Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Stan zapalny piersi - co robić?

26 gru 2012 - 14:05:13

Witam! Zaczęło się w Wigilię rano, obudził mnie straszny ból piersi, potem doszła gorączka, ból pleców:( Myślałam, że to przeziębienie. Wzięłam paracetamol, prenatal dla kobiet karmiących w okresie grypy i przeziębienia, ściągałam mleko i dawałam małej butelkę. Wieczorem miałam 38,8 temperatury. Wygrzałam się i myślałam że mi przejdzie. We wtorek było już lepiej, ale tylko do wieczora. Około 18-tej dopadły mnie dreszcze, ból pleców, głowy i gorączka 39,2. Wzięłam paracetamol, prenatal, owinęłam plecy pasem rozgrzewającym i troszkę się polepszyło. Dzis mam 38,5 temperatury. Dodatkowo zaczerwienioną od spodu pierś. Myślałam, że to przeziębienie ale to chyba nie to. Ból jest tak ogromny że nie mogę ręki do góry podnieść, a pierś jest nabrzmiała. Odciągam mleko, masuję pierś, robię okłady. Jutro wybieram sie do lekarza, ale może są jakieś domowe sposoby na moje dolegliwości. Proszę o pomoc:)Pozdrawiam!

Stan zapalny piersi - co robić?

26 gru 2012 - 14:36:44

Z tego co kojarze jak bylam w szpitalu po porodzie i jedna dziewczyna miala ltemperature niue pozwolono jej karmic piersia tylko dawali sztuczne mleko dla dziecka, zaczela dopiero karmic jak przeszla jej gorączka ale nie wiem dla czego.

Stan zapalny piersi - co robić?

26 gru 2012 - 15:23:37

Witam mam to samo od dzisiaj ale nie mam gorączki jeszce -boję się ,bo jesteśmy po szpitalu.Moj synek miała zapalenie płuca i nie wyobrażam sobie karmić go sztucznym mlekiem.Też mnie łamie w kościach.Proszę o pomoc.Może ktoś przeszedł przez to.

Stan zapalny piersi - co robić?

26 gru 2012 - 15:26:23

ja robiłam okłady - pietruszka-korzeń zmiksowałam z kilkoma liśćmi kapusty,i taką ciapę nałożyłam sobie na kolejny, cały liść sałaty i na to ginekolog kazał mi przyłożyć ciepłym ręcznikiem. Karmiłam synusia cały czas,pomimo gorączki, ściągałam też mleko laktatorem.
Słyszałam że można okłady robic z altacetu w żelu pomieszanym z rivanolem.
życze szybkiego powrotu do zdrowia,bo wiem że ból jest nieziemski...

Stan zapalny piersi - co robić?

26 gru 2012 - 15:50:36

Ala10 no ja sobie też tego nie wyobrażałam ale moja Ola za nic w świecie nie chciała dotknąć tak wielkiego cyca, wykręcała się, prężyła, płacz był ogromny, że w końcu odpuściłam i dałam jej butlę. Mam nadzieję, że uda mi się to jakoś wyleczyć i laktacja mi nie zaniknie.
Mopik a co do kapusty to mam problem bo nie mogę jej nigdzie dostać przez te święta:( nikt ze znajomych nie ma nawet kilku liści:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 15:51 przez atka3397.

Stan zapalny piersi - co robić?

26 gru 2012 - 17:34:06

Okłady ze stłuczonego, ochłozonego liścia kapuchy,leciutkie, powtarzam leciutkie( bo przy silniejszym masażu sprawa się posypie po całości) masowanie przy odciąganiu mleka z chorej piersi, częstsze odciąganie, dziecko karmić mlekiem z drugiej. Rano do lekarza, bo przy takiej gorączce na pewno jest już stan zapalny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 17:36 przez bizu4you.

Stan zapalny piersi - co robić?

26 gru 2012 - 19:08:08

Cytat
bizu4you
Okłady ze stłuczonego, ochłozonego liścia kapuchy,leciutkie, powtarzam leciutkie( bo przy silniejszym masażu sprawa się posypie po całości) masowanie przy odciąganiu mleka z chorej piersi, częstsze odciąganie, dziecko karmić mlekiem z drugiej. Rano do lekarza, bo przy takiej gorączce na pewno jest już stan zapalny.
Bardzo ładnie doradzone, jezcze dodam, żeby ściągać odrobinę, tylko,zeby odczuć ulgę, bo inaczej pierś produkuje więcej i robi się błędne koło.

