Obecnie rozmawiamy o:

Podnoszenie kwalifikacji

gorący temat

Sklep internetowy

54 minut temu

Biznes

57 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

SPONSORING

21.06 o 11:53

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

TK MAXX opinie o sklepie

13.10 o 14:29

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

Aktywne użytkowniczki

Dlaczego wart zostać mamą?

22 paź 2008 - 22:27:26

Ja jeszcze nie jestem mamą, ale właśnie się zastanawiam. Znajome, które mają dziecko mówią, że bycie mamą to najwspanialsza sprawa na świecie. Każda podaje jakieś plusy, a jakie są wasze?

Dlaczego wart zostać mamą?

23 paź 2008 - 11:41:07

Największe plusy:
- pieluchy
- bezsenne noce
- miliony wydanych złotych
- ciągłe wizyty u lekarza :)

Dlaczego wart zostać mamą?

24 paź 2008 - 14:09:00

mama jeszcze nie jestem;) i w najblizszym czasie nie mam zamiaru nia zostac.. ale plusow jest wielee.. samo to ze dajemu komus zycie ;)

Dlaczego wart zostać mamą?

28 paź 2008 - 22:18:40

byc mama to super sprawa..bezsenne nocki i pieluchy to jest nic,,,ale widziec ten usmiech dziecka to jest moc..i patrzec jak robi postepy poznaje najblizszych uczy sie siadac stawia pierwsze kroki ...MOJA CORECZKA WLASNIE STAWIA PIERWSZE KROKI SAMODZIELNE TO JEST NAJLEPSZE CO MOZE BYC PATRZEC NA TO....WSZYSTKIE RZECZY TYPU PIELUCHY I WYDANE MILIONY IDA W ZAPOMNIENIE..NAPRAWDE NIE MA NIC LEPSZEGO JAK ZOTAC MAMA :) pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 394
Ostrzeżenia: 1/5

Dlaczego wart zostać mamą?

29 paź 2008 - 12:29:14

Jestem mamą już od ponad roku i zgadzam się z poprzedniczką że bycie mamą to super sprawa :) Mój synek jest przecudowny i każdego dnie zadziwia mnie swoimi postępami,przynosi tak wiele radości że te trudne chwile idą szybko w niepamięć :))
Nie ma nic piękniejszego niż macieżyństwo - POLECAM !!!

Dlaczego wart zostać mamą?

29 paź 2008 - 12:46:23

Ja jestem mama od 4 lat i uważam, że to są najlepsze lata ze wszystkich, które przeżyłam. To niesamowite, nieporównane z niczym uczucie patrzeć jak dziecko rośnie, z dnia na dzień uczy się nowych rzeczy, bawi się. Urodziłam w wieku 21 lat i nigdy nie żałowałam tej decyzji. Przy odrobinie chęci można pogodzić wszystko, uczelnię, pracę, wychowanie dziecka.

Dlaczego wart zostać mamą?

14 lis 2008 - 10:50:11

Witam Was
Ja jestem mamą od trzech lat i wszystkie dni z pieluchami i nieprzespanymi nocami mam za sobą, ale to jest nic w porównaniu ze stresem, który przechodzi mama, gdy pierwszy raz oddaje dziecko do przedszkola. Dzieci płaczą a rodzice jeszcze bardziej. Pierwszy tydzień w przedszkolu mojego synka przesiedziałam przy murach przedszkola (oczywiście biorąc sobie urlop). Na szczęście te dni mijają dosyć szybko i jednym z najszczęśliwszych dni mojego życia był dzień pasowania na przedszkolaka, gdzie cała grupa maluszków tańczyła i śpiewała różne pioseneczki na scenie. To było naprawdę super.
Myślę, że dopóki nie mamy dzieci, nie potrafimy sobie wyobrazić ile potrafią dostarczyć radości i szczęścia.
P.S. Urodziłam synka mając lat 31 z wyboru, a szkoda, że nie zdecydowałam się wcześniej)

Pozdrawiam serdecznie

zweryfikowana
Posty: 1.738
Ostrzeżenia: 2/5

Dlaczego wart zostać mamą?

