Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

16 lis 2010 - 14:29:46

hehehehe:D ale się uśmiałam qrczę:D
już widzę siebie jak w imię ekologi szoruję kupę z takiej pieluszki:)

szczęście, mamapatryka, że kupiłaś tylko jedną:D

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

16 lis 2010 - 14:36:00

Cytat
sandrynka
hehehehe:D ale się uśmiałam qrczę:D
już widzę siebie jak w imię ekologi szoruję kupę z takiej pieluszki:)

szczęście, mamapatryka, że kupiłaś tylko jedną:D
Chciałam na początku kupić więcej bo co mi po jednej ale na szczęście opamiętałam się i postanowiłam tylko wypróbować tą pieluchę.Jedyne co to fajnie się na tyłku prezentują,takie fajne majteczki,ale nic poza tym.Super by było jakby jeszcze dziecko nie sikało i nie robilo kupy w nią ale tak się nie da:D

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

04 sty 2011 - 21:58:36

Dziewczyny chcialabym sie Was zapytac czy uzywalyscie pieluch wielokrotnego uzytku, chcialabym takowe zakupic, ale chcialabym uslyszec Wasze opinie:) dziekuje z gory:)

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

04 sty 2011 - 22:01:42

już byl taki watek poszukaj sobie ;) ale z tego co dziewczyny sie wypowiadały to sząlu nie robia

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

04 sty 2011 - 23:54:00

Cytat
jednaona
Dziewczyny chcialabym sie Was zapytac czy uzywalyscie pieluch wielokrotnego uzytku, chcialabym takowe zakupic, ale chcialabym uslyszec Wasze opinie:) dziekuje z gory:)
Przeczytaj sobie mojego posta powyżej.według mnie szału nie robią.Nie dość,że jest dużo roboty przy dziecku (jak jest malutkie) to jeszcze się użerać z pieluchami,żeby je prać.I do tego ta kupa!A poza tym jak dziecko ma czuć komfort w takiej pieluszce jak pielucha jest mokra w środku ( jakby dziecko nasikało do tetry).Nie rozumiem.Sprzedawcy zalecają ok.12 pieluszek na dzień albo 24 jeżeli się nie chce prać codziennie.Koszt jednej pieluchy to ok.25-26 zł.Do tego woda i prąd.Poza tym plamy po kupie zostają mimo prania i pielucha za jakiś czas nie wygląda komfortowo,więc trzeba wymienić na nową,bo chyba nie pozwolimy dziecku nosić takiej brudnej pieluchy.Jednorazówki lepsze!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-05 00:00 przez mamapatryka.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

20 mar 2011 - 17:38:14

Hej dziewczyny.
Jestem pieluszkującą wielorazowo mamą- więc garść praktyki:)
Pieluszka musi byc we właściwym rozmiarze- wówczas nie przecieka:) Na dwulatka one size raczej nie wejdzie- a jesli, to może przeciekać.
Ja akurat najbardziej lubie rozwiązanie takie:
otulacz + wklad chłonny + wkładka z polarku:) Polarek nie daje się zabarwic, latwo od niego oddzielić kupke- wystarczy jedynie opłukać go pod bierzącą wodą:)
Otulacz z tkaninki zalaminowanej nie przecieka, oddycha, i wystarczy go przetrzeć w razie drobnych nieczystości- nam w praktyce wystarczają 3-5 sztuk na dzień:)
stosuję głównie taki:http://pieluszkomania.blogspot.com/2011/03/otulacze-ultracienkie-kapieluszki.html
Pupcia wygląda niemal tak jak w pampku.
Wkladów idzie już troszkę więcej. Po zużyciu wrzucam je do wiaderka- takiego zamykanego, wkraplam troszke olejku z drzewa herbacianego- dzięki temu nie czuć pieluszek wW razie większego wypadku- gdy wkład jest zabrudzony, delikatnie zapieram go zwyklym szwrym mydlem i wrzucam do wiaderka z ciepłą wodą- na kilkanaście minut do pół godzinki. Piorę raz na 2 dni:) Razem z ubrankami. Fakt- troszkę więcej roboty, ale nie ma góry śmieci:) oszczędzamy 100- 150zł na miesiąc ( synek ma 8 miesięcy i prowadzimy małą księgowość- prąd, woda, proszek, materiały na pieluszki- porównujemy z wydatkami szwagra- jego córeczka jest o 2 tygodnie starsza) Do tego miła swiadomość, ze dziecię nie ma kontaktu z chemią pieluszkową. Ale od razu musze zaznaczyć- trzeba mieć troszkę entuzjazmu, chęci i swiadomości- dlaczego pieluszkuje się wielorazowo:)

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

26 kwi 2011 - 13:19:18

Drogie mamy! Za miesiąc rodzę i zastanawiam się nad zakupem pieluch wielorazowych, ale nie tetry. Czy któraś z was może mi polecić pieluszki konkretnej firmy? Interesują mnie te typu kieszonka!