Stan zapalny piersi - co robić?

26 gru 2012 - 20:52:08

Dziekuję ślicznie za rady dziewczynki:) Mam nadzieję, że jakoś przetrzymam tę noc. Rano idę do lekarza. Najgorsze jest to że mała nie chce ssać tej piersi, a odciąganie strasznie boli:( Nie wspomniałam, że karmię piersią już od ponad 4 miesięcy i pierwszy raz mi się cos takiego przytrafiło.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Stan zapalny piersi - co robić?

26 gru 2012 - 21:00:43

Cytat
ala10
Witam mam to samo od dzisiaj ale nie mam gorączki jeszce -boję się ,bo jesteśmy po szpitalu.Moj synek miała zapalenie płuca i nie wyobrażam sobie karmić go sztucznym mlekiem.Też mnie łamie w kościach.Proszę o pomoc.Może ktoś przeszedł przez to.
Ja w szpitalu przeziębiłam się, miałam temp. 37 i klika kresek.Usilnie chciałam karmić, ale jakoś z pokarmem było cieniutko.Położna kazała przystawiać dziecko i powiedziała,że gdybym miała 38 st. to już nie mogłabym karmić.

Stan zapalny piersi - co robić?

26 gru 2012 - 21:06:36

witam, mam dwójkę dzieci i przy jednym i drugim miałam to samo. liście kapusty białej rozgnieść wałkiem schłodzić w lodówce i połóż na chorej piersi, owiń bandarzem lub czymś innym. wiem że kapusta jest zimna ale ściąga gorączkę wymieniaj ją często no i przykładaj dziecko do piersi, będzie cię bolało ale maluszek ściągnie nadmiar pokarmu i wszystko wróci do normy. pamiętaj aby nie przeziębiać piersi. pozdrawiam i trzymaj się
dodatkowo przydaje się laktator, jest rewelacyjny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 21:08 przez dagus713.

Stan zapalny piersi - co robić?

26 gru 2012 - 21:30:30

KARMIC KARMIĆ I JESZCZE RAZ KARMIĆ SPOKOJNIE Z BOLĄCEJ PIERSI, NIE MA PRZECIWSKAZAŃ NA DODATEK ŻADEN LAKTATOR NIE POMOŻE TAK JAK DZIECKO. MIAŁAM 2 RAZY ZAPALENIE OBJAWY JAK PRZY GRYPIE GORĄCZKA, LAMANIE W KOSCIACH,DRESZCZE,ROZBICIE,BÓL GLOWY,BÓL PIERSI.PARACETAMOL,OKŁADY Z LISCI KAPUSTY,DZIECKO DO SSANIA:)POLECAM I NIE ODSTAWIAJ OD PIERSI

Stan zapalny piersi - co robić?

27 gru 2012 - 16:20:00

Hej:) Byłam dziś u lekarza. Dostałam antybiotyk i tak jak pisałyście karmić, karmić i jeszcze raz karmić:) A co zostanie ściągać do końca... No i okłady z kapusty, ewentualnie kostki lodu zawinięte w ręcznik (coś zimnego). Lekarz powiedział, że jak nie dziecko to męża do piersi przystawiać hehe:) Tylko mojemu to nie smakuje:( Dziekuję za rady:) Mam nadzieję, że w miarę szybko z tego wyjdę. Gorączka na szczęście już zeszła i ból pleców, ale pierś boli nadal jest twarda i zaczerwieniona:( Pozdrawiam!

Stan zapalny piersi - co robić?

29 gru 2012 - 19:15:40

atka cieszę sie , że już Ci lepiej.Ja też miałam zaczerwieniona pierś wręcz czulam jakby mi skóra pękala i zrobił sie wielki rozstęp.Ale to nic.

Stan zapalny piersi - co robić?

30 gru 2012 - 10:21:57

KarolkaLineczka82 dziekuję:)
Mi już jest lepiej :D Zaczerwienienie zginęło, pierś nie boli i wróciła do swojego rozmiaru:) Mleczko na szczęście też leci:) Ale ból był ogromny:( Oby mi się więcej to nie przytrafiło... Pozdrawiam!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wszawica u dzieci