Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

domowe soczki, jaka sokowirówka?

05 lis 2012 - 16:54:35

Witam:)
Rozglądam się po sklepach i zastanawiam się nad zakupem sokowirówki. Uwielbiam świeżo wyciśnięte soki z warzyw i owoców, a w sklepach są one drogie i nie są aż tak smaczne jak własnoręcznie zrobione. Dlatego mam zamiar kupić jedno a porządne urządzenie na lata. Ale pytanko jakie ?? Możecie mi w tym pomóc ??

domowe soczki, jaka sokowirówka?

05 lis 2012 - 17:58:12

Ja mam sokowirówkę,ciągle wyciskamy warzywa w nim ,mieszając z owocami :)
A ja mam jakąś starą :) Ale dobrą :)
z clatronica, i juz z 10lat chodzi,i ani razu sie nie popsuła



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-05 18:06 przez czarna1609.

domowe soczki, jaka sokowirówka?

05 lis 2012 - 18:49:34

My mamy z boscha taką
jest fajna,porządna ale też i dużo mycia. teraz jak bym szukała patrzyłabym na ilość części do mycia i łatwość w ich umyciu bo po jakimś czasie odechciewa sie jej myc w kółko.



domowe soczki, jaka sokowirówka?

09 lis 2012 - 14:46:53

O sokowirówkach słyszałam sporo negatywnych opinii - że dużo roboty, dużo czyszczenia potem, że sok jest dobry do spożycia tylko o zaraz po zrobieniu, nie może stać dłużej, bo traci wartości odżywcze i się psuje, no i, że generalnie sok z sokowirówki ma mniej wartości odżywczych, niż sok z wyciskarki. Mam wyciskarkę w domu, taką firmy Bodum i sok pomarańczowy wychodzi pierwsza klasa. O grejpfrutowym w ogóle nie wspominam - JAMI. Z sokowirówki też piłam i są dobre, ale skoro wyciskane mają więcej wartości odżywczych i w smaku są podobne to wybieram wyciskane. :P

domowe soczki, jaka sokowirówka?

09 lis 2012 - 15:35:23

Mi sie wydaje ze te wyciskarki to to samo co sokowirówki.
Właśnie weszłam na all i jest tam napisane w aukcjach "Sokowirówki,wyciskarki"

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

domowe soczki, jaka sokowirówka?

09 lis 2012 - 17:12:27

Cytat
czarna1609
Mi sie wydaje ze te wyciskarki to to samo co sokowirówki.
Właśnie weszłam na all i jest tam napisane w aukcjach "Sokowirówki,wyciskarki"

Po pierwsze nie ma pojęcia dobra sokowirówka, sokowirówka może być co najwyżej dostateczna. Po drugie TYLKO wyciskarka.
Tu masz fragment z mojego bloga:
"1. Sokowirówka ma ostrza, które przecinają tkanki łączne owoca, następnie z powstałej papki odwirowywany jest sok i odpady, tzw pulpa, której sokowirówka nie jest w stanie odwirować dokładnie, co za tym idzie - odpady są dość wilgotne. Szybkie obroty sprzętu wytwarzają ciepło, co łącznie prowadzi do utlenienia zawartych w sokach enzymów i witamin.
Zatem mamy niskie możliwości, dużo odpadów i mało soku, który już na wstępie zaczyna być pozbawiony pewnych wartości odżywczych. Albo pijesz sok od razu, powiedzmy do pół godziny, albo lepiej go wylej.
Wyciskarka jak już sama nazwa wskazuje zgniata owoc nie rozcinając tkanek. Pracuje na wolnych obrotach, przez co zapewnia sokom najwyższą ilość substancji odżywczych, nie powoduje ich rozwastwiania się. Producent naszej wyciskarki posiada niezależny certyfikat, twierdzący jakoby soki z niej uzyskane zachowują swoje enzymy do 48 godzin. Nie wiem ile prawdy jest w tym, na temat soków są różne twierdzenia, ale średnio - PODOBNO - najlepszą jakość trzymają przez ok 4-10 godzin od wytworzenia.