14 lis 2008 - 11:04:21

Jeśli sama nie jesteś co do tego przekonana- poczekaj :) Warto czekać :) Z czasem rodzi się u człowieka (nie u wszystkich oczywiście) chęć posiadania dziecka, chęć opieki nad nim, dawania mu miłości, wszystkiego co najlepsze, wychowywania, chęć by jego syn/córka była najwspanialszym człowiekiem, by niczego jej/mu nie brakło. Jeśli teraz nie jesteś przekonana, że tego chcesz, to daj sobie więcej czasu. Znam kobiety, które pod presją męża/rodziny zdecydowały się na dziecko, i nie są z tego powodu najszczęśliwsze. Co prawda kochają swoje pociechy, chcą dla nich jak najlepiej, ale same w głębi serca są rozczarowane, drażnią je te pieluchy, owe nieprzespane noce. Przemyśl sobie to sama :) Pozdrawiam i życzę w przyszłości cudownej, kochającej się rodzinki :)

Dlaczego wart zostać mamą?

14 lis 2008 - 11:37:32

MINUSY

- udupiona w domu w pieluchach
- wrzaski
- figura już nie ta

cos by sie jeszcze moze znalazlo...

teraz jest moda na bycie mamą .ja mam 21lat i bardzo duzo kolezanek w moim wieku lub mlodsze już są udupione;/
nie zazdroszcze im ani troche. w takim wieku trzeba sie bawic a nie siedziec w pieluchach ;/;/;/
ja grubo po 30stce moooze bede chciec

zweryfikowana
Administrator
Posty: 172

Dlaczego wart zostać mamą?

14 lis 2008 - 11:40:12

Tylko, że niestety prawda jest taka, że po 30tce to można chcieć, ale nie zawsze już móc (mimo postępu medycyny w tej dziedzinie nie zawsze można być pierworódką po 30)

Dlaczego wart zostać mamą?

14 lis 2008 - 11:50:54

Treść posta została usunięta automatycznie

Dlaczego wart zostać mamą?

14 lis 2008 - 11:53:37

dla mnie jest to udupienie !!!!co roku wyjezdzam za granice na wakacje a w trakcie szkoly na weekendy z chlopakiem i nie wyobrazam sobie zebym mogla sobie tego wszystkiego odmowic !!!!

Dlaczego wart zostać mamą?

14 lis 2008 - 11:57:55

Treść posta została usunięta automatycznie

Dlaczego wart zostać mamą?

14 lis 2008 - 12:00:25

wiele negatywnych odp
ale zważywszy na Naszą średnią wieku niczego innego spodziewać się nie można:)
mamy czas,zatem odp są też odległe
myślę,że nie jest to do końca odpowiedni portal na takie pytanie i to nie ze względu na 'inną działkę'
:)
pozdr

Dlaczego wart zostać mamą?

14 lis 2008 - 12:03:13

A ja bardzo żałuję, że czekałam... Parę miesięcy temu urodziłam moje kochane maleństwo... ale martwe... nigdy się z tym nie pogodzę!!! Gdybym wiedziała, że taka tragedia mnie spotka, to o wiele wcześniej zdecydowałabym się na dzieciątko, a nie w wieku 28 lat. Na dodatek po powrocie do pracy dostałam wypowiedzenie! Moja była szefowa i to kobieta okazała się ścierwem bez serca! Przepraszam za słowa ale ta osoba bardzo mnie skrzywdziła, mimo tego, nie życzę ani jej ani nikomu innemu tego, co ja przeżyłam. W ogóle zastanawiam się jak ja to przeżyłam... Na szczęście mam wspaniałych rodziców, siostrę i cudownego męża, który mimo ogromnego bólu ściskającego Jego serce po naszej największej stracie, miał siłę aby wyjąć mnie z tej olbrzymiej otchłani bólu i żalu i przenieść w ciepło domowego ogniska... sprawić, że znowu chce mi się żyć.

Droga rosso7 zobaczysz jak bardzo pokochasz to maleństwo w sobie już od pierwszych tygodni ciąży i już wtedy zrozumiesz, że macierzyństwo to najwspanialszy dar, jaki dostały kobiety.

PS. Za parę miesięcy znowu będziemy próbowali zostać rodzicami :) Tak bardzo się boję...

następna dyskusja:

Używane ubrania i zabawki dla dzieci na Allegro - Kupować?