Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

22 wrz 2009 - 09:26:12

Czy macie jakieś sprawdzone metody na wypadanie włosów po ciąży?

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

22 wrz 2009 - 09:33:36

ja polecam PLACENTĘ
mam ok metra długości włosy, i do tego bardzo geste.
Po ciąży mocno mi się rozdwajały i wypadały, i byłam przekonana że są już tylko do ścięcia, ale placenta je uratowała. :)
http://www.allegro.pl/item742028299_kallos_placenta_maska_pielegnacyjna_1000_ml.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-22 09:36 przez klakierka1.

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

22 wrz 2009 - 09:37:28

ja nigdy nie miałam tego problemu(z wlosami),ale powiem szczerze ze skórki wokół paznokci -straszne i bolące-nie umialam sie tego pozbyć! zaczęłąm brac witaminy dla matek karmiących....pomglo! w ciągu kilku dni juz widzialam poprawe!
moze u ciebie tez jakieś witaminy pomogą!?

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

22 wrz 2009 - 09:38:57

Jeśli nie karmisz piersią to polecam cynk w tabletkach (miesięczna kuracja). Możesz kupić w aptece za 7-8 zł. Nie zatrzyma to wypadania włosów,bo wiadomo,że w ciąży są cały czas w fazie wzrostu i dopiero jakieś 6 tygodni po porodzie-kiedy gospodarka hormonalna wraca do stanu sprzed ciąży,reguluje się m.in.proces związany z wypadaniem włosów.

Ale cynk polecam-sprawdziłam na sobie,cebulki po nim "odżywają" :-) A z zewnętrznych środków polecam odżywkę Wax (też kupisz w aptece),koszt około 16 zł (w zależności od opakowania).

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

22 wrz 2009 - 10:10:05

Cytat
madziaR78
Jeśli nie karmisz piersią to polecam cynk w tabletkach (miesięczna kuracja). Możesz kupić w aptece za 7-8 zł. Nie zatrzyma to wypadania włosów,bo wiadomo,że w ciąży są cały czas w fazie wzrostu i dopiero jakieś 6 tygodni po porodzie-kiedy gospodarka hormonalna wraca do stanu sprzed ciąży,reguluje się m.in.proces związany z wypadaniem włosów.

Ale cynk polecam-sprawdziłam na sobie,cebulki po nim "odżywają" :-) A z zewnętrznych środków polecam odżywkę Wax (też kupisz w aptece),koszt około 16 zł (w zależności od opakowania).


moja Mamunia urodziła 2 lata temu 3 corke miała problem z wlosami cienkie, bez zycia matowe wypadały, kupiła ten waxx i po nim jeszcze bardziej sie jej wlosy pogorszyly

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

22 wrz 2009 - 13:33:08

Dzięki za pomoc.Napewno cos wybiorę i będę dzialać, bo jeszcze trochę to łysa zostanę :)

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

22 wrz 2009 - 13:55:18

Na wypadanie włosów i ich wzmocnienie zawsze najlepszy był olej rycynowy. Niestety sprawia to nieco kłopotów, gdyż trzeba raz w tygodniu umyć włosy, podsuszyć je,wetrzeć go w skórę głowy rycynus, zawinąć w folię i ręcznik na 8 godzin, po czym zmyć diabelstwo bardzo ciepłą wodą (inaczej jest ciężko). Dobrze jest wytrzymać rok, czupryna wzmocni się na bardzo długi czas. Jest tylko jedna wada. odrastają ciemne włosy, dlatego nie polecam blondynkom. Powyższym sposobem uratowałam włosy przed chemią, krótko po niej zaszłam w ciążę. Teraz mimo ciąży i ponad roku karmienia piersią są gęste, mocne i długie do pasa. niestety ciemniejsze ;)

jest też łatwiejszy sposób, ale mniej skuteczny: podgrzewamy oliwę z oliwek z odrobiną rumianku i rozmarynu, po czym (ciepłe, ale nie gorące!!!) wcieramy w skórę głowy i pozostawiamy w folii pod ręcznikiem na 2 godziny. Po tym czasie normalnie myjemy głowę. Może być w szamponie jajecznym z 3 żółtek jaj.

Powodzenia i wytrwałości!

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

22 wrz 2009 - 14:00:56

ja miałam krótkie włosy więc nie zauważyłam nawet czy wypadały, ale po ciąży brałam takie same witaminy jak i w ciąży, czyli PRENATAL bo karmiłam też piersią

