Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wszy dziecka

16 cze 2014 - 20:59:35

witajcie. moja siostrzenica niestety "przyniosła" z przedszkola wszy. ma 3 lata. prosze was o pomoc czy macie do polecenia jakies skuteczne sposoby na pozbycie sie ich, bądź czy polecacie jakiś preparat. zmagamy się z nimi już 2 tygodnie, używajac jakiegoś prepratu z apteki. ale jeśli macie coś do polecenia to piszcie. plis

wszy dziecka

16 cze 2014 - 21:10:51

jak byłam na stażu w przedszkolu pielęgniarka używała: "Hedrin " był bardzooo skuteczny :) http://www.hedrin.pl/leczenie-hedraz.html

wszy dziecka

16 cze 2014 - 21:29:14

no mamy to za sobą .... córka poczatkiem roku szkolnego przyniosła robale do domu ... w klasie 17 osób miało na 21 więc niemało
preparatów w aptece jest od choinki ... sami uzywalismy 4 roznych
ale najistotniejsze jest czyszczenie głowki z każdej gnidy ... włos po wlosie jak kopciuszek...no innej recepty nie ma a moja córa ma długie włosy ...więc malo "wścieku macicy" nie dostałam podczas ściagania
3 dni z życiorysu I na samą myśl mi słabo
warto też płukac woda z octem bo to sprawia że ta gnida traci powłoke na pewno ważne jest wypranie pościeli prasowanie i nawet wyczyszczenie materaca w łózku
można dziecku wyprasować włoski bo gorace usmierca to gó...o
według mnie najlepszy jest ten naturalny środek co to godzine w worku głowe sie trzyma najbardziej śmierdzący ... u nas już desperacja sięgnęła zenitu więc głowę nawet odkurzaczem potraktowałam kiedyś gdzie w tv widziałam i na pewno troche pomogło no powodzenia !!!!!

wszy dziecka

16 cze 2014 - 22:13:56

Uzywałam poleconego w aptece preparatu NYDA (nie było tego który chciałam a pozostałe były mi odradzone).
I sama teraz też polecę, bo:
- ma atomizer, dzięki czemu łatwo na głowie się rozpyla
- zabija gnidy
- użyłam tylko raz, zostawiłam na głowie, miało być na godzinke, ale córa zasnęła i miała całą noc (spała na materacu plażowym z cienką reklamówką na włosach)
Nie nalezy do najtańszy, ale jest naprawde skuteczny a w pudełku jest grzebyk taki gęsty do wyczesywania.

wszy dziecka

17 cze 2014 - 08:34:41

Jak 2 tygodnie? Tyle czasu dziecko ma wszy, czy tylko na włosach są gnidy?
Najlepszy jest Hedrin, najszybsza wersja żel w sprayu (ten z linka), 15 minut i po problemie.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

wszy dziecka

17 cze 2014 - 09:21:24

kobieto 2 tyg ? ty chcesz sie ich pozbyc czy hodowle zakłądasz ? chemia z apteki nie wystarczy głowę trzeba włos po wlosie ogladac i wszystko ręcznie wyciagac...biedne dziecko

wszy dziecka

06 wrz 2015 - 23:53:04

Cytat
incognito82
no mamy to za sobą .... córka poczatkiem roku szkolnego przyniosła robale do domu ... w klasie 17 osób miało na 21 więc niemało
preparatów w aptece jest od choinki ... sami uzywalismy 4 roznych
ale najistotniejsze jest czyszczenie głowki z każdej gnidy ... włos po wlosie jak kopciuszek...no innej recepty nie ma a moja córa ma długie włosy ...więc malo "wścieku macicy" nie dostałam podczas ściagania
3 dni z życiorysu I na samą myśl mi słabo
warto też płukac woda z octem bo to sprawia że ta gnida traci powłoke na pewno ważne jest wypranie pościeli prasowanie i nawet wyczyszczenie materaca w łózku
można dziecku wyprasować włoski bo gorace usmierca to gó...o
według mnie najlepszy jest ten naturalny środek co to godzine w worku głowe sie trzyma najbardziej śmierdzący ... u nas już desperacja sięgnęła zenitu więc głowę nawet odkurzaczem potraktowałam kiedyś gdzie w tv widziałam i na pewno troche pomogło no powodzenia !!!!!
Prasowanie włosów? Skubanie włosów? Ocet? Odkurzacz? No nieźle. Chyba lepiej iść do roboty i zarobić na środek na wszy, nie sądzisz, przykładna mamusiu? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-06 23:54 przez majka51.

wszy dziecka

07 wrz 2015 - 08:10:19

Oooo majunia wiedzialam ze z czyms zablysniesz nawet nie bede tego komentowac bo wiesz jest takie powiedzenie nie rozmawiaj z idiota bo najpierw sprowadzi cie na swoj poziom potem zabije doswiadczeniem i naprawde trzeba miec cos z glowa by przegladac czyjes wiadomosci sprzed roku byle tylko zablysnac noooo inteligencja....ale ubaw mam bo kolejny raz pokazujesz ze czytanie ze zrozumieniem to nie tylko problem pierwszoklasistow ... droga maju wroc raz jeszcze do mojej wypowiedzi i kazde slowo ktore przeliterkujesz polacz w jeden wyraz i od poczatku przeczytaj cala wypowiedz pelnym zdaniem ...tak uczylam corke i pomoglo jest jedna zz najlepiej uczacych sie w klasie moze i tobie pomoze jak nie to kochana powrot do korzeni ... aaaa czekaj u was sie ksiazek nie nosi plecakow nie uzywa ...hmmmm widac ojjj widac



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-07 08:17 przez incognito82.

wszy dziecka

29 paź 2021 - 22:52:11

Nie da się ukryć, że jest duży problem. Trzeba szybko działać. Warto zakupić Pipi NITOLIC. Jest prosty w użyciu i skuteczny. Tutaj https://nitolic.pl można dowiedzieć się więcej. Wystarczy jedno zastosowanie. Nie trzeba powtarzać kuracji. Przyjemnie pachnie i jest wydajny.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Domowa apteczka malucha