Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kochane mamuśki bardzo proszę, nie znacie dobrego okulisty na nfz dla dziecka? wg Pani doktor mojego syna nie ma w krakowie żadnych lekarzy okulistów przyjmujących na nfz!!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-17 18:36 przez SYBILLAZ.

ja nie polece ci okulisty z krakowa, ale ci odradze-choc wiadomo ze zdania na temat tej pani doktor sa podzielone. chodzi o slynna dr wójcik-przyjmuje na NFZ i prywatnie-bynajmniej kiedys przyjmowala na NFZ.
zebym nie byla goloslowna: syn mial bardzo duzego zeza i przy tym duza nadwzrocznosc-dziecko 3,5 roku, wada +6,5.po pierwszej wizycie skirowanie na operacje na zeza. nie spodziewalam sie takiego obrotu sprawy, no ale skoro taka slawa kaze, to pewnie wie, co robi. po operacji bylo tylko kropelki do oka i kontrola po bodajze 6 tyg i tyle w temacie pooperacyjnym. kolejna wizyta (juz taka lecznicza) i znowu-operacja! no zdebialam! no pomyslalam hmmm... no pewnie wie co robi. na korytarzu siedzialy dzieciaczki nieraz i po 4 operacjach:(. i znowu ten sam schemat-operacja, kropelkli, wizyta kontrolna i koniec. w miedzyczasie zsiegnelam jezyka nt rehabilitacji pooperacyjnej zeza (i w ogole zreszta zeza)i co sie dowiaduje? ze zaczyna sie od dobrych szkiel w okularach (no te owszem, dobrala dobrze) i od...cwiczen ortoptycznych, a nie od krojenia dziecka! a po operacji to juz w ogole obowiazkowo cwiczenia. a ona w tym temacie cisza. kiedy o to spytalam, to uslyszalam, ze tu nie sa konieczne cwiczenia, tylko trzecia operacja!!! oooo, nieee! zabralam dziecko do lekarza w moim miescie, dziecko przez 5 lat (tak, az tyle czasu)chodzilo seriami na cwiczenia i w tej chwili ma zeza, a w zasadzie ustawione oczy na zero stopni w okularach. czyli nie zezuje. i mozna bez operacji? nikt mi nie powie, ze dr wojcik jest dobra. do dzis nie moge przezc ze dalam jej dwa razy pokroic tak male dziecko.
poza tym w rzeszowie (bo tam nas operowala)miedzy pacjentami na przydomek...rzeznik:(.

dziękuje Monisiu900
udało mi się dostać do Pani doktor Adamczyk ( przyjmuje na Skarpie ale nie w szpitalu Żeromskiego)
czy któraś słyszała coś o niej?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

monisia mojej mamie też lekarze kazali zeza szkłami i ćwiczeniami leczyć, tez wpajali bzdury, że małego dziecka się nie operuje bo to niepotrzebne, potem jeszcze farmazony, że taka moja natura i że skoro w okularach zeza nie mam to wszystko jest ok. I co? jak miałam naście lat, w okresie dojrzewania zez nagle zrobił mi się taki, że miałam oko schowane za nosem. Całe szczęście, że trafiłam do porządnego okulisty, który od razu skierował mnie na operacje (miałam dwie), dodał też, że zez ten powinien być zoperowany przed szóstym rokiem życia. Mówisz, że dziecko w okularach zeza nie ma, tzn. bez zezuje? To pomyśl, że dziecko będzie się wstydziło grać na wf-ie w piłkę, jak pójdzie na basen, będzie się wstydziło ściągnąć chociażby wytrzeć okulary przy kolegach, itp.
Wiesz, ja to mówię z perspektywy dziecka, które zeza miało więc nie dziw się, że mam takie a nie inne zdanie.
Ja jutro z moim synkiem jadę do Zabrza do pani Johan i jesli tylko okaże się, że zezuje to nie będę się bawić w żadne ćwiczenia tylko postaram się o jak najszybszy zabieg dla niego :)

znam świetną lekarkę, ale nie na fundusz, dr n. med. Beata Kaczmarek, okulista dziecięcy, wizyta 150, warto

