Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

paluszki rybne dla 2latka?

29 sty 2013 - 15:41:04

jak w tytule... zastanawiam się czy w ogóle można? czy nie za wcześnie takie wynalazki? a może nie są złe?

paluszki rybne dla 2latka?

29 sty 2013 - 16:06:46

Raz na jakiś czas smażone nie zaszkodzi ale lepsza byłaby ryba gotowana albo na parze.

paluszki rybne dla 2latka?

29 sty 2013 - 16:22:50

tzn. miałam na myśli pieczone w piekarniku, ale one pewno są podsmażane zanim zapakują?

paluszki rybne dla 2latka?

29 sty 2013 - 16:40:18

Ja nie jestem za takimi panierkami. Wole kupić świeżą rybę i sama ją zrobić. Wiem to jest szybsze rozwiązanie, ale nie mam do takich panierek przekonania. Mój maluch wcinał rybkę i na parze, i taka w panierce:)

paluszki rybne dla 2latka?

29 sty 2013 - 17:06:16

ja mam córke 2 letnią i przyznam sie ze kupuje świeżego pstrąga, pieke go w piekarniku w foli aluminiowej i BARDZO jej smakuje.Zaczełam jej dawać rybe już dużo wcześniej miała chyba juz rok,wiadomo ze nie daje jej dużo i czesto ale jak juz to zeby to była RYBA a nie jakieś paluszki rybne z panierką.Staram sie kupować taką rybe raz w tydodniu...jest to koszt ok.8-10zł taka jedna rybą poje sobie ona i ja! a plusem jest to ze pstrąg nie ma aż tak dużo ości!!!

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

paluszki rybne dla 2latka?

29 sty 2013 - 17:52:13

Cytat
basia112411
ja mam córke 2 letnią i przyznam sie ze kupuje świeżego pstrąga, pieke go w piekarniku w foli aluminiowej i BARDZO jej smakuje.Zaczełam jej dawać rybe już dużo wcześniej miała chyba juz rok,wiadomo ze nie daje jej dużo i czesto ale jak juz to zeby to była RYBA a nie jakieś paluszki rybne z panierką.Staram sie kupować taką rybe raz w tydodniu...jest to koszt ok.8-10zł taka jedna rybą poje sobie ona i ja! a plusem jest to ze pstrąg nie ma aż tak dużo ości!!!
mogła bym poprosic o przepis ? a co do tematów sama paluszków rybnych nie jadam bo dla mnie wygladaja tak jak były z resztek zrobione i ta panierka jest dziwna w smaku dla mnie jesli juz to ryba tylko świeża

paluszki rybne dla 2latka?

29 sty 2013 - 17:59:36

Dobre są z Frosty.100 % fileta. panierka jest i owszem. pewnie, że lepiej rybę, ale czasem można odpuścić i dać paluszki. dziś jadła moja córka;-) są pyszne! drogie ok. 10 w sklepie, chyba, że Carefour, Real itd. to ok. 7 zł

paluszki rybne dla 2latka?

29 sty 2013 - 18:00:22

mam dwójkę dzieci i one jadły zupełnie wszystko już jak miały 10 miesięcy, nie przesadzasz?

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

paluszki rybne dla 2latka?

29 sty 2013 - 18:10:42

Cytat
ktoto1
mam dwójkę dzieci i one jadły zupełnie wszystko już jak miały 10 miesięcy, nie przesadzasz?
a morze pociecha autorki wątku ze wskazan lekarskich musiała miec wprowadzone wszystko stopniowo. poza tym takie dawanie wszystkiego na zdrowie w przyszłoscie to nie wychodzi.... ale to na marginesie mój syn ma 2 lata i do dzis nie moze jesc wszystkiego w ustach nie miał jeszcze nawet mleka krowiego. A przyczyna jest prosta jest silnym alergikiem za równo pokarmowym jak i wziewnym. ja proponuje dac jeszcze rybe typu panga albo tilapie .... które maja tylko wyglad ryby



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-29 18:11 przez karotka18.

paluszki rybne dla 2latka?