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

17 paź 2009 - 15:35:09

";(...) Dobrze się odżywiaj, włosy potrzebują witamin, niech Twoja dieta będzie bogata mikro- i makro-elementy. Jedz mięso, drób, ryby, jaja, owoce morza, bo zawierają cynk, żelazo i miedź. Przy kłopotach z włosami polecane są gruboziarniste kasze, razowe pieczywo i makarony, niełuskany ryż – te produkty zawierają dużo cennej dla włosów witaminy B1.
Możesz zmienic sposób pielęgnacji, włosom teraz bedą potrzebne szampon i odżywka wzmacniające włosy. Ampułki wzmacniające zawierają składniki regenerujące i odżywiające cebulki. Zawartość ampułki wcieraj co 2–3 dni (instrukcję znajdziesz na ulotce). Kuracja trwa do trzech miesięcy, pierwsze efekty powinnaś zauważyć już po miesiącu stosowania.
Spróbuj też wypróbować stare, sprawdzone sposoby babuni:
Maseczka z oleju rycynowego albo wzmacniający kompres z soku z czarnej rzodkwi – warto je stosować raz w tygodniu.
Olej rycynowy podgrzej i wetrzyj w skórę głowy. Spłucz po dwóch godzinach i umyj głowę szamponem.
Kompres z czarnej rzodkwi jest bardziej skomplikowany. Kilka rzodkwi zetrzyj na tarce i wyciśnij przez gazę. Możesz wykorzystać sokowirówkę, ale potem będzie trudno ją domyć. Sok wetrzyj w skórę głowy, a potem owiń ją ręcznikiem. Trzymaj dwie godziny, a najlepiej przez noc.
Pomogą ci także zioła, np. płukanka ze skrzypu polnego, która zawiera krzemionkę zapobiegającą łamaniu się końcówek.
To wszystko możesz zaaplikowac bez obaw swoim włosom jeśli karmisz piersią. Jeśli nie karmisz możesz łykać dodatkowo tabletki wzmacniające. Zawierają kompleksy witamin, mikro- i makroelementów. Dawkowanie zależy od preparatu: zwykle 1–2 tabletki dziennie. Uwaga, nie kupuj ich, jeśli przyjmujesz prepa-raty dla młodych matek, bo wtedy może się zdarzyć, że przedawkujesz witaminy.
I nie martw się, na pewno już za kilka tygodni będziesz cieszyć się pięknymi włosami jak sprzed ciąży :-)"
Ela, redaktorka Mamopedii

zweryfikowana
Posty: 1.477
Ostrzeżenia: 1/5

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

17 paź 2009 - 19:45:34

nie ma czegos takiego jak wypadanie włosów po ciazy, czy zebów, ktos nie dba to nie ma
a mnie denerwuje wąłsnie taie zwalanie na dziecko, a po ciazy to , a po ciazy tamto......

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

17 paź 2009 - 20:01:42

Cytat
wera2604
nie ma czegos takiego jak wypadanie włosów po ciazy, czy zebów, ktos nie dba to nie ma
a mnie denerwuje wąłsnie taie zwalanie na dziecko, a po ciazy to , a po ciazy tamto......

Z tym się nie zgodzę - wypadanie włosów jak najbardziej nalezy do "skutków ubocznych" ciąży. Podczas tych 9 miesięcy zmiania się nam gospodarka hormonalna. Po porodzie gdy organizm wraca do normy często pojawiają się różne problemy jak np. wypadanie włosów.

Mnie ten problem dosięgnął, gdy synek miał 4 miesiące, ale jadłam tylko belisse włosy skóra paznokcie i samo przeszło, nawet nie wiem kiedy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-17 20:02 przez nusia83.

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

17 paź 2009 - 20:10:36

Cytat
nusia83
Cytat
wera2604
nie ma czegos takiego jak wypadanie włosów po ciazy, czy zebów, ktos nie dba to nie ma
a mnie denerwuje wąłsnie taie zwalanie na dziecko, a po ciazy to , a po ciazy tamto......

Z tym się nie zgodzę

Ja również się z tym nie zgadzam. Oczywiście,to prawda,że w dużej mierze odpowiedzialna za wypadanie włosów po ciąży,jest zmieniająca się w ciąży i po niej-gospodarka hormonalna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-17 20:13 przez madziaR78.

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

18 paź 2009 - 07:04:08

Wypadaniu włosy po ciąży ponoć nie można zaradzić i jest to jak najbardziej naturalne,bo będąc w ciąży wlosy nie wypadają (przynajmiej mnie)i po ciązy wypadają nam te które nie wypadły w ciąży + te które normalnie wypadają(dziennie człowiek gubi ok 100 włosow) i stąd wydaje nam się,że jest ono wzmożone.I to tyle(dowiedziałam się tego od mojej pani dermatolog).Więc głowa do góry gospodarka hormonalna musi "dojść do siebie" i będzie dobrze.

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

18 paź 2009 - 13:19:07

Cytat
wera2604
nie ma czegos takiego jak wypadanie włosów po ciazy, czy zebów, ktos nie dba to nie ma
a mnie denerwuje wąłsnie taie zwalanie na dziecko, a po ciazy to , a po ciazy tamto......
Czy Ty jestes jakas dziwna? przeciez nikt nie "zwala" winy na dziecko, Dziewczynie wypadaja wplosy po ciazy a Ty piszesz ze to jest zwalanie winny na dziecko? 90 procent kobiet po ciazy widzi jakies roznice jak nie w ciele to ogolnie w organizmie- wiadomo hormony szaleja niezle , Jak ktos nie dba? heheh dobre! Moge Ci zadac pytanie? Spodziewasz sie dzidziusia czy juz masz??
Ps a tak wogole ja na wypadanie wlosow uzywalam odzywki z bursztyna..:) polecam..;)

zweryfikowana
Posty: 1.477
Ostrzeżenia: 1/5

STRATY POCIĄŻOWE-WYPADANIE WŁOSÓW

18 paź 2009 - 15:50:15

takie sobie wmawianie ale jak chcecie to tak myslcie
to tylko moje zdanie!!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NAKLADKA NA WC