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

26 kwi 2011 - 13:51:13

Ja używam Papose są w miarę tanie i solidne, ostatnio kupiłam jakieś zwykłe na allegro i masakra. nie polecam tych z frotą wewnątrz bo parzą dupkę, mikropolar jak najbardziej. A i zamiast wkładów polecam tetrę do kieszonek, ponieważ jest bardziej chłonna, lepiej się pierze (można 90st a nie tylko 60) i szybko schnie, a no i tańsza :) A poza tym czy na pewno chce Pani na początku używać wielorazowych? mój mały robił ok 15-20 kupek dziennie i to półpłynnych, więc papierek odpada. pozdrawiam

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

26 kwi 2011 - 14:08:18

A wogóle opłaca sie uzywac takich pieluch bo moim zdaniem nie, poniewaz przeliczajac wyjda napewno taniej papmpersy ,nie trzeba prac prasowac a ile proszku by szło w takim przypadku. Przeciez nie wsadzi sie 5 pieluch do pralki prawda .Kazdy ma swoje zdanie.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

26 kwi 2011 - 14:08:27

Nie. Na początek będą standardowe pampersy, ale ponieważ pieniążki od ubezpieczycieli będą w większej kwocie to wolę kupić wielorazówki wcześniej!

Cytat
majka1111283
A wogóle opłaca sie uzywac takich pieluch bo moim zdaniem nie, poniewaz przeliczajac wyjda napewno taniej papmpersy ,nie trzeba prac prasowac a ile proszku by szło w takim przypadku. Przeciez nie wsadzi sie 5 pieluch do pralki prawda .Kazdy ma swoje zdanie.
Oczywiście, że się opłaca, ale to jest opcja dla rodziców nieleniwych! Dzieci pieluchowane w ten sposób o wiele wcześniej przestają kożystać z pieluch! To właśnie po pampersach są dzieci 2-3letnie, które nawet nie słyszały, albo nie chcą słyszeć o nocniku!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-26 14:24 przez 666kasja.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

26 kwi 2011 - 17:44:13

ja używałam zwykłej tetry dla córki do 2lat i 3 mieś. i dla syna do roku, bo później za dużo sikał, za każdym razem się przesikiwał na wylot, ale dla mnie tetra była super sprawą bo tania, a pieluszki spłukiwałam w ręcach, nie tak jak piszą że trzeba gotować. zużyłam 15pieluszek przez ten czas i jeszcze do synka mi słuzyły.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

26 kwi 2011 - 20:43:39

jasne,że się opłaca :) My przeszliśmy na wielorazówki odkąd mały skończył rok. Mamy 3szt ( ok 25-30zł szt.), co wieczór piorę je ręcznie w zwykłym mydle lub zwykłym płynie do prania nawet kokosal może być. rano suche gotowe do użycia. Na noc oczywiście pampers, ale to tylko dlatego że nie mam czwartej szt. miesięcznie zużywam ok 30 pampersów a nie 120, czy to się nie opłaca?

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

26 kwi 2011 - 22:07:56

a jakiej firmy te pieluszki i jaki koszt jednej szt orietacyjanie
pozdrawiam marta

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

26 kwi 2011 - 22:28:30

Ja mam wszystkie typu kieszonka, najbardziej spodobała mi się Papose, w środku mikropolar a zewnątrz nieprzemakalny pull, lepiej na zatrzaski bo rzepy zaczepiają w praniu o sweterki i tp. koszt od 25-30 zł, trzeba okazji na allegro szukać lub może innych portalach aukcyjnych, polecam też majteczki tzw. "sucha pielucha", nie są tak dobre jak pieluszki wielorazowe ale kosztują 9,99 np. w tesco i czasem się przydają np. jak pojawi się kupka godzinkę przed kąpielą :) Czasem używam ich dłużej ale trzeba wkład (np. tetra) często wymieniać.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

26 kwi 2011 - 22:50:22

Aj tam bez przeady teraz prasowac prac i wogóle czas pochłania na pranie wole kupic pampersy niz bawic sie w namaczanie i wogóle .A jak noworodek robi kupke co pare minut to co dosc ze trzeba prac suszyc i jeszcze prasowac wcale nie opłacalne to jest jak sie wszystko podsumuje.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE