Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam Was.
Od jakichś 2 dni wyczuwam brzydki zapach z ust u mojej 3-letniej córeczki.
Nie wiem co może być tego powodem,gdyż ząbki myjemy 2-3 razy dziennie..
Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy Wasze dzieci też coś takiego kiedyś miały?
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :-)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

hmmm... może być zapalenie gardełka, albo angina ropna, ona bardzo brzydko pachnie. A co do mycia ząbków, nie wiem czy nie jestem w błędzie, ale coś mi się wydaje, że taki maluch nie powinien myć zębów cześciej niż rano i wieczorem...

prosze sprawdzić czy to na pewno z ust a nie z noska... Miałam podobną sytuację i myslałam, ze to z ust ale jak sie "przywąchałam" to był to brzydki zapach z noska.Dostała zyrtek i gentamycynę (bo to coś siedziało ropnego w nosku- zero kataru czy coś a jednak...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 18:17 przez patrycjag2.

Moja 2,5 letnia córeczka chorując na zapalenie gardła miała właśnie taki nieprzyjemny zapach z ust.
Mycie ząbków nic nie dawało.

może byc to również spowodowane problemami z migdałkami albo refluksem żołądkowym.
może to byc też skutek kataru;)

Zapach na pewno jest z ust,sprawdzałam :-)
Właśnie czytałam,że to może być od gardła.. Chyba wybierzemy się jutro do lekarza..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

a przypomniało mi się apropo noska, moja siostra jako dziecko miała taki brzydki zapach, a raczej wstrętny smród, niby z buźki a okazało się, że wsadzila bazię do noska i ona sobie tam zgniła i śmierdziała

Cytat
alenka85
a przypomniało mi się apropo noska, moja siostra jako dziecko miała taki brzydki zapach, a raczej wstrętny smród, niby z buźki a okazało się, że wsadzila bazię do noska i ona sobie tam zgniła i śmierdziała

O kurczę,to niezły przypadek :-)

myślę że to od gardełka, jakieś zapalenie czy cos

niezweryfikowana
Posty: 59
Ostrzeżenia: 5/5

Na stronie http://przykryzapachzust.pl/ są powody dolegliwości i jak ją leczyć.

Witam:)
Mój synek też miał brzydki zapach z ust-ząbki zdrowe,gardełko też,byliśmy u Pani doktor i ona kazała nam zrobić badanie na Helikobakter-okazało się,że syn ma tą bakterie-obecnie bierze leki.Pani doktor powiedziała nam ,że brzydki zapach może być od żołądka-na szczęście była to właściwa diagnoza,teraz bierze leki-synkowi już nie czuś tak z bużki jak wcześniej.

Może być również nietolerancja na gluten.

mój synek ma zawsze brzydki zapaszek z ust wtedy gdy ma problem z refluxem ,najczęściej rano po nocy

Przyczyna moga byc chore migdałki tzn. ropa na nich daje czucie przykrego zapachu. Sprawdz i najlepiej przyświeć sobie latarka migdały czy nie ma krypt w migdałkach białych kulek. Moja córka ma cos takiego co jakis czas i sie zastanaiwam czy by jej nie wyciac migdałów bo dodatkowo strasznie chrapie w nocy. Ja sie migdałow pozbylam w zeszlym roku - odzyłam po zabiegu!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-25 14:53 przez starla77.

Mówią, że jak brzydko pachnie z buzi dziecka to znaczy, że coś z żołądeczkiem jest nie tak...

a to tylko w rano czy przez cały dzien? bo mój tak ma ale po spaniu zawsze jak umyje zeby to zapach znika...czy to normalne?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Optyk dziecięcy