Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam
Źle wpisałam w temacie bo fotelik mamy od 9-25 oczywiście Córka waży 17 kg i ma 104 cm wzrostu i strasznie nie pasują jej te pasy od fotelika że niby przeszkadza jej to zapięcie w kroku( i żeby nie było, jeździ zapięta nimi czy jej to pasuje czy nie) i zastanawiam się od kiedy można przypiąć dziecko pasami z auta
Kiedy zaczęłyście używać pasów z samochodu do fotelika?

<moderacja> korekta tytułu



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-23 09:14 przez moderator.

w foteliku córka siedziała dokąd nie osiągnęła 20 kg - w tym momencie zamieniliśmy fotelik na podstawkę i normalne pasy.

Też stale narzekała że coś jej nie pasuje ale cóż - takie życie ;)

Najlepiej wymienic na fotelik gdzie pasy nie są w kroku tylko przekłada się pasy samochodowe, można kupic taki, gdzie po czasie oparcie się zdejmuje i zostaje sama podkładka.

anna178 ma rację,
warto wymienić fotelik na 15-36 kg, bo tylko ten przedział wagowy nie ma pasów.
Fotelika 9-25 kg z wbudowanymi pasami nie przepniesz zwykłymi pasami samochodowymi, bo zwyczajnie nie da się, a poza tym to byłoby niebezpieczne dla dziecka.
Budowa fotelika z pasami i bez pasów jest zupełnie inna. Ten bez pasów ma specjalne przekładnie żeby zamocować pas samochodowy i w razie naprężenia były usytuowane na piersi a nie na szyi.
Moje dziecko choć starsze, to nadal jeździ w foteliku a nie w podstawce, bo jeszcze zdarza jej się spać w samochodzie i jest o wiele bardziej stabilna i ma zabezpieczoną głowę jak śpi.
Zerknij na testy, na pewno pomogą Ci w wyborze

-----testy----



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-24 16:40 przez paolka06.

Dzięki dziewczyny
My mamy coneco i można go zapiąć zwykłymi pasami bo są uchwyty ale już wiem, że nieprędko bo założyliśmy tak pas ostatnio i córa ma go na szyji
Więc morał z tego taki że fizycznie chyba nie da się bo jak nie będzie miała na szyji pasa to fotelik będzie na nią za mały i głowa będzie jej wystawać
Pozostaje kupić nowy :(

darolisek my mamy fotelik Chicco key 2-3 od 15 do 36kg i w takim właśnie może jeździć twoja córeczka, ma regulowaną wysokość i szerokość przez co możesz dostosować go odpowiednio do dziecka. Ja proponuję iść do sklepu i "przymierzyć" foteliki córeczce :) Co do tych podstawek to nie polecam- dzieci nie powinny na nich jeździć, bo te podstawki nie chronią w czasie zderzenia! Mój synek waży 23kg i miał okazję niedawno jechać kilka ulic dalej na takiej podstawce, przy skrętach auta- normalnie leciał z całą podstawką na boki!

to już chyba zależy od podłoża i rodzaju podstawki - u nas młoda ma 21 kg, podstawki używa od 20 kg a więc już z rok będzie i w sumie nie zauważyłam aby się ona poruszała a mąż czasem potrafi ostro skręcić ;)

Inna sprawa że fotele mamy dosyć mocno dopasowane więc może i tu tkwi szczegół.

No możliwe, że od foteli to również zależy, ale te podstawki to chronią tylko od mandatu a nie od wypadku!

Polecam dla zainteresowanych =>siedziska<=

niedawno znalazłam dobry artykuł o fotelikach, dla kolegi który kupił dla swojego synka ważącego 19kg podstawkę, było tam wyraźnie napisane, że przepisy dopuszczają takie podstawki dla dzieci powyżej 22kg, jednak dzieci nie powinny na nich jeździć ze względu na bezpieczeństwo.

no ale ta dyskusja zmierza chyba w złym kierunku.... tzn. nie na temat.

swoją wypowiedź na temat już udzieliłam wyżej- a decyzja należy do darolisek.

Zasada jest taka, że jeżeli dziecko nie osiągneło wagi ponad 25kg., to może być przewożone w foteliku od 9-25kg. Jeżeli pasy od fotelika są za małe, a pasy od auta nie dotykają szyi to można używać już drugie pasy. Jeżeli chodzi o fotelik od 15 do 36 kg. to trzeba dobrze wybrać, ponieważ rodzice źle kupują fotelik i często pasy od auta dotykają szyi dziecka, a to prowadzi to już chyba każdy wie...

niezweryfikowana
Posty: 260
Ostrzeżenia: 3/5

My korzystamy już od dawna z https://smartkidbelt.com/pl/ :) najwygodniejsza opcja i naprawdę się sprawdza ten adapter do pasów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciąża a brak pracy