Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dochód roczny netto

19 mar 2011 - 15:05:07

Witam mamuśki,staram się o stypendium socjalne.Termin wniosku mam do jutra,ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrac.Dysponuję jedynie pit 11.W związku z tym mam pytanie,do mamy,która może też studiuje i obliczała sobie dochód roczny netto,a mianowicie;jak go obliczyc?

Cytat
majka51
Czy chodzi o stypendium z uczelni?

Chodzi o stypendium z Uczelni
z góry dziekuję
matkapolka
Cytat
majka51
Właśnie coś kojarzę, że kiedyś pisałaś, że chcieli Was liczyć z rodzicami. Podstawą jest tu ustawa:
"6. Student jest samodzielny finansowo, jeżeli on lub jego małżonek spełnia łącznie następujące warunki:
1) posiadał stałe źródło dochodów w ostatnim roku podatkowym;
2) posiada stałe źródło dochodów w roku bieżącym;
3) jego miesięczny dochód w okresach, o których mowa w pkt 1 i 2, nie jest mniejszy od minimalnego wynagrodzenia za pracę pracowników ogłaszanego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązującego w ostatnim miesiącu ostatniego roku podatkowego w przypadku dochodu studenta z ostatniego roku podatkowego i obowiązującego w miesiącu złożenia wniosku o przyznanie stypendium;
4) nie złożył oświadczenia o prowadzeniu wspólnego gospodarstwa domowe-go z rodzicami bądź jednym z nich."
Jeśli student nie spełnia tych wszystkich warunków, liczy się dochód jego rodziców. Na mój chłopsko-humanistyczny rozum skoro ostatnim rokiem podatkowym był 2010, więc byś się łapała ;)

Tak to byłam ja;-)
Mam nadzieję,że tym razem mi się uda;)
Bardzo dziękuję za odzew i wsparcie.
Pozdrawiam serdecznie



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-19 20:12 przez matkapolka30.

dochód roczny netto

19 mar 2011 - 15:51:34

Czy chodzi o stypendium z uczelni?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

dochód roczny netto

19 mar 2011 - 16:25:12

Jutro jest niedziela- jeśli termin wypada w dzień wolny przedłużony jest do pierwszego roboczego:)

dochód roczny netto

19 mar 2011 - 16:38:26

Przy ubieganiu się o stypendium socjalne w roku akademickim 2010/11 liczy się dochód za 2009 rok i trzeba mieć zaświadczenie o dochodzie z US. Chyba że składasz o stypendium ze względu na zmianę sytuacji materialnej? W takim razie też musisz na uczelni przedstawić jakiś dowód że się zmieniła, tu już zależy od zasad na konkretnej uczelni. Jeśli się zgodzili na to, żeby dowodem był pit11, to powinnaś im przedstawić ten pit11, a oni sami powinni policzyć dochód. Netto to jest to, co dostałaś do ręki, czyli przychód minus podatek, ubezpieczenie.

A nie rozliczyłaś się jeszcze z US? Może sprawdź co wpisałaś w picie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-19 16:39 przez majka51.

dochód roczny netto

19 mar 2011 - 16:53:08

Cytat
majka51
Przy ubieganiu się o stypendium socjalne w roku akademickim 2010/11 liczy się dochód za 2009 rok i trzeba mieć zaświadczenie o dochodzie z US. Chyba że składasz o stypendium ze względu na zmianę sytuacji materialnej? W takim razie też musisz na uczelni przedstawić jakiś dowód że się zmieniła, tu już zależy od zasad na konkretnej uczelni. Jeśli się zgodzili na to, żeby dowodem był pit11, to powinnaś im przedstawić ten pit11, a oni sami powinni policzyć dochód. Netto to jest to, co dostałaś do ręki, czyli przychód minus podatek, ubezpieczenie.

