Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 159

Swojej córce kupiłam dopiero jak miała 7 lat, na początku były gry, teraz jej się znudziły. Tablet służy jej do rozmowy z mamą jak zadzwonię i do oglądania bajek przed snem żeby nie chciała oglądać w telewizorze :) Tablet dobra sprawa, z telefonem jeszcze czekam uważam że za wcześnie.

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Dokup do tableta tą kostkę , sama się przekonasz jaka to fajna rzecz :)

Przede wszystkim, w jakim wieku jest dziecko? Jeśli jest w takim wieku, że chce ten tablet, to polecam z całego serca, jest to ratunek na długie podróże:-) Nie chodzi tylko o audiobooki, ale są tez świetne gierki, dużo edukacyjnych w google play, także dzieciak na pewno nie będzie się nudził. Jest też YT, jeśli masz dobry Internet, który działa wszędzie, to będzie bardzo dobra decyzja:-) Bo większość gier jednak wymaga, aby urządzenie miało stały dostęp do neta i do WIFI... I lepiej kup duży tablet, nie takie mini ekraniki...

zdecydowanie odradzam, to strasznie uzależnia dziecko, siostry 5 latek grał często i potem histerie były, jak miał kończyć grę, kłamał, grał po kryjomu- strasznie!!

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Pewnie siedział przed tabletem po kilka godzin dziennie. Godzina to jest maximum, moje dzieci na szczęście nie są uzależnione od gier, lubią pograć i nie ma problemu kiedy muszą skończyć grę.

Treść posta została usunięta automatycznie

Sama stoję przed dylematem kupienia dziecku takiego gadgetu. Myślę jednak, że jeśli dziecko jest w pewien sposób kontrolowane, to nie będzie miało to na niego złego wpływu. Może go to wręcz nauczyć dyscypliny. Organizuję synkowi różne aktywności, a tablet nie ma być wypełniaczem jego czasu, a jedynie urozmaiceniem zabaw. Poza tym poza funkcją gier, jest to sprzęt edukacyjny w pewnym stopniu. Jak dziecko się najlepiej uczy? Poprzez zabawę. Dlatego uważam, że jeśli rodzic mądrze podejdzie do tematu, to uniknie uzależnienia dziecka od sprzętu. Ja mam zamiar siedzieć z małym podczas jego zabawy tabletem. To nie ma być sposób na usadzenie go w miejscu żebym ja mogła zająć się sobą, a jedynie sprawienia dziecku przyjemności. Technologia idzie obecnie w zawrotnym tempie do przodu. Nie uniknie się tego, że dziecko będzie chciało być w ten proces włączane. Nie mam zamiaru synka rozpieszczać, ale chciałabym, żeby też miał swój sprzęcik, dostosowany do wieku i poziomu rozwojowego.

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Masz rację, wszystko jest bezpieczne kiedy jest nad tym kontrola. Teraz w tych czasach każde dziecko ma komputer, laptop czy tablet, inne rózne elektroniczne gry itp. wcześniej czy później ale ma....

godzina dziennie to max

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 4/5

Moim zdaniem to dobyr pomysł, tylko trzeba dziecku takie rzeczy dawkować z umiarem

niezweryfikowana
Posty: 223
Ostrzeżenia: 5/5

To zależy ile dziecko ma lat :) Mój starszy syn, ma teraz 10 lat, korzysta z naszego tabletu i do gier, i np. tłumaczenia słówek z angielskiego :). Córa młodsza, jest jeszcze za mała (ma 3 latka). ALe gdybym chciała kupić cos dla dziecka tylko do zabawy, to wybrałabym taki troche zabawkowy sprzet:


tutaj: http://www.zadowolenie.pl/komputery-i-laptopy/tablety kosztuje 180 zł.

niezweryfikowana
Posty: 91
Ostrzeżenia: 9/5

A ja jestem zdania,że nie powinno się tak do konca zabraniać dziecku wszelkiej elektroniki. Tablet może służyć nie tylko do bawienia sie ale również do nauki. Ja jakis czas temu mojej 8 letniej corce kupiłam tablet i zainstalowalam na nim kilka programów edukacyjnych. Poza tym jest to wygodne w czasie podrózy jak dziecko w samochodzie sie nudzi. Oprócz ksiazek moze sobie obejrzeć na tablecie filmy czy pograć.

Wybrałam Samsung Tab E. Jest porządny i ma dobra baterię. Zakupy proponuje robić w wiekszych, sprawdzonych sklepach. Tylko tam macie gwarancje serwisu. Swój kupowalam w rtv Euro agd (miałam możliwość kupienia na raty). Unikajcie natomiast sprzedawców sprzedających na fakture vat marża. Nie macie wtedy gwarancji.

Tak od 6 roku życia (lub pozniej) moi zdaniem warto. Wczesniej wyrzadzimy dziecku duza krzywdę...

Jak to pani zrobila ze komorka nie mozna dzwonic ciekawa poz

Jak to pani zrobila ze komorka nie mozna dzwonic ciekawa poz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-06 23:25 przez kwiatek6.

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

też jestem za ale pod kontrolą i z umiarem, mój syn jeszcze mały ale razem czasami gramy w gry, wybieram takie które czegoś uczą np. spostrzegawczości, koncentracji, sam czasami ogląda jakieś bajki żeby nie wszedł na jakieś dziwne stronki czy nie sciągnął mi czegoś podejrzanego na sprzęcie mam zainstlowany g data, dzieki temu wiem ze młody nawet przez przypadek nie sciągnie mi czegoś co mi skasuje dane z tableta :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przyczepka do roweru dla dziecka