Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

12 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 15:33:57

Jestem ciekawa ile z Was i Waszych mam/teściowych jest katoliczkami... Pędzącymi co niedzielę do kościółka, biorącymi slub kościelny i chrzczącymi swoje dzieci, oburzającymi się na antykoncepcję, seks przedmałżeński itd, bo to zgodne lub niezgodne z wiarą w Boga...Ale w żydka wierzycie... Mamy XXI wiek.

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 16:21:54

Cytat
madziutex
Jestem ciekawa ile z Was i Waszych mam/teściowych jest katoliczkami... Pędzącymi co niedzielę do kościółka, biorącymi slub kościelny i chrzczącymi swoje dzieci, oburzającymi się na antykoncepcję, seks przedmałżeński itd, bo to zgodne lub niezgodne z wiarą w Boga...Ale w żydka wierzycie... Mamy XXI wiek.


akurat wsród tych,co się powyżej wypowiedziały-niewiele:)zresztą definicja,którą podałaś pasuje bardziej do dewotki:)i jakoś zawsze sądziłam,że to w parze idzie-zabobony-wiara-kościół katolicki:)a wogóle to wątek raczej z przymrużeniem oka:)nie ma co sie oburzać,a tak poważnie to zabobony chyba mają dłuższą tradycję niż chrześcijaństwo w Polsce,które ogólnie jest młodą religią...ale ja nie wiem,o wypowiedź poproszę dr.hab.Ilminę:))):D

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 17:18:33

Dr hab. stwierdza, że wiele zabobonów sięga czasów pogańskich, ale religie, szczególnie katolicka, są tak elastyczne, że potrafią wszystko pod swoje skrzydła wsadzić, od Żydka, przez drabinę, po czarnego kota i czerwone sznurki :)) Światowida tylko tam brakuje i ewentualnie Posejdona, żeby sztormy jakoś wytłumaczyć :D

Moja mama w Boga wierzy, do kościoła z tego co wiem nie chodzi, ślub kościelny miała, swoje dzieci ochrzciła, na antykoncepcję się nie oburza, wręcz przeciwnie, a mnie poczęła przed ślubem. A Żydka co tydzień obraca, jakkolwiek to brzmi, ale w portfelu jej szmalu nie przybywa od tego. :)

Ja Żydka w domu nie mam, ale mam żabę w portfelu, też podobno ma coś pomóc. Oczywiście mama mi ja podarowała :P

żydek na szczęście

15 lis 2011 - 17:38:13

Żydek? To może do kompletu kupcie sobie czarnego niewolnika.

żydek na szczęście

15 sie 2012 - 19:34:02

Moim zdaniem wiara w takie rzeczy to głupota.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-15 19:38 przez mgnienie3.

żydek na szczęście

16 sie 2012 - 00:09:50

pewnie większość katoliczki, z dziećmi lecą do chrztu i komunii a w takie glupoty wierzą haha:D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niemechacace sie rajstopki