Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

27 kwi 2011 - 10:38:57

Był już taki wątek.Też się zastanawiałam nad kupnem takich pieluch no i kupiłam jedną na próbę.W tym wątku jest opis
http://forum.szafka.pl/58/533840.html

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

27 kwi 2011 - 11:40:02

DOKŁADNIE DOBRZE JEST POWIEDZIANE O TYCH PIELUSZKACH CO JEST LINK WYZEJ .TAKIEGO SAME JESTEM ZDANIA JAK W TAMTYM POSCIE NIE WARTO UZYWAC TAKICH PIELUCH.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

27 kwi 2011 - 11:43:25

Cytat
majka1111283
Aj tam bez przeady teraz prasowac prac i wogóle czas pochłania na pranie wole kupic pampersy niz bawic sie w namaczanie i wogóle .A jak noworodek robi kupke co pare minut to co dosc ze trzeba prac suszyc i jeszcze prasowac wcale nie opłacalne to jest jak sie wszystko podsumuje.

właśnie wcale nie trzeba prasować ani prać, a oszczędność jak noworodek robi kupę co 10minut jest ogromna, ale najlepiej wydać pieniądze i po problemie.... każdy robi jak uważa.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

27 kwi 2011 - 12:30:54

Cytat
mamapatryka
Był już taki wątek.Też się zastanawiałam nad kupnem takich pieluch no i kupiłam jedną na próbę.W tym wątku jest opis
http://forum.szafka.pl/58/533840.html
Poczytałam ten starszy wątek i niestety lenistwo mi z niego wyziera! Mój syn ma 12lat i w przeważającej mierze był wychowywany na tetrze! Nie wyobrażam sobie produkować codziennie masę odpadów tylko dlatego, bo mi się nie chce prać! Jak to mówią "Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy!" Ponadto moje dziecko grubo przed ukończeniem 2lat już było odpieluszkowane! Krew mnie zalewa jak widzę 3-4latka w pampersie!

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

27 kwi 2011 - 12:38:44

Po to zostały stworzone pieluchy jednorazowe,żeby ułatwić życie i ja w tym problemu nie widzę,ale jak ktoś woli całe dnie spędzać przy pralce to jego sprawa.
A propo lenistwa.Pralka też została stworzona do tych celów.Dlaczego by jeszcze,do pieluch wielorazowych nie dołączyć prania ręcznego?:P

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

27 kwi 2011 - 12:42:57

Cytat
666kasja
Cytat
mamapatryka
Był już taki wątek.Też się zastanawiałam nad kupnem takich pieluch no i kupiłam jedną na próbę.W tym wątku jest opis
http://forum.szafka.pl/58/533840.html
Poczytałam ten starszy wątek i niestety lenistwo mi z niego wyziera! Mój syn ma 12lat i w przeważającej mierze był wychowywany na tetrze! Nie wyobrażam sobie produkować codziennie masę odpadów tylko dlatego, bo mi się nie chce prać! Jak to mówią "Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy!" Ponadto moje dziecko grubo przed ukończeniem 2lat już było odpieluszkowane! Krew mnie zalewa jak widzę 3-4latka w pampersie!

popieram

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

27 kwi 2011 - 12:51:44

Co Wy byście kobiety zrobiły bez tych jednorazówek? Przestały rodzić?

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

27 kwi 2011 - 12:57:52

Cytat
666kasja
Nie. Na początek będą standardowe pampersy, ale ponieważ pieniążki od ubezpieczycieli będą w większej kwocie to wolę kupić wielorazówki wcześniej!
Cytat
majka1111283
A wogóle opłaca sie uzywac takich pieluch bo moim zdaniem nie, poniewaz przeliczajac wyjda napewno taniej papmpersy ,nie trzeba prac prasowac a ile proszku by szło w takim przypadku. Przeciez nie wsadzi sie 5 pieluch do pralki prawda .Kazdy ma swoje zdanie.
Oczywiście, że się opłaca, ale to jest opcja dla rodziców nieleniwych! Dzieci pieluchowane w ten sposób o wiele wcześniej przestają kożystać z pieluch! To właśnie po pampersach są dzieci 2-3letnie, które nawet nie słyszały, albo nie chcą słyszeć o nocniku!


