Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
kaasiuniaa27
Witajcie nie byłam dziś u swojego pediatry bo miałam wizytę u neurologa i się nie wyrobiłam ale jutro idę i po wizycie zdam wam całą relację pozdrawiam:)
Ok,ja czekam. Tylko same zobaczcie jak to jest...my mamy jestesmy w głupiej sytuacji bo jedni mówią aby naciągać inni by nie ruszać i tylko skąd taki zwykły człowiek ma wiedzieć co w koncu robic,co bedzie lepsze.. ale to chyba jeden taki nie wiadomy(nie pewny) temat jeśli chodzi o chłopców.. Naprawde juz nie wiem,chyba jedynie zostaje samemu podjąc decyzję i liczyc sie z jej konsekwencjami..:(

napletek trzeba probowac sciagac ok roku
i trzeba to robic poniewaz przez ten brud ktory sie tam dostaje dzieci maja czeste infekcje drog moczowych .
moj mały mial roczek jak go nacieli i to nie pod narkozą tylko dostał masc znieczulajaca i w przychodni u chirurga przeprowadzony byl zabieg ktory trwał 2 min :) .Mały musial miec naciete bo słabo mu schodził napletek a mial 3 razy bakterie e-coli.
1 rada jezeli dziecko ma stulejke decydujcie sie na zbaiej jak najwczesniej bo ptoem takie 6-76 latki urzadzja taki cyrk ze az wspolczuje rodzicom no i dzieciom tez bo sa kumate i wiedza co beda mieli robione :(.
Moj roczniak przeszedł to super :) tera zma 3 lata inie pamieta nai bolu alni dyskonfortu :)

No to ja Wam znów napiszę tak: Moja siostra swojemu synkowi nie ściągała napletka, ponieważ o tym nie wiedziała. No i wiadomo, doszło do zrośnięcia, mocz się zaczął zbierać,zapalenie i straszne boleści. Lekarz naciął napletek i kazał siostrze zeby dziecku regularnie ściągała napletek w ciepłej wodzie, delikatnie przy kąpieli az do całkowitego odsłonięcia żołędzia. Zaś moja ciotka nie miała zielonego pojęcia że się tak powinno robić i jej syn jakoś przechodził cały okres niemowlaka i później dziecięcy i z tego co opowiadał mając 12 lat (czyli wiek kiedy dziecko zaczyna się interesować takimi rzeczami) usłyszał od kogoś że żołądź powinien być odsłonięty i sam sobie go ściągał. Także z tego wynika ze nie każde dziecko jest skazane na chirurga... ja osobiście od czasu do czasu mojemu 18miesięcznemu synkowi naciągam i przemywam w kąpieli zeby kontrolować czy się nie zrasta lub nie zabrudza od czego potem są owe problemy.

Ciekawy temat,bo wiecie co ja nie mialam o tym zielonego pojecia ze tak trzeba:-/

Dla mnie to jest tak samo jak z podawaniem glutenu w małych dawkach od piątego miesiąca... "Nowa" szkoła mówi, żeby to robić, "stara" że nie. A my mamy być mądre i wiedzieć co robić... Mi mój pediatra powiedział że za wcześnie że dopiero kolo 10miesiąca... Tak samo z wit D3, jedni mówią dawać w kropelkach, drudzy dawac tylko jesienią i zimą a latem duuużo na słońcu... Niestety bardzo dużo jest spraw w których musimy decydować o naszych dzieciach a nie wiemy jak to faktycznie może wpłynąc na ich przyszłość... JEDNA WIELKA NIEWIADOMA!!!

Cześć! Mnie moja pediatra powiedziała, że jak skończy roczek to można zacząć i tak też zrobiłam. Teraz mój niuniu ma 2,5 roczku i naciągam mu jeden raz w tygodniu po kąpieli i wszystko jest ok. Pozdrawiam:))

Cytat
wikusimamusia
ja pytałam pediatre Antosia i on powiedział ze apsolutnie nie wolno bo można dziecku tylko zaszkodzić.poprostu nie roszac ..i ja tego nie robie mój kuzyn też jest lekazem i mi to potwierdził.Ja tego nie robie
mam w rodzinie 2 pediatrow i kazdy mowi ze trzeba lekko zsuwac... to co Ty chlopcu nie myjesz siusiaka wewnatzr? bakterie= stan zapalny-> klopoty , pomyśl.

