Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Sklep internetowy

30 minut temu

Biznes

33 minut temu

tabernakula sklep

53 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 15:33:57

Jestem ciekawa ile z Was i Waszych mam/teściowych jest katoliczkami... Pędzącymi co niedzielę do kościółka, biorącymi slub kościelny i chrzczącymi swoje dzieci, oburzającymi się na antykoncepcję, seks przedmałżeński itd, bo to zgodne lub niezgodne z wiarą w Boga...Ale w żydka wierzycie... Mamy XXI wiek.

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 16:21:54

Cytat
madziutex
Jestem ciekawa ile z Was i Waszych mam/teściowych jest katoliczkami... Pędzącymi co niedzielę do kościółka, biorącymi slub kościelny i chrzczącymi swoje dzieci, oburzającymi się na antykoncepcję, seks przedmałżeński itd, bo to zgodne lub niezgodne z wiarą w Boga...Ale w żydka wierzycie... Mamy XXI wiek.


akurat wsród tych,co się powyżej wypowiedziały-niewiele:)zresztą definicja,którą podałaś pasuje bardziej do dewotki:)i jakoś zawsze sądziłam,że to w parze idzie-zabobony-wiara-kościół katolicki:)a wogóle to wątek raczej z przymrużeniem oka:)nie ma co sie oburzać,a tak poważnie to zabobony chyba mają dłuższą tradycję niż chrześcijaństwo w Polsce,które ogólnie jest młodą religią...ale ja nie wiem,o wypowiedź poproszę dr.hab.Ilminę:))):D

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 17:18:33

Dr hab. stwierdza, że wiele zabobonów sięga czasów pogańskich, ale religie, szczególnie katolicka, są tak elastyczne, że potrafią wszystko pod swoje skrzydła wsadzić, od Żydka, przez drabinę, po czarnego kota i czerwone sznurki :)) Światowida tylko tam brakuje i ewentualnie Posejdona, żeby sztormy jakoś wytłumaczyć :D

Moja mama w Boga wierzy, do kościoła z tego co wiem nie chodzi, ślub kościelny miała, swoje dzieci ochrzciła, na antykoncepcję się nie oburza, wręcz przeciwnie, a mnie poczęła przed ślubem. A Żydka co tydzień obraca, jakkolwiek to brzmi, ale w portfelu jej szmalu nie przybywa od tego. :)

Ja Żydka w domu nie mam, ale mam żabę w portfelu, też podobno ma coś pomóc. Oczywiście mama mi ja podarowała :P

żydek na szczęście

15 lis 2011 - 17:38:13

Żydek? To może do kompletu kupcie sobie czarnego niewolnika.

żydek na szczęście

15 sie 2012 - 19:34:02

Moim zdaniem wiara w takie rzeczy to głupota.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-15 19:38 przez mgnienie3.

żydek na szczęście

16 sie 2012 - 00:09:50

pewnie większość katoliczki, z dziećmi lecą do chrztu i komunii a w takie glupoty wierzą haha:D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niemechacace sie rajstopki