Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

Hej, mam pytanko. Moj synek ma skazę białkową i pije BEBILON PEPTI 2. Do tej pory kupowałam mleko w normalnej cenie bo nie wiedziałam, że jest ono na receptę ze zniszką, poprosiłam więc pediatrę(ona stwierdziła ta skazę) o taką receptę. Ona odmówiła i kazała mi iść z małym do dermatologa, aby ten wypisał receptę!! dermatolog również stwierdził skazę, ale odmówił wydania recepty mówiąc, że taka receptę wydaje pediatra!!!!! w końcu poszłam do innego dermatologa i ten wypisała mi zaświadczenie, (bo recepty też nie chciał wypisać), że dziecko jest na tej specjalnej diecie, zaniosłam to zaświadczenie do pediatry, ale również odmówiła wydania recepty i kazała mi iść do ALERGOLOGA!!!!!!!!!!!!Czy to jest normalne?????????????????

tak normalne:) Ja z Kacprem tez mialam problem z mlekiem wiec poszlismy do alergologa on musi zrobic testy czy dziecko nadal ma skaze bialkowa jesli test wykaze ze tak to wtedy dostaniesz zaswiadczenie jesli okaze sie ze jednak juz nie ma skazy bialkowej to nie dostaniesz mleczka .teraz sa takie przepisy tak mi tlumaczyli ze musi byc zaswiadczenie odalergologa inaczej d....

heh ale to chore..... Dzieki za odpowiedz.

No ja nie wiem, czy takie normalne i nic nie słyszałam o żadnych takich przepisach, a od 1,5roku dziecko ma skazę. Nigdy nie musiałam z nim chodzić do żadnych dermatologów czy alergologów (chodzę, ale nie po recepty czy zaświadczenia), a pediatra sama mi wypisywała recepty najpierw na Pepti, teraz na Nutramigen, nawet prosić o to nie musiałam. Jeszcze martwiła się, że teraz Nutra jest nierefundowany i sama osobiście ze mną szła do apteki pytać czy to prawda, czy są jakieś zamienniki. Jak się chce, to się da, nie ma takich przepisów. To po prostu trzeba trafić na człowieka, a nie służbistę, któremu korona z głowy spadnie jak receptę wypisze :/

Takie zmiany nastapily od 1.03 - w zwiazku z nasilonymi kontrolami NFZ dziecko musi miec zaswiadczenie o chorobie dziecka i ze mleko to podawane jest z jasnej przyczyny - podejrzenie skazy to nie to samo co zdiagnozowana skaza. Jesli takiego zasw nie ma a lekarz wypisuje mleko to musi liczyc sie z kara pieniezna.

P.S.Nutramigen jest refundowany



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-05 13:06 przez Antalisa.

Haha, no to miło, bo ja żadnego zaświadczenia nie mam, a dziecko jest takim alergikiem, ze niewiele poza tym mlekiem jeść może. Termin do alergologa mamy na koniec maja... Choć ja wiem, że moja pediatra i tak wypisze i tak :)

Antalisa, jak to jest refundowany? Od kiedy?
Edit: już doczytałam, że od 1 marca jest, ja ostatnio kupowałam 28, więc jeszcze nie wiedziałam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-05 13:11 przez madziutex.

Od 1.03 weszłą nowa lista lekow refundowanych gdzie uwzgledniono Nutramigen :) Kosztuje 9 zl z groszami :) A Bebilon 13 zl ( kosztował 7 zl ).

nie masz zaswiadczenia bo twoje dziecko nie skonczylo 2 lat jesli skonczy to musisz zrobic testy i wtedy sie okaze czy ci dalej bedzie przyslugiwalo mleko refundowane.jesli dziecko skonczy 2 lata a nie bedzie zaswiadczenia to pediatra nie moze wypisac recepty na mleko

Tak, tylko, że czytam teraz, że faktycznie trzeba mieć zaświadczenie od alergologa, a co jeśli terminy do alergologa są takie jak u nas (na maj trzeba było zapisywać się w styczniu)..? I podobno bez tego zaświadczenia puszka kosztuje 40zł O_o Ciekawa jestem, czy wystarczyłyby wyniki testów alergologicznych z krwi? Muszę się dowiedzieć. Całe szczęście, że moje dziecko już coraz mniej chętnie popija to mleko... A czym mu to zastąpię, to nie wiem :P

To Pepti znowu podnieśli cenę? Ja już nie nadążam za tym NFZ...

