Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:11:30

Witam wszystkie mamusie
Od pewnego czasu moje 7 tyg dziecko jest bardzo niespokojne,glownie wieczorami ok godz 18 zaczyna robic sie niespokojne,macha raczkami,czesciej chce piers,wiecej ulewa,bardzo marudzi,nawet rece zbytni nie pomagaja moze tylko na chwile.czasami trwa to nawet do polnocy.
To moje drugie dziecko,z synkiem niemialam takich sytuacji,czasami wieczorami byl bardziej nerwowy,ale niebylo to tak intensywne.
Takie zachowanie coreczki zaczelo sie juz ok 3 tyg zycia,i mam wrazenie ze nasila sie.
konsultowalam to z lekarzem ktory doradzil bym kupila kropelki na kolke ale niewidze zbytniej poprawy.
Czy moze ktoras mama miala podobna sytacje?

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:13:26

a ty z mezem jestes spokojna?

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:14:20

a może kolka i ząbkowanie się nakłada?
mierzyłaś mu temperaturę?
poza tym przejdź na dietę bo może jesz takie produkty które mu szkodzą.

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:14:24

raczej tak,w domu wszystko jest normalnie
próbowalam niejesc mleka ani produktow mlecznych ale nic to niezmienilo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-01 10:16 przez ankag.

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:16:05

mówię Ci, zastosuj sobie dietę i powinnaś zobaczyć poprawę. mozliwe, że Twoje dziecko ma wzdęcia lub uczulenie na niektóre produkty.
i masuj mu przed snem brzuszek. dookoła pępka prostą dłonią.
a smażone, kalafior, brokuły, ziarna?
fasola, groch, kawa?

wszystko ograniczasz?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-01 10:18 przez kiciek1985.

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:17:48

Zapytaj pediatrę czy możesz podawać czopki Viburcol,mojej córce pomagały
to są czopki homeopatyczne,bardzo bezpieczne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-01 10:18 przez lalamalowana.

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:21:28

stosowalam te czopki u mojego pierwszego dziecka,jak zabkowal
teraz te czopki sa na recepte,wiec bede musiala wybrac sie do lekarza



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-01 10:23 przez ankag.

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:22:36

Cytat
kiciek1985
mówię Ci, zastosuj sobie dietę i powinnaś zobaczyć poprawę. mozliwe, że Twoje dziecko ma wzdęcia lub uczulenie na niektóre produkty.
i masuj mu przed snem brzuszek. dookoła pępka prostą dłonią.
a smażone, kalafior, brokuły, ziarna?
fasola, groch, kawa?

wszystko ograniczasz?

Dokładnie- przy karmieniu piersią ważne jest, aby pamiętać,kiedy i co można jeść, żeby dzieciątku nie zaszkodzić. Obserwuj malutką - może jest jakiś czynnik, który wzbudza w niej lęk, a może w tym czasie potrzebuje, że tak powiem więcej mamy- przytulania, bycia przy piersi, żeby poczuć się bezpiecznie.
Malutka jest już po kąpaniu?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-01 10:23 przez BeataJ24.

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:22:38

Ja nie miałam podobnych przygód ze swoimi dzieciaczkami ale u znajomych była to rychła zapowiedź kolek u synka, żadne kropelki nie skutkowały,mama na ścisłej djecie a bobas robił się koło wieczora niespokojny i "rączkowy".
Problemy ustępowały po masaż brzuszka, codziennie conajmniej po 3 razy. Powodzenia, oby kolki Was ominęły!!!

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:24:30

ja jak karmiłam piłam koperkową herbatkę dla niemowląt. mój syn nie miał ani razu kolki. pamiętaj o kawie i herbacie. może pijesz jedną dziennie a do mleka dostaje się kofeina lub teina przez co dziecko jest niespokojne i nie może spać
o właśnie BeataJ24 ma rację. ważna jest systematyczność, rytm dobowy u dziecka. jest wtedy spokojniejsze. zrób dziecku kąpiel codziennie o tej samej porze, przyłóż potem do piersi. pokołysz, połóż do łóżeczka. gwarantuje, że dziecko po twojej diecie eliminacyjnej i takim rytuale wieczorym powinno się uspokoić. mój syn w wieku 3 miesięcy spał 8 godzin w nocy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-01 10:26 przez kiciek1985.

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:29:32

Mala jest zwykle juz po kąpieli jak zaczyna marudzic,próbowalam polaczyc to zachowanie z kapiela,ale niema to chyba wiekszego wpływu,bo zaczynala marudzic nawet bez kapieli
A co do diety,nie jem smazonego,niepije kawy,próbowalam nijesc nabiału ani jajek,potraw wzdymajacych,co mam jeszcze zmienic w swojej diecie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-01 10:32 przez ankag.

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:32:57

a co z Twoją dietą? stosujesz bo nic nie napisałaś?

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:35:16

Spróbuj trochę dłuższej kąpieli w ciepłej wodzie, żeby malutka się wyciszyła, woda uspokaja i rozluźnia - ustępują kolki, przenieś kąpiel pól godziny później, włącz póżniej cichą kołysankę i obie ululajcie się do snu...

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:45:00

nie powinnaś jeść: smażonego, ciężko strawnego mięsa, roślin strączkowych, kalafiorowatych, kapusty kiszonej, zero kawy, herbaty, fajek ( ale to raczej wiesz)
pij sobie tą herbatkę koperkową. nie jest za pyszna ale pół godziny przed karmieniem małej mozesz wypić.
powinnaś jeść lekkie pieczywo, tylko nie z zairnami bo z tego co wiem nie wszystkie służą dzieciom karmionym piersią bo maluch może być uczulony na coś.
na razie jedz gotowane ważywa a nie surowe. niestety surowizna też przenika do mleka. ugotuj sobie marchewkę z ziemniakami i zrób kurczaka z piekarnika, bez przypraw, lekko soli, którą też powinnas ogranicząć.
i bardzo mało mąki bo też wzdyma
mozesz ugotować sobie rosołek, jakiś krupnik.
mam nadzieję że troszkę pomogłam.

niespokojne niemowle

01 cze 2012 - 10:46:52

dziekuje

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Posiłki w ciągu dnia jakie?