Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:50:25

nie ma problemu. jakbyś miała jakieś pytania, pisz :)

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 11:01:00

Mój maluszek w pierwszych tygodniach życia też był nie spokojny. Często miał zaparcia mimo, że robił dużo kupek. Ja kładłam go na pleckach, posmarowałam brzusio "maścią majerankową" dosłownie użyłam jej troszeczkę i okrężnymi ruchami masowałam w stronę zegara.Szybko i skutecznie działa, jest rozgrzewająca. Po 2 a nawet 3 minutach chwytałam kciukami obie pięty maluszka a pozostałymi palcami kolanka i dociskałam do brzuszka. Mój mały albo się wypierdział, albo zrobił kupkę, która mu zalegała. Spróbuj, może akurat też Twoja córeczka ma takie coś.. a jeśli nie tak to spróbuj też inaczej: usiądź wygodnie na fotelu, połóż dziecko na klatce piersiowej w pozycji pionowej i energicznym ruchem z góry na dół rób masażyk np: okrężnymi ruchami lekko przyciskając ,leciutko klepiąc po pupie, albo otwartą dłonią od plecków po pupę masuj.:)
maść majerankowa kosztuje do 10zł bez recepty. Ja jak ją stosowałam to mój mały zaczął płakać, ponieważ zaczęła działać.:)
gdybyś próbowała przyciskać móżki fo brzuszka nie bój się, krzywdy nie zrobisz:) troszkę siły trzeba do tego użyć i mocno chwycić, bo malec może prostować nóżki . trzeba złapać odpowiedni moment :)
gdyby zadziałało rób częściej taki masażyk brzuszka i pamiętaj, że jakby się córcia wypierdziała i załatwiła to nie kończ tak od razu, bo może jeszcze coś wyjść:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-01 11:15 przez aniiskaa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Posiłki w ciągu dnia jakie?