Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

Aktywne użytkowniczki

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 19:31:54

Witam
Jakie znacie metody obniżania gorączki-cócia moja prawie 3 latka strasznie się rozchorowała
już dobę ma gorączkę 39 -co 3-4 godziny daje jej nurofen na zmianę z paracetamolem-ale powiem szczerze nie bardzo to pomaga:(((obniży do 38 -38,5 i tyle-to grypowe dzisiaj byłyśmy u lekarza-dostała leki niby grypowe i antybiotyk żeby jej podac od jutra jak nie poczuje sie lepiej:(
ale dopiero teraz gorączka spadła do 37,8-nie chce jeśc -dobrze że duzo pije
ale zbliża się noc i już się boje co dalej-wczoraj nie spałam tylko czuwałam żeby w razie co na pogotowie dzownic-a ona tak się męczy okropnie:((jak jej ulżyc?okładam mokrą pieluszką -ale nie chce -mówi że boli i że zimno:(
jak wy sobie radzicie w takich wysokich temperaturach?

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 19:59:48

Witaj,
Na pewno nie wolno przegrzewać dziecka! W domu musi być nie więcej niż 22 st.C, dziecko lekko ubrane. Pokój przed snem musi być przewietrzony i nawilżony. Dziecko musi być do snu lekko ubrane, czyli spodenki od piżamki i bluzeczka, bez skarpet, przykryte flanelką. Moja córcia jak ostatnio po szczepieniu miała stan podgorączkowy w nocy, to spała tylko w lekkiej piżamce, a w pokoju było 21 st. Jeżeli dziecko jest ciepło ubrane, a w domu jest gorąco to wzrasta temperatura ciała!
Jeżeli wysoka gorączka będzie się utrzymywać po podaniu leku, to trzeba dziecko rozebrać do majteczek i przykryć prześcieradłem, na nóżki, rączki i czoło robić okłady, ale nie z użyciem lodowatej wody!

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Malutkiej!!!

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 20:10:14

Zrób kąpiel w letniej wodzie, do tego ja np daje ibufen bo to przeciwgorączkowy i przeciwzapalny i to polecał mi lekarz. Ostatnio synek miał prawie 39 i zeszło po podaniu jak ręką odjął. Ogólnie taki okres , my już 3 tyg mamy antybiotyk:/ niestety u nas od gorączki się zaczęło a skończyło na katarze i kaszlu od tchawicy. Przed snem wywietrz pokój w którym śpi dziecko, najlepiej jak wyżej żeby temp w pokoju nie przekraczała 21st najlepiej gdyby było ok 19-20. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam!

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 20:18:06

witaj,wspolczuje na prawde-dokladnie rok temu mialam taka sama sytuacje z moja 2,5letnia corcia,wysoka goraczka prawie 40,ktora schodzila tylko do max.38,5,leki przeciwgoraczkowe dzialajace 3-4godziny...mala byla momentami jak w pol przytomna,bylam caly czas w kontakcie z moja pediatra(prywatnie),ktora mi doradzala i przede wszystkim uspokajala.
I tak jak piszesz okladalam czolko i nozki,brzuszek nawilzona pieluszka tetrowa i tak przez cala noc do rana.trwalo to okolo tygodnia(5-7dni)bo okazalo sie ze do zapalenia oskrzeli doszla angina i ona utrzymywala temperature.
Takze oprocz tego ze na prawde wspolczuje zycze jedynie wytrwalosci i cierpliwosci,nie pozwol temperaturze dojsc do 40,pieluszka okladaj jak spi,moja tez sciagala ,nie chciala ale jak przysypiala trzymalam jej reka aby nie zrzucala...powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia zycze



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-27 20:22 przez julwik.

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 20:40:14

dziękuje dziewczyny za wsparcie
cięzko tak patrzec jak dzieciątko tak cierpi:((
moja też własnie chwilami jak pół przytomna-
śpi w krókiej kolszulce -bez skarpetek
lekko włąsnie ją ubieram-chłodzę-jak mogę-mam nadzieje że szybko to minie bo serce pęka :(((

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 20:57:56

przechodzę dokłądnie to samo ... tylko z 2
młodszy znosi to trochę lepiej ale córa gorączkuje bardzo
na przemian leki na bazie ibuprofenu i paracetamolu pani dotor zaleciła nam pedicetamol okropy w smaku ale póki co na najdłuzej zbił temp
i nasz pediatra zalecił zwiększenie dawki tak jak córama już 5 ml to pdać więcej jeśli tempma 40 stopni a potem co 4 h dawać już normalnie
przechodzimy to już 4 raz w tym roku

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 20:58:00

ja mialam raz sytuacje ze syn mial 40 stopni,po calym dniu podawania syropow temp spadla tylko pol stopnia. Zadzwonilam na oddzial dzieciecy i zapytalam learki co zrobic, kazala na raz podac podwojna dawke na raz paracetamolu. Pomoglo i uspokoila ze w takich sytuacjach trzeba tak robnic jezeli temp nie mozemy zbic. lub podawac na przemian raz paracetamol raz cos z ibuproffenem.
Robilam jeszcze zimne oklady na czolo . Pomoglo i nastepnego dnia juz pozegnalismy wysoka temp . Byla w granicy 38 st



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-27 20:59 przez fikusek1988.