A nie rozliczyłaś się jeszcze z US? Może sprawdź co wpisałaś w picie?

składam wniosek,ponieważ moja sytuacja od września się zmieniła(wróciłam do pracy)i mam nadziej,że będą chcieli dochody za 2010 rok,gdyż za 2009 mam O.Pisałam do biura stypendialnego ale nie dostałam odpowiedzi.
Dochód muszę obliczyć sama (netto za rok i netto na osobę) i przesłać przez platformę internetową.A dokumenty dostarczyć później. Dlatego zależy mi na czasie.

dochód roczny netto

19 mar 2011 - 16:59:46

jesli starasz się o stypedium za rok na uczelni 2010/1011 to biorą pod uwagę dochód za 2009, a skoro mialas 0 to tobie na rękę bo dostaniesz stypedium za roku jak będziesz składać wniosek to sytuacja się może zmienić w zależności od zarobków czy nie przekroczysz wymaganej kwot, więc nie masz się o co martwić moim zdaniem , kiedy ja miałam dochód 0 to kazano mi tylko napisać oswiadczenie że nie posiadam żadnych innych nie opodatkowanych dochodów... nie wiem jak na twojej uczelni jest ale u mnie chcą też do takiego wniosku meldunek z domu i wtedy zaświadczenie o dochodach z każdej zameldowanej osoby, zaświadczenie z gminy o nie posiadaniu gruntów rolnych...
a dochód obliczasz tak bierzesz kwote z pitu i dzielisz ją na liczbę osób w rodzinie i to co wyjdzie na 12 tzw miesiecy i wychodzi ci dochód na miesiac na osobę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-19 17:01 przez aniolekkk777.

dochód roczny netto

19 mar 2011 - 18:09:10

Cytat
matkapolka30
składam wniosek,ponieważ moja sytuacja od września się zmieniła(wróciłam do pracy)i mam nadziej,że będą chcieli dochody za 2010 rok,gdyż za 2009 mam O.Pisałam do biura stypendialnego ale nie dostałam odpowiedzi.
Dochód muszę obliczyć sama (netto za rok i netto na osobę) i przesłać przez platformę internetową.A dokumenty dostarczyć później. Dlatego zależy mi na czasie.
Moim zdaniem i tak musisz wpisać za 2009, bo to jest podstawą do przyznawania świadczeń. A na tej platformie nie ma innej rubryki, w której mozna zaznaczyć, że sytuacja się zmieniła i przedstawic obecny dochód? Masz świadomość, że przy zmianie sytuacji materialnej biorą pod uwagę obecną sytuację, a nie dzielą łączny dochód od września do grudnia przez 12 miesięcy? Czyli jak zarabiasz teraz x, to tyle będzie wynosił Twój dochód miesięczny liczony do stypendium. (Chociaż już takie cuda widziałam w komisjach stypendialnych, że wszystko się może zdarzyć)


aniolekkk777 z tymi meldunkami to kiedyś tak było, już od lat nie jest.

dochód roczny netto

19 mar 2011 - 18:16:43

oj jest jest bo u mnie w szkole nadal tego wymagaja zaswiadczenia z meldunkow

dochód roczny netto

19 mar 2011 - 18:19:32

Cytat
aniolekkk777
oj jest jest bo u mnie w szkole nadal tego wymagaja zaswiadczenia z meldunkow
To robią niezgodnie z prawem (zajrzyj do ustawy).