Moja córka wychowana na pampersach w wieku 15 miesiecy przestała bez nich chodzic,pierwszy tydzień był kiepski ale załapała szybko,że siusia sie na nocnik.wszystko zależy od rodzica,jedni chcą szybciej zakończyć pieluszkowanie i przejść do nocnika inni maja to gdzieś.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

27 kwi 2011 - 13:05:31

Chwała naszym mamom,babciom za to,że wychowały nas na pieluchach tetrowych ale teraz są inne czasy,w których tetra służy do wycierania buzi dziecku.Pieluchy wielorazowe to alternatywne rozwiązanie.Jedne mamy wolą jednorazówki a drugie wolą wielorazowe.Ja się nie zastanawiałam co by było gdyby nie było jednorazówek bo one są.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

27 kwi 2011 - 13:15:21

Cytat
mamapatryka
Po to zostały stworzone pieluchy jednorazowe,żeby ułatwić życie i ja w tym problemu nie widzę,ale jak ktoś woli całe dnie spędzać przy pralce to jego sprawa.
A propo lenistwa.Pralka też została stworzona do tych celów.Dlaczego by jeszcze,do pieluch wielorazowych nie dołączyć prania ręcznego?:P

mamapatryka zgadzam się z tobą w 100%! Czy ułatwianie sobie życia jest lenistwem? Czy lenistwem jest używanie pralki, mikrofalówki, telefonu???

666kasja trochę przesadzasz- chcesz używać pieluch wielorazowych- używaj nie mam nic przeciwko, ale nie wmawiaj innym mamom, że są leniwe, bo może okazać się, że robią więcej niż TY!

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

27 kwi 2011 - 13:25:44

Kto w tych czasach używa tetry jak na rynku są jednorazówki z różnych firm i w różnych cenach?Kto sobie chce utrudniać życie?Poza tym woda ciągle drożeje,prąd też,więc ja nie wiem,czy taka wielorazówka to dobra inwestycja.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

19 lip 2011 - 11:48:54

Ja przed urodzeniem dziecka obczytałam fora o pieluchach wielorazowych i nabrałam zapału, że właśnie takich będę używać. Kupiłam pieluszki kieszonki one size (16szt), zakładalam, że wydatek zwroci się po kilku miesiącach... kiedy urodził się synuś w szpitalu używalam pampersów, po powrocie do domu zaczęłam pieluchować wielo, ależ się rozczarowałam, pielucha przesikana co 20min (choć miałam wkłady z mikrofibry i bambusa, tetry też probowałam) i jak tu dziecko miało sie wyspać jak mokra pielucha go co chwila budziła:( Sama nie wiem czemu tak było, może mój synuś dużo siusia??? Zniechęcilam się i pieluchy sprzedałam jak tylko trafiła sie okazja.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

19 lip 2011 - 11:50:33

nie używałam tych pieluch

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

19 lip 2011 - 11:52:12

nie ma to jak założyć wątek reklamowy i samemu sobie odpisywać,
brawo, jestem pod wielkim wrażeniem

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

19 lip 2011 - 12:01:33

Cytat

Nie. Na początek będą standardowe pampersy, ale ponieważ pieniążki od ubezpieczycieli będą w większej kwocie to wolę kupić wielorazówki wcześniej!
Cytat
majka1111283
A wogóle opłaca sie uzywac takich pieluch bo moim zdaniem nie, poniewaz przeliczajac wyjda napewno taniej papmpersy ,nie trzeba prac prasowac a ile proszku by szło w takim przypadku. Przeciez nie wsadzi sie 5 pieluch do pralki prawda .Kazdy ma swoje zdanie.
Oczywiście, że się opłaca, ale to jest opcja dla rodziców nieleniwych! Dzieci pieluchowane w ten sposób o wiele wcześniej przestają kożystać z pieluch! To właśnie po pampersach są dzieci 2-3letnie, które nawet nie słyszały, albo nie chcą słyszeć o nocniku!


no moja córka używała pampersów a na nocnik i WC przerzuciła się jak miała 1,5 roku więc to nie jest zasada. Pieluch używać nie mogłam bo jej skóra na tym mocno cierpiała i to nawet jak co chwilę zmieniałam. Ale gdyby nie to, to pewnie i tak używałabym pampersów. Przyznam, że z lenistwa bo oszczędności w tym wcale nie widzę. Przy tetrach zużywa się dużo wody, energii, proszku. Więc żadna różnica jeśli chodzi o oszczędność.

A jeśli chodzi o lenistwo to ja zamiast siedzieć w pieluchach przy ich praniu wolę sobie spędzić czas z dzieckiem. Jak już taki powrót do sposobów naszych babć to może jeszcze pierzcie na tarze, wy do swoich "co miesięcznych" potrzeb używajcie waty i ligniny - powodzenia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-19 12:04 przez martischa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Swędząca skóra głowy