Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chiński kalendarz płodności powstał 700 lat temu i według autorów pozwala przewidzieć płeć dziecka na podstawie miesiąca poczęcia i wieku matki w chwili poczęcia. Parametry te oblicza się według kalendarza księżycowego.

Chiński kalendarz płodności jest bardzo skomplikowany. Wynikiem obliczeń są tabele, o które właśnie opiera się chiński sposób planowania płci niemowlęcia. Tabele te pozwalają wyznaczyć czas, kiedy powinno dojść do zbliżenia, aby zwiększyć szanse na narodziny chłopca lub dziewczynki.

Chińscy eksperci uważają, że metoda ta jest trafna w 99%, a w Stanach Zjednoczonych wskaźnik trafności określono na 85%. Zgodnie z danymi na portalach internetowych skuteczność tej metody to 8 na 10 przypadków, choć jej skuteczność nie została potwierdzona badaniami. Należy pamiętać, że płeć dziecka to kwestia czysto biologiczna. To, czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka zależy od plemnika zapładniającego komórkę jajową, a nie na przykład od fazy księżyca.

Co Wy o tym sądzicie?
Wśród moich koleżanek z pracy, tylko w jednym przypadku się nie sprawdził.
Ja jeszcze nie mam dziecka, ale moje narodziny się sprawdziły.

Proponuję, abyście napisały czy w Waszym przypadku chiński kalendarz się sprawdził. Jeżeli nie macie dzieci, to obliczcie swoje poczęcie lub znajomych, mamy, babci, brata...nie wiem :)

Zobaczymy, czy faktycznie w większości przypadkach się sprawdza.



Nie wierzę raczej w taki kalendarz
:P

No może to przypadek ale u mnie sie sprawdziło:))

ja tam nie wierze w takie rzeczy

hehehe dla mnie wszystko jedno czy bedzie to chłopczyk czy dziewczynka :) Będę kochać tak samo choć mój chłopak strasznie chciałby mieć córeczkę :) zobaczymy :)

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

moja ciotka specjalnie kupiła ksiązkę co i jak zeby miec chlopca a i tak urodziła córkę :)

Hmm, no niby się zgadza... ciekawe.

hmmm moje sie sprawdziło,mojej siostry też i meża ciekawe ciekawe ale szkoda ze nie ma mniejszego wieku
a moze macie jakies sprawdzone sposoby jak miec dziewczynke???? mam syna a drugie to oczywiscie chciałabym mieć dziewczynke chodź nie wiem czy nie jest za późno bo okres spóźnia mi się 5 dni hmmm



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-25 13:10 przez maa_dzia.

Ja urodziłam się w marcu, czyli musiałam być poczęta w czerwcu, a moja mam miła wtedy 22 lata, także się sprawdziło

jak patrze, moje urodziny też sie zgadzaja z kalendarzem, mojej siostry juz nie:)

ciekawe.. ;) z moimi narodzinami się sprawdziło .;d a wiesz może coś o tym, w jaki sposób zostało to obliczone?

w kalendarz nie wierzę, ale spróbuję przedstawić planowanie płci dziecka z biologicznego punktu widzenia. takie planowanie opiera się albo na własnej dobrej znajomości swojego organizmu (czyli niektóre kobiety dokładnie wiedzą kiedy mają dzień płodny - pęknięcie pęcherzyka i uwolnienie jajeczka) albo na pomiarze temperatury. druga podstawą jest informacja, że plemniki żyją 72 godziny, ale tylko te zawierające chromosomy żeńskie, te z chromosomami męskimi umierają w ciągu kilku kilkunastu godzin (są bardziej ruchliwe ale mniej żywotne). tak więc jeśli chcesz począć synka kochaj się z partnerem dokładnie w dzień płodny, wtedy plemniki męskie, które są bardziej ruchliwe, ale krócej żyjące dotrą do jaja. a jeśli będziesz się kochać przed dniami płodnymi 1-2 dni to męskie umrą a żeńskie jeszcze żywotne dotrą do komórki jajowej jak tylko dojrzeje. i taka jest cała filozofia planowania płci. aha jeszcze z pomiarem temperatury to jest tak, że w dniu kiedy temperatura wzrosła jest dzien płodny

:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-09 22:09 przez aganiokk.

no na mnie i mojej mamie się to sprawdziło. dziwne troche ale się sprawdza;)

Jeżeli chodzi o moje poczecie i mojego brata to sie wszystko zgadza:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-25 13:20 przez kayus22.

następna dyskusja:

Jedynaki