Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

6 minut temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Stopy końsko-szpotawe

18 sty 2012 - 00:18:35

Witajcie.Szukam kontaktu z rodzicami dzieci,które urodziły się ze stopami końsko-szpotawymi.Jestem mamą 7miesięcznej Julki.Proszę o kontakt na ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja),Kasia

Stopy końsko-szpotawe

18 sty 2012 - 06:06:13

witaj, moja córka ma szpotawość podudzi... jeden lekarz (pediatra stwierdził, ż przesadzam i wymyślam jak zapytałam), drugi dał na rehabilitację i do ortopedy, a trzeci- już ortopeda, żeby nie męczyć dziecka rehabilitacją, tylko latem maxymalnie dziecko na słońce, na plaży duuużo na boso i uciekać z pampersami, o witaminie D3 już nie wspomnę, że do dwóch latek trzeba podawać (my mamy Devikap w kropelkach)
powodzenia życzę

Stopy końsko-szpotawe

18 sty 2012 - 08:10:37

kolezanka urodziła synka z takimi stopkani mial po prostu zawiniete do srodka bo byla to bardzo powazna szpotawosc.maly mial 3operacje co miesiac jezdzi z nim do jakiegos szpitala do rzeszowa,na rechabilitacje...z kolei synek kolezanki z naszego osiedla na tak dziwnie nozki rozstawione jakby mial cale wygiete na zewnatrz,ma takie okragle,na poczatku nie pomyslalam ze to wada myslalam ze tak chodzi ale teraz juz ma 2lata i widze ze ma cos z nozkami nie tak.przykre to:(

Stopy końsko-szpotawe

18 sty 2012 - 10:30:37

Moja córka urodziła sie ze stopą końsko-szpotawą.W tej chwili ma 4 latka.Cały czas jest pod opieka ortopedy i jest juz po jednej operacjii i po jednym zabiegu.
Stopy szpotawe a konsko szpotawe to są dwie różne wady.Szpotawośc leczy sie bezoperacyjnie a konsko-szpotawe juz operacyjne.

Stopy końsko-szpotawe

18 sty 2012 - 13:32:16

kolezanki synek jak sie urodzil to mial przez 3mies gips na nozkach masakra jak to wygladalo,nie znam szczegolow i nie wiem czy mial operacje zaraz po urodzeniu ale okropnie sie dziecko nacierpialo,pozniej mial cos takiego metalowego na nozki zalozone taki aparat...teraz ma 1,5roku i dalej ma problemy..:(

Stopy końsko-szpotawe

18 sty 2012 - 13:40:33

Cytat
monika171189
kolezanki synek jak sie urodzil to mial przez 3mies gips na nozkach masakra jak to wygladalo,nie znam szczegolow i nie wiem czy mial operacje zaraz po urodzeniu ale okropnie sie dziecko nacierpialo,pozniej mial cos takiego metalowego na nozki zalozone taki aparat...teraz ma 1,5roku i dalej ma problemy..:(



Bo Zeby leczyc ta wade naprawde trzeba znależc dobrego lekarza który sie na tym zna bo niestety u nas w polsce dużo lekarzy o tej wadzie nie ma pojęcia.A dobrych lekarzy od tej wady jest niestety tylko kilku:(

Stopy końsko-szpotawe

19 sty 2012 - 20:02:11

Tak,macie rację,lekarzy od tej wady,dobrych lekarzy jest niewielu.Moja Julka miała gipsy od 7doby po urodzeniu.Przez 3miesiące jeżdziłam z nią do Poznania,co tydzień,400km w jedną stronę na zmianę gipsów.Ma obie stopy końsko szpotawe.W tej chwili ma 7miesięcy i stópki pięknie ustawione.Ktoś kto nie wie o jej chorobie,nawet się nie domyśli.Ale leczenie potrwa jeszcze kilka lat.Przez kilkanaście godzin na dobę musi nosić buty ortopedyczne z szyną.Leczę ją obecnie w Krakowie.Polecam te dwa ośrodki z czystym sumieniem.Pozdrawiam
Julka po 10gipsach miała nacinane ścięgna Achillesa,potem kolejne 2gipsy.Wczoraj byłam w Krakowie na kontroli,wada jest na tyle lekka,że nie grozi jej operacja,stopy są bardzo miękkie,podatne na leczenie szyną.I oby tak zostało.Gdyby ktoś potrzebował namiarów na dobrych specjalistów w tej dziedzinie,to służę pomocą.Warto zerknąć na stronę końskoszpotawemojeforum.pl.Dzięki tej stronie wiedziałam co robić,bo lekarze na Śląsku proponują tylko masaże,nie radzą sobie z tą wadą.Pozdrawiam wszystkich



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-19 20:09 przez myszka37777.