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 21:13:23

Przechodziłam to ostatnio z synem 12 letnim i 4 letnim. Gorączka trzymała się do 5 dni. Starszy najwyższą miał 39,5C a młodszy 42C. Na przemian jak pisały koleżanki Ibum i Paracetamol. Do tego starszy syn miał okłady i kąpiel bo jemu nie chciała schodzić za bardzo temperatura. U młodszego było lepiej bo szybko schodziła. Ale przez te 5 dni mierzyłam co 4 godziny temperaturę nawet w nocy iałam zegarki nastawione i jak szła w górę to zaraz podawałam przeciwgorączkowe. Młodszy narzekał jeszcze na straszny ból głowy. Po obserwacji stwierdziłam,że jak gorączka dochodziła o 38,5 to miał ból głowy. Starałam się robić tak aby ta temp. nie przekraczała tej temp. Pić na pewno, ja to nie nadążałam robić herbat:) ale to bardzo dobrze:)Na szczęście przeszło ale po tych 10 dniach miałam dość. Bo najpierw jeden a później drugi. Na noc tak koło 11-12 podawałam czopki bo szybciej działają i są mocniejsze od syropów:) I głowa do góry na pewno wszystko będzie dobrze:)

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 21:36:49

Cytat
fikusek1988
Zadzwonilam na oddzial dzieciecy i zapytalam learki co zrobic, kazala na raz podac podwojna dawke na raz paracetamolu.
U nas przy tak wysokiej temperaturze pediatra kazała podać Ibufen jeśli po 30-40 minutach nie spada, dawke paracetamolu, jeśli po kolejnych 30-40minutach nie spada kolejną dawkę Ibufenu i tak w kółko dopóki nie spadnie poniżej 38. na szczęście 2 dawki wystarczały do zbicia temperatury. Ponoć czopki z paracetamolu też sa dobre.
U nas ostatnio temperatura 39,5-39,8 i Młoda aż zaczęła majaczyć i gadać od rzeczy. Na szczęście po kolejnej dawce leku temperatura spadła.

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 21:56:41

Cytat
Gia_Gia
Cytat
fikusek1988
Zadzwonilam na oddzial dzieciecy i zapytalam learki co zrobic, kazala na raz podac podwojna dawke na raz paracetamolu.
U nas przy tak wysokiej temperaturze pediatra kazała podać Ibufen jeśli po 30-40 minutach nie spada, dawke paracetamolu, jeśli po kolejnych 30-40minutach nie spada kolejną dawkę Ibufenu i tak w kółko dopóki nie spadnie poniżej 38. na szczęście 2 dawki wystarczały do zbicia temperatury. Ponoć czopki z paracetamolu też sa dobre.
U nas ostatnio temperatura 39,5-39,8 i Młoda aż zaczęła majaczyć i gadać od rzeczy. Na szczęście po kolejnej dawce leku temperatura spadła.
wiem wiem:) tylko ja wlasnie caly dzien podawalam na zmiane ibum z paracetamolem i pewnie dlatego kazala podwojna dawke dac

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 22:18:49

Ja właśnie też nie spie wcale-po tych ostatnich sytuacjach z dziecmi jak się słyszało w Polsce że dzieciątka umarły przy wysokiej tem to oka zmrużyc nie mogę już 2 dni:(ciągle czuwam czy nie wzrasta-póki co podałam przed snem paracetamol-ale więcej 7ml
i narazie tem w miarę-ale lekarka kazała budzic co 3 godz i podawac na przemian
wczoraj w nocy też już majaczyła-gadała coś od rzeczy-więc chyba ok północy ją zbudzę i podam nurofen
strasznie boję się tych wysokich temperatur
może jutro będzie już lżej
dziękuje kobietki za wsparcie i wypowiedzi
zawsze to lżej na sercu takie słowa::)
dziękuje

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 22:30:59

ja juz niewiele mam do dodania z tym że u nas najlepiej dzialają czopki

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

27 mar 2013 - 22:36:12

ale naprawde ostatnio bardzo duzo sie slyszy o tych wys temp i nieszczesciach.. moj ma juz 3 lata ale jak ma wysokie temp to tez nie spie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-27 22:36 przez fikusek1988.

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

28 mar 2013 - 08:53:15

Cytat
Gorzata2009
strasznie boję się tych wysokich temperatur

Gorzata2009 wcale sie nie dziwię. Chyba każda matka sie boi i to jest normalne. Tak wysoka temperatura jest bardzo niebezpieczna, bo może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych. A u dzieci wszystko postępuje błyskawicznie.

Wysoka Gorączka jak obniżacie?

28 mar 2013 - 09:22:21

Polecam sok z czarnego bzu!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szczpionka na ospę