29 sty 2013 - 20:19:02

no tak, świeża ryba na pewno lepsza :) ale zastanawiałam się czy takie paluszki to "samo zło" czy jednak czasem można się skusić. W zasadzie skład był w miarę ok.
co do w ogóle żywienia dzieci, ja nie jestem za tym żeby 10miesięczne dzieci jadły wszystko... ja wprowadzałam powoli dopiero od roku "dorosłe" jedzenie, teraz już je większość, ale i tak jeszcze uważam na jego jedzenie. To jak będzie żywiony do 3 roku życia zaważy na reszcie jego życia, mam to cały czas z tyłu głowy. Chociaż i tak myślę, że nawet za dużo mu daję dorosłego jedzenia.
Dziś zjadł pierwszy raz te paluszki rybne, ale chyba się wstrzymam, może faktycznie ta panierka szemrana... będę kupować świeże.
Może spróbuje tego pstrąga o którym tu czytałam :)

paluszki rybne dla 2latka?

29 sty 2013 - 21:57:31

Cytat
ktoto1
mam dwójkę dzieci i one jadły zupełnie wszystko już jak miały 10 miesięcy, nie przesadzasz?

A Ty czasem nie przesadzasz, że jadły wszystko? 10miesięcznemu dziecku serwowałaś na sniadanie parówki z biedronki czy jajecznicę na kurkach, na obiad grochówkę na boczku albo bigos i zagryzał makowcem na podwieczorek?

autorko, mój czasem jada takie paluszki, jest troche starszy. jak zje raz na ruski rok, to nic mu sie nie stanie, bez przesady. W miarę możliwości rób świeże, ale wiadomo, że nie zawsze się da.

paluszki rybne dla 2latka?

30 sty 2013 - 19:30:46

właśnie kupiłam dzisiaj świeżego pstrąga:) pstrąg jest oczywiście wypatroszony,bede go piekła jutro wiec nie myje go dzisiaj tylko przed samym pieczeniem!Dodam ze u mnie pstrągi sa zawsze świeże tylko we środe,wiec nie czekam do piątku tylko staram sie go zjeść w tan sam dzień albo jutro! Czyszcze go z łusek małym nożykiem i pukam go w wodzie, na folie aluminiową rozlewam trochę oliwy lub oleju,solę i pieprzę rybe(w środku też),wyciskam tylko troche cytryny na rybę i daje plasterek cytryny do środka(ryba jest w całosci z głowa i ogonem,połozona na jednym boku na środku foli). Zawijam w folię ale tak ze oda brzegi foli łacza sie na górze.pieke w piekarniku ok.30min w temp 180'C pod koniec pieczenia ok.5-8min odchylam trochę foli zeby ryba sie podpiekła ale nie wysuszyła!musicie dodac oliwy pod rybe zeby sie nie przykleiła do foli,możecie też dać trochę oleju pod folie z rybą ja tak zawsze robie:) ryba wychodzi pyszna, ja nie sole duzo ze wzgledu na dziecko...kupiłam akurat małego pstraga wiec bedę piekła go troche krócej. Smacznego:)

Co do paluszków rybnych to powiem szczerze ze może raz na jakiś czas to nie zaszkodzi dziecku taki paluszek ale teraz w jedzeniu jest tyle chemii ze może lepiej samemu zrobić takie paluszki rybne...

paluszki rybne dla 2latka?

30 sty 2013 - 19:46:36

Cytat
ktoto1
mam dwójkę dzieci i one jadły zupełnie wszystko już jak miały 10 miesięcy, nie przesadzasz?

dokładnie, ja mam w domu NIEJADKA, więc jak wyrazi ochotę na cokolwiek - daje jej. Wiadomo, że w dużych ilościach szkodzi wszystko.
Jak my jemy frytki, to i ona je, kebab, pizze, wszystkie śmieciowe śmieci, ale po dwóch kęsach już jest najedzona... Z umiarem to myślę, że może jeść wszystko (jedynym produktem, którego BEZWZGLĘDNIE nie dostała ode mnie nigdy są GRZYBY, pewnie tak będzie jeszcze przez parę lat)

pozdrawiam

paluszki rybne dla 2latka?

30 sty 2013 - 19:54:20

ale mnie naszła ochota na takiego pstrąga świeżego :) jutro kupię!

paluszki rybne dla 2latka?

30 sty 2013 - 20:28:10

Moja jadła nawet wcześniej:) Raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi,choć wiadomo,że lepsza ryba w całości,świeża:)
Mam wrażenie,że w dzisiejszych czasach niektóre mamy troszkę przesadzają z tą troskliwością i nadopiekuńczością. Ale to inny temat:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ucho zaczerwienione , antybiotyk?