Stopy końsko-szpotawe

19 sty 2012 - 22:54:16

Do Poznania jezdziłas może do profesora Napiontka??
Podobno jest najlepszy:)-byłam u niego z małą dwa razy na kontroli,żeby sie upewnić czy mała jest dobrze napewno leczona.
Ja lecze swoja córkę tez u znanego ortopedy doktora Wichłacza,tylko że moja córka ma 4 stopień tej wady(czyli cięzki).Ale jak narazie jest oki.A z tej stronki która podałas to też sie dużo dowiedziałam:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-19 22:55 przez mikitka1.

Stopy końsko-szpotawe

20 sty 2012 - 00:26:07

Chciałam do niego,ale akurat wtedy był na urlopie.Udało mi się dostać do jego ucznia,Paweł Posadzy,w szpitalu klinicznym,na NFZ.Teraz jeżdżę do Miklaszewskiego.A dr Wichłacz faktycznie jest znany i chwalony.Co do stópki Twojej córeczki,będzie dobrze.Jak to piszą na stronce,która uratowała mnie jeszcze w ciąży od głębokiej depresji,na szczęście to tylko sks.W szpitalach można zobaczyć naprawdę ludzkie tragedie,wtedy własna wydaje się taka mała.Zaczynam powoli myśleć o butkach dla małej.Możesz mi jakieś polecić?Jak teraz u Was przebiega leczenie?Pozdrawiam

Stopy końsko-szpotawe

20 sty 2012 - 14:13:32

SKS jeszcze nie jest az tak bardzo straszną wada bo bywaja gorsze.
Dziecko musi byc tylko pod dobra opieką i bedzie dobrze.Dużo oczywiście trzeba poświęcać dziecku czasu i pilnować kontrolnych wizyt u ortopedy.Ja niestety o tej wadzie dowiedziałam sie dopiero po urodzeniu małej także w tym temacie byłam całkiem zielona.Na początku byłam przerażona bo nie wiedziałam jak mała przyjmie ten gips na nodze-ale ku mojemu zaskoczeniu w ogóle jej on nie przeszkadzał.
A jesli chodzi o buty to robimy ortopedyczne na zamówienie-tak zalecił lekarz.
Koszt takiego obuwia bez refundacjii to 480 zl-refundacja takiego obuwia jest raz do roku ale to pewnie wiesz.Mamy jeszcze tez specjalną szyne która mała zakłada na noc.Mamy tez zalecone masaże stópki i chodzenie na pietach.

Stopy końsko-szpotawe

20 sty 2012 - 22:45:02

Witaj.Macie orzeczenie o czsowej niepełnosprawności dla małej?Jeżeli jest w nim napisane,że potrzebuje sprzętu ortopedycznego,to przysługuje on Wam wg potrzeb,nawet co miesiąc.Ja płacę po refundacji 200zł.

Stopy końsko-szpotawe

01 lut 2012 - 13:51:42

jak ktoś chciałby, to ja mam do sprzedania szynę denis bronwna. Moja córka też urodziła się z tą wadą. Na szczęście stopy były (stawy) miekkie i wystarczyły 4 gipsy zmieniane co tydzień, a potem tylko szyna. teraz zaczyna chodzić i bardzo ładnie układa nóżki, stopy. Jeździliśmy do Wrocławia do dr. szybińskiego. Bardzo ładnie nóżki zostały wyprowadzone. Przyjmuje w szpitalu na NFZ i jest tam masa dzieci z tą wadą!!! Nawet nie wiedziałam, że tak dużo dzieci rodzi się z tą przypadłościa

Stopy końsko-szpotawe

01 lut 2012 - 14:38:26

Cytat
myszka37777
Witaj.Macie orzeczenie o czsowej niepełnosprawności dla małej?Jeżeli jest w nim napisane,że potrzebuje sprzętu ortopedycznego,to przysługuje on Wam wg potrzeb,nawet co miesiąc.Ja płacę po refundacji 200zł.



Mamy orzeczenie o niepełnosprawnosci do czerwca 2014 roku
Ale ta refundacja dotyczy tylko sprzetów tak?? Bo jesłi chodzi o buty to refundacja nalezy sie tylko raz do roku-chyba,ze sie cos zmieniło??

Stopy końsko-szpotawe

01 lut 2012 - 23:31:38

Jeżeli w orzeczeniu pisze,że dziecko wymaga sprzętu,to butki przysługują wg potrzeb.Tak przynajmniej jest na Śląsku

Stopy końsko-szpotawe

02 lut 2012 - 09:18:54

Cytat
myszka37777
Jeżeli w orzeczeniu pisze,że dziecko wymaga sprzętu,to butki przysługują wg potrzeb.Tak przynajmniej jest na Śląsku



Jest tak napisane ale do butów refundacja przysługuje raz w roku

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kiedy do lekarza?