Cytat
kaja19900
nie masz zaswiadczenia bo twoje dziecko nie skonczylo 2 lat jesli skonczy to musisz zrobic testy i wtedy sie okaze czy ci dalej bedzie przyslugiwalo mleko refundowane.jesli dziecko skonczy 2 lata a nie bedzie zaswiadczenia to pediatra nie moze wypisac recepty na mleko

A co ma wspólnego wiek z zaświadczeniem..? To roczne dziecko nie ma alergii i nie dostanie zaświadczenia? Poza tym ponad dwuletnie dziecko już rzadko kiedy potrzebuje takiego mleka, bo je inne rzeczy. A testy można zrobić nawet niemowlakowi, nie musi mieć ponad 2 lat. Chyba, że chodzi Ci o to, że jak dziecko ma ponad dwa lata, to musi mieć zaświadczenie, a jak jest młodsze, to mleko dostanie bez zaświadczenia? Bo nie bardzo rozumiem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-05 13:18 przez madziutex.

"Podstawą wypisania recepty na "P" są wyniki testów alergicznych i odpowiednia notka od lekarza specjalisty (w tej sytuacji alergologa) do lekarza POZ. Bez tych dwóch dokumentów lekarz rodzinny nie może wystawić recepty na P."

Tak Pepti znow kosztuje wiecej.Na 100% to koszt ok 22 zl .A do alergologa najlepiej prywatnie - bo an terminy do smiercimozna czekac. Testy z krwi sa akceptowane :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-05 13:19 przez Antalisa.

jesli dziecko skonczy 2 latka i pije mleko refundowane to musi miec zaswiadczenie a do 2 lat mozna bez zaswiadczenia dostac recepte o to mi chodzilo ,pisze na szybko

Aha, no to spoko jeśli testy wystarczą. Zresztą nie sądzę, żeby mi ktokolwiek robił problemy, bo 3 dni temu byłam z przeziębionym dzieckiem u lekarki właśnie, ale była inna, nie ta nasza i nic nie mówiła, że muszę mieć jakieś zaświadczenia, a pytała czy jest na Nutra. Po stanie jego skóry nawet pielęgniarka by potrafiła stwierdzić, że ma skazę.

Naprawdę, robią takie zamieszanie z tymi mlekami, że masakra. Potrzebna pieczątka, inaczej dziecko nie dostanie jeść, chyba, że 3 razy drożej... :/ Z drugiej strony też się nie dziwię, bo lekarze bardzo chętnie wypisywali te mieszanki jak zobaczyli byli krosteczkę albo dziecko byle brzuszek zabolał, tak naprawdę niepotrzebnie...

Cytat
kaja19900
jesli dziecko skonczy 2 latka i pije mleko refundowane to musi miec zaswiadczenie a do 2 lat mozna bez zaswiadczenia dostac recepte o to mi chodzilo ,pisze na szybko


Już rozumiem :) A właściwie, to nie rozumiem, bo każdy pisze co innego :P Skąd to wiesz?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-05 13:25 przez madziutex.

Do dokladnie wysypka to pewnie skaza i juz recepta na mleko byla pisana.A Panstwo doplaca do mleka wiec teraz tego zaczelo pilnowac.

bo gdy Kacper byl 2 miesiace przed 2 urodzinami to pediatra kazala isc do alergologa po zaswiadczenie.Mówia ze teraz gdy dziecko konczy 2 latka musi miec papierek na mleko inaczej ona nie moze dac recepty na mleko takie przepisy

Cytat
kaja19900
bo gdy Kacper byl 2 miesiace przed 2 urodzinami to pediatra kazala isc do alergologa po zaswiadczenie.Mówia ze teraz gdy dziecko konczy 2 latka musi miec papierek na mleko inaczej ona nie moze dac recepty na mleko takie przepisy


Aha, czyli to nieaktualne. Przepisy zmieniły się od 1 marca...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KSYLITOL dla niemowlaka