2. Sokowirówka to ograniczenia. Ma możliwość wyprodukowania soku tylko z pewnej grupy warzyw i owoców. Można zapomnieć o przemieleniu kapusty, szpinaku, sałaty, nie mówąc już o mieleniu traw czy zbóż. Ciężko nazwać więc sokowirówkę domową apteką i mało tego - przynajmniej słabsze modele wymagają obierania ze skórki niektórych owoców.
W sokoterapii ważnym elementem jest to, że sok uzyskany z wielu warzyw i owoców jest łatwiej przyswajalny przez organizm niż pogryziony produkt. Stąd ogromną zaletą jest możliwość uzyskania soku zarówno ze wszystkich owoców jak i warzyw. Im droższa wyciskarka niestety - tym większe możliwości za sobą niesie, a co za tym idzie - mamy szerszy wachlarz produktów do wykorzystania i dalej - gotowych soków do uzyskania.
Wspaniałą zaletą jest możliwość mielenia ziarna do otrzymywania mąki z grubego przemiału, niestety taki bajer przekracza cenę trzech, jak nie pięciu tysięcy złotych. Koniec końców obiektywnie mówiąc nie jest to jeszcze zbyt drogi sprzęt, Gerson, twórca sokoterapii leczącej nowotwory poleca konkretne modele. Ich cena wynosi około 10-11 tysięcy na przykład (;"
więcej na blogu w moim profilu, jeśli kogoś temat interesuje.

Ja mam wyciskarkę Green Star Elite Jumbo GSE-5000, jest to kosztu rzędy 2-2,5 tysiąca, więc wydatek spory, ale jeśli komuś zależy na zdrowym odżywianiu i prawdziwym soku niepozbawionym przeciwutleniaczy i innych ważnych minerałów oraz witamin naprawdę warto pomyśleć o zakupie. Jeśli nie takiej, to ta firma posiada też modele tańsze [ale i droższe, np z funkcją mielenia ziarna na mąkę - rewelacja], równie warte uwagi.

domowe soczki, jaka sokowirówka?

09 lis 2012 - 18:33:22

Ja mam sokowirówke z firmy Zelmer, mam ją już ponad 4 lata działa bez zarzutu, jest 5 elementów do mycia. Kosztowała 530zł.

domowe soczki, jaka sokowirówka?

17 cze 2013 - 13:55:40

witajcie! na to forum trafilam szukajac sokowiroki dla siebie. po dlugich poszukiwaniach zdecowydowalam sie na tania wyciskarke haier hcj 2110 i teraz chce sie podzielic opinia - kupilam ja przez internet za 100 zl razem z wysylka. uzywam ja od tygonia i jestem bardzo zadowolona najlepsze jest to ze nie ma duzo mycia po zrobieniu soczku. jakby ktos byl zainteresowany dokladnieisza opinia to chetnie odpowiem.

ps. jest jeszcze hcj 2111 - to samo ale czarne. najpirrw znalazlam tą, ale srebrna bardziej pasowała mi do reszty sprzetu w kuchni.

domowe soczki, jaka sokowirówka?

28 sie 2013 - 09:23:16

I jak ci się ten Haier sprawuje? Bo widzę go tutaj http://allegro.pl/wyciskarka-do-cytrusow-haier-hcj-2110-85w-inox-i3438953921.html w dobrej cenie, za 79zł, a szukam czegoś tańszego właśnie do cytrusów. Komentarze w necie są pozytywne ogólnie, ale jeśli masz i używasz to wolę zapytać bezpośrednio :)

domowe soczki, jaka sokowirówka?

26 wrz 2013 - 20:45:38

Ja mam jeszcze wersje Green stara ale wcześniejszą, 1000, http://www.vitajuice.pl/greenstar.html ale i tak jestem Bardzo zadowolona, jakością soku, wydajnością, mocą i samą obsługą. matra - dobrze pisze, różnica pomiędzy sokowirówką a wyciskarką jest kolosalna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Świadczenie pielęgnacyjne