dochód roczny netto

19 mar 2011 - 18:43:22

Cytat
majka51
Cytat
matkapolka30
składam wniosek,ponieważ moja sytuacja od września się zmieniła(wróciłam do pracy)i mam nadziej,że będą chcieli dochody za 2010 rok,gdyż za 2009 mam O.Pisałam do biura stypendialnego ale nie dostałam odpowiedzi.
Dochód muszę obliczyć sama (netto za rok i netto na osobę) i przesłać przez platformę internetową.A dokumenty dostarczyć później. Dlatego zależy mi na czasie.
Moim zdaniem i tak musisz wpisać za 2009, bo to jest podstawą do przyznawania świadczeń. A na tej platformie nie ma innej rubryki, w której mozna zaznaczyć, że sytuacja się zmieniła i przedstawic obecny dochód? Masz świadomość, że przy zmianie sytuacji materialnej biorą pod uwagę obecną sytuację, a nie dzielą łączny dochód od września do grudnia przez 12 miesięcy? Czyli jak zarabiasz teraz x, to tyle będzie wynosił Twój dochód miesięczny liczony do stypendium. (Chociaż już takie cuda widziałam w komisjach stypendialnych, że wszystko się może zdarzyć)
No więc tak:za rok 2009 wpisałam 0,a obecny dochód to wpisałam(jako dochód uzyskany) moją pensję dzieloną na osoby w rodzinie.Nic innego mi do głowy nie przyszło.Teraz przeczytałam,co napisałaś i jest mi lżej trochę;-)
Ale w regulaminie mojej Uczelni odnośnie przyznawania styp,socj jest napisane,że student musi miec stałe źródło dochodów w roku obecnym i poprzednim i to mnie przeraża.Gdy byłam na wychowawczym to stypendium nie dostałam,bo byłam za biedna(rodz,stypendium naukowe i wychowawczy sie nie liczyło jako podstawa do obliczenia dochodu).Więc obawiam się,że tym razem znowu się nie uda;-(


aniolekkk777 z tymi meldunkami to kiedyś tak było, już od lat nie jest.

dochód roczny netto

19 mar 2011 - 19:42:20

Właśnie coś kojarzę, że kiedyś pisałaś, że chcieli Was liczyć z rodzicami. Podstawą jest tu ustawa:
"6. Student jest samodzielny finansowo, jeżeli on lub jego małżonek spełnia łącznie następujące warunki:
1) posiadał stałe źródło dochodów w ostatnim roku podatkowym;
2) posiada stałe źródło dochodów w roku bieżącym;
3) jego miesięczny dochód w okresach, o których mowa w pkt 1 i 2, nie jest mniejszy od minimalnego wynagrodzenia za pracę pracowników ogłaszanego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązującego w ostatnim miesiącu ostatniego roku podatkowego w przypadku dochodu studenta z ostatniego roku podatkowego i obowiązującego w miesiącu złożenia wniosku o przyznanie stypendium;
4) nie złożył oświadczenia o prowadzeniu wspólnego gospodarstwa domowe-go z rodzicami bądź jednym z nich."
Jeśli student nie spełnia tych wszystkich warunków, liczy się dochód jego rodziców. Na mój chłopsko-humanistyczny rozum skoro ostatnim rokiem podatkowym był 2010, więc byś się łapała ;)

dochód roczny netto

29 wrz 2011 - 16:42:24

Witam wszystkich! Proszę was o pomoc bo sama licząc to dostaje kompletnego fioła
Potrzebny mi jest wyliczyć dochód netto mojej rodziny do stypendium. Zaczerpnęłam wiedzy z innych postów z tej strony, ale i tak tego nie da się obliczyć, a mianowicie problem w tym że:
oto informację z zaświadczenia z US:
1.Przychód brutto-156 730,74(mama) 7 902,00(tata)
2.Dochód: 4 992,27(mama) 6 567,00(tata)
3.Podatek należny- 0,00 0,00
4.Składki na ubez. społeczne- 4 992,27(mama) 1 258,80(tata)
5. Składki na ubez. zdrowotne- 0,00 0,00
Dla wyjaśnienia mama prowadzi działalność gospodarczą w formie sklepu i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych, a tata jest zatrudniony na 1/2 etatu.
Dochód taty netto da się policzyć, ale w liczeniu mamy wychodzi błąd gdyż składki równają się dochodowi. Co mam w tej sytuacji zrobić?
Już nie mam nadziei że wypełnię ten wniosek o to stypendium i dostane go a bez niego nie dam rady finansowo więc jakby ktoś mógł mi pomoc była bym bardzo wdzięczna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PRZYPALONE ŻELAZKO !!