Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

Czas na nocnikowanie

26 mar 2015 - 16:21:09

Moja mała ma 18 i pól miesiąca, chodzi za mną do łazienki i zawsze bierze nocnik i mówi si, chce usiąść, ale natychmiast wstaje, więc nawet nie raz jej nie rozbieram i siada w pieluszce, ale myślę że jesteśmy na dobrej drodze bo wie do czego służy nocnik:)

Czas na nocnikowanie

26 mar 2015 - 20:50:13

MOja ma 21m i od 3m nie używamy pieluch w dzień noo jedynie do drzemek dziennych i snu nocnego .Im wczesniejsze oswajanie dziecka z nocnikiem tym szybciej widać efekt :)powodzenia

Czas na nocnikowanie

26 mar 2015 - 21:03:27

Słuchajcie,warto skorzystać z fajnych książeczek o nocnikowaniu skierowanych do dzieci:) Można na obrazkach dziecku pokazać,jak załatwiają się inne dzieci. U mojego synka ta pomoc okazała się niezastąpiona:) Korzystaliśmy z poniższych pozycji:



Czas na nocnikowanie

07 maj 2015 - 17:56:24

Treść posta została usunięta automatycznie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-08 10:14 przez gosia1281.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 2/5

Czas na nocnikowanie

04 lut 2016 - 09:42:59

Mi bardzo pomogła ta metoda http://dumnamama.pl/siadamy-na-nocniczek/ nauki korzystania z nocnika

Czas na nocnikowanie

04 lut 2016 - 13:41:09

moja córcia bardzo nie chciała siadać na nocnik każda próba kończyła się krzykiem i płaczem, długo nosiła pampersa, w końcu zrobiłam jej coś takiego wiosną schowałam pampersy i ubrałam jej majtki oczywiście pierwszego dnia susiała w majtki prania było mnóstwo ale na drugi dzień już siadała na nocnik po tygodniu nie potrzebowała pampersa nawet na noc

Czas na nocnikowanie

26 wrz 2016 - 12:52:44

Moje dziecko ma 18 miesięcy i jakieś dwa tygodnie temu nauczyło się korzystać z nocnika. Początkowo przyuczaliśmy je przy pomocy pieluch treningowych.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Czas na nocnikowanie

28 sie 2019 - 14:47:53

A co jeśli dziecko sądzi, że nocnik to kolejna zabawka i zakłada sobie go na głowę. Za żadne skarby nie da się posadzić lub szybko schodzi z niego.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Czas na nocnikowanie

09 gru 2021 - 12:11:16

Jeśli nie jest gotowy, to warto poczekać. Moja córa ma blisko półtorej roku i często sama nie chce zakładać pieluchy. Siii mówi zwykle jak jest już za późno, ale czasami jej się udaje i jest z siebie bardzo dumna. Ale wtedy chce założyć pieluchę i nie chce siedzieć na wc ani nocniku. Proponuję co jakiś czas, ale nie zmuszam. Jak zdarzy się wpadka w żadnym wypadku nie mów dziecku, że źle zrobiło, bo taki komentarz też się pojawił. Jeszcze kiedyś dziecko dostanie zapalenia pęcherza lub z innych powodów w starszym wieku coś się przytrafi i będzie mu wstyd.

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. To, ze jedno dziecko pozwoliło się odpieluszkować szybciej, nie znaczy, ze Twoje również zostanie tak szybko odpieluszkowane. Dobrze jest dać czas. Musi samo być gotowe. Poza tym takie parcie na siłę w przypadku dziewczynek również dobre nie jest.

https://www.bebiklub.pl/rozwoj-dziecka/kalendarz-rozwoju/rozwoj-dziecka-w-1-miesiacu-zycia

Na stronie opisane są etapy rozwoju dziecka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-12-28 14:10 przez adelka28.

Czas na nocnikowanie

10 maj 2022 - 16:59:39

Nauka korzystania z nocnika to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie można zrobić dla swojego dziecka.

_________
Pasteryzacja - Stosuje się ją do zabijania bakterii w mleku i innych produktach mlecznych - http://przechowalnictwo-zywnosci.eu/pasteryzacja-w-jaki-sposob-dziala/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetyki dla noworodka