Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zespół Aspergera

12 sie 2012 - 23:35:49

Witam, czy są tu mamy bądź osoby, które miały do czynienia z zespołem Aspergera? jeśli tak prosiłabym o opis jak wyglądało zachowanie waszych dzieci w pierwszych latach życia, co was niepokoiło? wiem, że u każdego dziecka ta choroba objawia się inaczej, ale własnie o to chodzi, kolejne pytanie to w jakim wieku zdiagnozowano u dziecka tę chorobę? z góry dziękuje.

Zespół Aspergera

13 sie 2012 - 07:26:05

Mojej koleżanki syn ma zespół Aspergera, pierwsze co rzucało się w oczy to nadpobudliwość, wszyscy mówili, że to ADHD- nawet panie w przedszkolu nie dawały sobie rady i Beata musiała go przenieść do prywatnego przedszkola. Po drugie dało sie zauważyć niezwykłą inteligencję, mały w wieku 4 lat czytał, w wieku 6 lat czytał książki nawet te dla dorosłych i rozwiązywał zadania matematyczne! Gdy poszedł do szkoły, zaczęły sie ponownie problemy wszyscy oczywiście stawiali na ADHD, nauczycielki ciągle się skarżyły, a Artek w dodatku robił wszystko co kazali mu koledzy, często w zachowaniach społecznych nie wiedział co jest dobre a co złe, nie potrafił się odpowiednio zachować! W 2 klasie podstawówki szkoła skierowała go do poradni psychologicznej gdzie przechodził badania na ADHD, 1 psycholog potwierdził ADHD, 2 pozostałych stwierdziło zespół Aspergera. Kumpela zabrała go ponato na prywatne badania do innych psychologów i lekarzy, ktorzy również stwierdzili zespół Aspergera. Teraz młody chodzi na sesje do psychologa gdzie uczy się odpowiednich zachowań społecznych, od września będzie miał rozszeżony program nauczania- bo na lekcjach się nudził i rozrabiał.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-13 07:45 przez asiunia2706.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

antyalergiczny nawilzacz powietrza