Cytat
kochajacaMAMA
No to ja Wam znów napiszę tak: Moja siostra swojemu synkowi nie ściągała napletka, ponieważ o tym nie wiedziała. No i wiadomo, doszło do zrośnięcia, mocz się zaczął zbierać,zapalenie i straszne boleści. Lekarz naciął napletek i kazał siostrze zeby dziecku regularnie ściągała napletek w ciepłej wodzie, delikatnie przy kąpieli az do całkowitego odsłonięcia żołędzia. Zaś moja ciotka nie miała zielonego pojęcia że się tak powinno robić i jej syn jakoś przechodził cały okres niemowlaka i później dziecięcy i z tego co opowiadał mając 12 lat (czyli wiek kiedy dziecko zaczyna się interesować takimi rzeczami) usłyszał od kogoś że żołądź powinien być odsłonięty i sam sobie go ściągał. Także z tego wynika ze nie każde dziecko jest skazane na chirurga... ja osobiście od czasu do czasu mojemu 18miesięcznemu synkowi naciągam i przemywam w kąpieli zeby kontrolować czy się nie zrasta lub nie zabrudza od czego potem są owe problemy.

wlasnie! bo tu nie chodzi tylko o przyrosniecie napletka ale o stan zapalny i bakterie- kazdy musi dbac o drogi moczowe, a dziecko samo sobie nie zrobi jak jest male

Cytat
oliwierek_2007
ja słyszalam że od samego początku należy to robić



ja własnie tak robie lekarz mówił ze od pierwszych miesiecy -delikatnie oczywiscie

moj pediatra kazał od trzeciego miesiaca to robic i robiłam ale potem jakis czas zapominałam i pózniej był problem zeby wróciło do normy ale obyło sie bez zabiegu i dalej naciagam teraz mam troche roblem bo synek ma juz 3 lata i nie specjalnie to lubi broni sie jak moze wiec zawsze jest jazda przy tym ale lepsze to niz zabiegi pozd

A więc tak byłam dziś u lekarza i to co ja robiłam przy myciu czyli delikatnie odciągałam żeby dokładnie umyć to wystarczy i nie rusza się tego jeśli nic się nie dzieje a gdyby było coś nie tak tzn. sikał by na bok to wtedy się zgłaszamy z tym do lekarza nie ruszać tego jeśli nie ma takiej potrzeby bo można tylko zaszkodzić i jeśli dziecko będzie miało stulejkę mieć to jest i tak nieuniknione i nie ma na to żadnej reguły tyle się dowiedziałam pozdrawiam:)

Cytat
kaasiuniaa27
A więc tak byłam dziś u lekarza i to co ja robiłam przy myciu czyli delikatnie odciągałam żeby dokładnie umyć to wystarczy i nie rusza się tego jeśli nic się nie dzieje a gdyby było coś nie tak tzn. sikał by na bok to wtedy się zgłaszamy z tym do lekarza nie ruszać tego jeśli nie ma takiej potrzeby bo można tylko zaszkodzić i jeśli dziecko będzie miało stulejkę mieć to jest i tak nieuniknione i nie ma na to żadnej reguły tyle się dowiedziałam pozdrawiam:)

Dzięki za informację:)

ja sobie nie wyobrazma nie myc dziecku siusika od wewnatrz ze tak powiem przeciez zawsze przy kapieli trzeba odsuwac umyc i zasunąc i robi sie to od mniej wiecej roczku bo przeciez tam najewiecej nbakterii sie zbiera.

A co do kuzyna lekarza od wikusimamusia
to jestem ciekawa czy on tez sobie raz w tyg myje pod skóra ze tak powiem ;/ jak tak to wspolczuje

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 1/5

mam problem :(
moj synek ma 21 miesiecy,nie wiem czy sciagac mu juz napletek i kiedy i wogole ile razy
inni mowia ze trzeba a inni,ze nie...
jestem mloda mama i prosze o pomoc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-26 22:54 przez hootie4.

Ja ściągałam synkowi od początku, codziennie, ale zgodnie z zaleceniem lekarki bardzo delikatnie i powoli :)
Po dłuższym czasie ściągało się już bardzo ładnie.
Nie było problemów.
Tylko raz dostał jakiejś infekcji i wtedy nie można ruszać, aż do wyleczenia.
Skórka mu wtedy spękała i nie dało się nic otworzyć, więc nie ruszałam.
Czasem po dłuższym czasie może stać się tak, że zacznie zarastać, a wtedy polecam smarowanie kilka razy dziennie oliwką.
Po jakimś czasie skórka stanie się sprężysta i łatwiej będzie otworzyć :)
I to bez zbędnego bólu :)

Ale mam za to inne pytanie:
DO KIEDY należy ściągać ?
Bo tego normalnie nie wiem :(

A przecież nie będę tego robić już dużemu chłopakowi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-26 23:41 przez tanessa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciemieniucha