dzis 21 i urodzilam sie ze skazą białkowa ;/ .. niestety w moim wypadku nie da sie tego wyleczyc ;/ i mecze sie z tym ;/ (atopowe zapalenie skory)


Jestem w identycznej sytuacji. Również mam 21 i jako niemowlak i później małe dziecko miałam skazę białkową, teraz mam atopowe zapalenie skóry i początki astmy;/
Skaze miałam w zgięciach łokci i kolan.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-22 17:39 przez marietka89.

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:39:00

moim zdaniem niestety to jest skaza białkowa , mój syn też tak miał.
Można karmić piersią ale trzeba być na ścisłej diecie , mój synek dostawał uczulenia nawet od masła którym posmarowałam sobie kanapkę - tragicznie wspominam ten okres - żadnego nabiału , słodyczy , nabiał jedynie kozi , w końcu przeszłam na mleko okropne bebilon pepti , którego kuba nie chciał pić

Skaza bialkowa u niemowlat

22 lut 2010 - 17:41:24

Cytat
marietka89
Cytat
oleczka089
Mam dzis 21 i urodzilam sie ze skazą białkowa ;/ .. niestety w moim wypadku nie da sie tego wyleczyc ;/ i mecze sie z tym ;/ (atopowe zapalenie skory)


Jestem w identycznej sytuacji. Również mam 21 i jako niemowlak i później małe dziecko miałam skazę białkową, teraz mam atopowe zapalenie skóry i początki astmy;/
Skaze miałam w zgięciach łokci i kolan.

Witam w klubie ;/ tez mam atopowe zapalenie i początki astmy ;/

Najgorsze jest to ze moj lekarz mowi ze tego nie da sie wyleczyc ;/;/

Naprawdeee ?

następna dyskusja:

Młode mamuśki