Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam. Do tej pory podawalam mojej córci witaminę D omega med plus dha. Na ostatnim szczepieniu pani doktorka pytala mnie czy córcia pije mleko i w jakiej ilości. Odpowiedzialam ze pije mleko bebiko 3 dwa razy dziennie, czasem trzy. A ona na to ze jeszcze do tego podaje witaminę D?! Czy nie za dużo!? Bardzo się zdenerwowała.. . Od razu pomyślałam ze robię cos złego...i przestalam podawać jej ta witaminę.. Teraz juz nie wiem co robić. Podawać czy nie? I jaką?? Bo wydaje mi się ze takie Male dziecko potrzebuje witaminy d.. Chyba ze mleko ją zastępuje.. . Dodam ze córcia ma roczek i dwa miesiące.

Ja też na początku dawałam kapsułkę z witaminką codziennie do jednego posiłku, ale lekarz powiedział że wystarczająco dużo jest tej witaminy w mm i nie należy podawać więcej. Witamina D przyśpiesza twardnienie kości w tym kości czaszki i może się przyczynić do nieprawidłowego zarastania ciemiączka. W takim przypadku może być konieczna operacja rozdzielania zbyt szybko zrośniętych kości płatowych czaszki.

a mi pediatra powiedziała że według najnowszych zaleceń należy wit D podawać do 18 roku życia. Podobno w naszej strefie klimatycznej występują bardzo duże niedobory tej witaminy poza tym nie wszystko się dobrze przyswaja. A i dentystka również zalecała wit D na zęby.

To wszystko zależy od dziecka. Jak lekarz mówi żeby nie dawać to nie dawaj.

Po prostu w tym mleku już jest witamina d3. Dopóki je pije, to nie podawaj, a potem możesz podawać dalej.

Jeden lekarz powie żeby podawać drugi żeby nie podawać i bądź człowieku mądry.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Hmmm mi lekarze (dokladnie 3, bylam u 2 prywatnych i rodzinnego) mowili by podawac dodatkowo ale od bodajze roku, kiedy mala pila mleko juz tylko 2 razy. No i chodzilo o to, by kosci czaszki sie za szybko nue zrosly, bo w 1 roku glowka intensywnie rosnie i powiejsza obwod. Nie daje kapsulek bo mala je wyczuwa, smierdza i nie chce jesc. Daje roztwor wodny zalecony przez lekarza.

Kosztuje tylko 6 zl i jest bezzapachowy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-16 20:06 przez roksolana83.

zweryfikowana
Posty: 579
Ostrzeżenia: 1/5

Ja podaje dzieciom Devikap (na recepte kropelki koszt ok 5zl). Jest to wit d.
Poczatkowo mowiono ze do 3 roku zycia 1kropekla dziennie. A od jakiegos pol roku pani doktor mowi zeby cala rodzinka pila te kropelki, bo w naszym klimacie jest niedobor tejze witaminy.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
klaudysia21
Ja podaje dzieciom Devikap (na recepte kropelki koszt ok 5zl). Jest to wit d.
Poczatkowo mowiono ze do 3 roku zycia 1kropekla dziennie. A od jakiegos pol roku pani doktor mowi zeby cala rodzinka pila te kropelki, bo w naszym klimacie jest niedobor tejze witaminy.
O dokładnie, też podaję devikap

teraz witamine D zalecaja do 18rz a ze podobno jest jej malo w naszym klimacie nasza pediatra ostatnio jak pytalam kazala aplikowac kazdemu z czlonkow rodziny .

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 2/5

Słyszałam, że dzieciom na mleku modyfikowanym nie podaje się dodatkowo witaminy D3 bo jest ona w mleku. Inaczej jest z dziećmi karmionymi piersią, w mleku matki jest jej za mało i trzeba ją podawać. Mojej córce podaję Vita D. Sama też biorę od jesieni. A latem to trzeba dużo przebywać na słoneczku, nie ma potrzeby podawania.

Cytat
Salse
Słyszałam, że dzieciom na mleku modyfikowanym nie podaje się dodatkowo witaminy D3 bo jest ona w mleku. Inaczej jest z dziećmi karmionymi piersią, w mleku matki jest jej za mało i trzeba ją podawać. Mojej córce podaję Vita D. Sama też biorę od jesieni. A latem to trzeba dużo przebywać na słoneczku, nie ma potrzeby podawania.

Dzieciom na mleku modyfikowanym nie podaję się witaminy K :)

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 2/5

Tak, witaminy K też się nie podaje karmiąc dziecko mlekiem modyfikowanym;) Ja to nawet sporo karmiłam Juleczkę piersią. Miała półtora roku jak ją odstawiłam od piersi. Początkowo podawałam Vita DK do 3 miesiąca a potem Vita D i nadal podaję ją.

Wg mnie lekarza już sami się gubią... moja córcia ma 1.5 rooku. podaje Jej i mleko modyfikowane(lubi dużo pić) i podaję Jej wit. D i jak byłam u lekarza to tłumaczyła że wit D musi być jak amen w pacierzu. pozdrawiam

Mleko modyfikowane ma w sobie różne wtaminy w tym wit D, więc nie ma potrzeby dodawania jej jeszcze w kapsułkach. Jeżeli zrezygnujecie z mleka modyfikowanego, będziesz mogła podawać porcję witaminy z kapsułki. Chyba że dziecko ma niedobór, wtedy lekarz zaleci dodatkową porcję.

Na mleku z tego co pamiętam jest informacja " 3 poracje mleka po 200ml zawiera zalecaną dzienną ilość witaminy D" ale dokładnie nie wiem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziecko 15miesięczne nie może zasnąć