Lekarza nie polecę, ale z pewnością dobry wybór Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Wiem z własnego doświadczenia, najlepiej jeśli udało by się Pani uzyskać skierowanie imienne bezpośrednio do lekarza z oddziału ocznego tego szpitala wtedy szybko zajmą się dzieckiem. A propo zeza, to operacja raczej jest konieczna, lecz nie kilka jak pisała to poprzedniczka, tylko góra dwie i lepiej jak jest jeszcze dziecko małe. Ale o operacji decyduje szereg badań i ćwiczenia, które trzeba wykonywać codziennie + szkła, jeśli to nie przyniesie rezultatu, to wtedy operacja. Dlatego dziwi mnie sposób leczenia niejakiej P. Wójcik. Od Krakowa do Warszawy daleko, ale warto. Są tam dzieci z całej Polski, nawet maluszki, które maja kilka miesięcy.

Cytat
martischa
monisia mojej mamie też lekarze kazali zeza szkłami i ćwiczeniami leczyć, tez wpajali bzdury, że małego dziecka się nie operuje bo to niepotrzebne, potem jeszcze farmazony, że taka moja natura i że skoro w okularach zeza nie mam to wszystko jest ok. I co? jak miałam naście lat, w okresie dojrzewania zez nagle zrobił mi się taki, że miałam oko schowane za nosem. Całe szczęście, że trafiłam do porządnego okulisty, który od razu skierował mnie na operacje (miałam dwie), dodał też, że zez ten powinien być zoperowany przed szóstym rokiem życia. Mówisz, że dziecko w okularach zeza nie ma, tzn. bez zezuje? To pomyśl, że dziecko będzie się wstydziło grać na wf-ie w piłkę, jak pójdzie na basen, będzie się wstydziło ściągnąć chociażby wytrzeć okulary przy kolegach, itp.
Wiesz, ja to mówię z perspektywy dziecka, które zeza miało więc nie dziw się, że mam takie a nie inne zdanie.
Ja jutro z moim synkiem jadę do Zabrza do pani Johan i jesli tylko okaże się, że zezuje to nie będę się bawić w żadne ćwiczenia tylko postaram się o jak najszybszy zabieg dla niego :)

no nie zgodze sie z toba do konca-owszem, do 6 roku zycia powinna byc operacja, tez okulista o tym wspominala, ale jezeli zawioda wszelkie inne metody i jest ku temu wyrazne wskazanie. operacja to ostatecznosc, jak zreszta operacja na kazde inne schorzenie. dziecko rosnie, rosnie tez oko do ok. 18 roku zycia. nie jest powiedziane, ze poprzez regularne cwiczenia nie uda sie ustawic oka w dobrej pozycji. a przy duzej wadzie jaka ma moje dziecko (w tej chwili +5,5) nie jest nawet mozliwe aby on cwiczyl na WF bez okularow. jest tez zez tzw wysilkowy, ktory robi sie wlasnie przy wysilku oka, czyli jezeli syn zdejmie okulary, to oko tak sie wysila, ze automatycznie zezuje, ale to nie swiadczy o faktycznymn zezie, ktory wymaga operacji. i to jest zdanie trzech okulistow.
swoja droga tez polecam okulistow z CZD-bylam tam dwa razy, nie pamietam nazwisk, ale jestem w pelni zadowolona.

Jeżeli szukacie sprawdzonego okulisty z doświadczeniem z Krakowa to polecam na stronie http://www.okulistamierzwinska.pl/ sprawdzić ofertę dr. Agnieszki Mielnik-Mierzwińskiej. Z córką chodziłyśmy właśnie do tej pani i jestesmy zadowolone z pomocy jaką udało nam się uzyskać. Generalnie z tego co nawet dopiero teraz się dowiedziałam dr. Mierzwińska przyjmuje w kilku placówkach a nie tylko w jednej także z pewnością znajdziecie tą, która jest najbliżej Was.

Badanie wzroku i zakup kompletnych okularów można zrealizować w oko-design.com. Zarówno dużo oprawek jak i kompleksowe wsparcie przy wyborze soczewek ze strony specjalistów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Stopy końsko-szpotawe