Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

transportery taśmowe

19 minut temu

sprawdzony stomatolog

22 minut temu

sklep detailingowy

46 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

katar u dziecka

15 sty 2012 - 01:32:28

znacie moze jakis dobry sposob na zlagodzenie katarku u rocznego dziecka? (podaje malej nasivin,smaruje nosek mascia majerankowa i odciagam katarek aspiratorem)

<moderacja> korekta tytułu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-15 10:24 przez moderator.

katar u dziecka

15 sty 2012 - 08:33:56

Inhalacje z soli fizjologicznej. U nas inhalator można wypożyczyć w przychodni, 10 zł za tydzień. I spacery, tylko ubierzcie się ciepło, no chyba że ma gorączkę, to lepiej zostać w domu

katar u dziecka

15 sty 2012 - 12:08:20

wlasnie chodzi o to ze nie ma goraczki ... tylko ten katarek calych nocy nie przesypia bo ja meczy ;(

katar u dziecka

15 sty 2012 - 12:17:25

polecam plasterki AROMACTIV są to plastry nasączone olejkami eterycznymi które przykleja się na piżamkę lub poduszeczkę. udrażniają zapchany nosek i ułatwiają oddychanie przy katarkach. koszt ok. 16zł. Do kupienia tylko w aptekach.

katar u dziecka

15 sty 2012 - 12:53:44

Olbas Oil , do gorącej wody kilka kropelek lub na poduszke i udrożnia to zapchany nos i ułatwia oddychanie w nocy.

katar u dziecka

15 sty 2012 - 13:21:29

ja mam ten sam problem z moją córcią tylko że ona jest o wiele mniejsza rówież daje nasivin soft, maść majerankowa, odciągam katarek ale bardzo ważne są inhalacje i trzeba pilnować żeby w domu było nawilżone powietrze ja dlatego specialnie kupiłam nawilżacz powietrza i polecam na szczęście już u nas jest o wiele lepiej:)

katar u dziecka

16 sty 2012 - 21:58:04

u nas pomaga, sol fizjologiczna i po pol godz urzadzenie katarek. musiala sie przyzwyczaic ale teraz rewelacyjnie wyciaga:).

katar u dziecka

16 sty 2012 - 22:22:01

odliczajcie 7 dni z każdą chwilą, coraz bliżej bo tyle zazwyczaj trwa leczony i nie leczony katar, nasivin ok odciągajcie jak najczęściej. plastry i kropelki na piżamkę ok

katar u dziecka

16 sty 2012 - 22:53:27

my masc majerankowa i sol fizjologiczna dodatkowo smarowalam coreczke mascia- zelem pulmo vap czy jakos tak katar minal... jezeli chodzi o nasivin i otrvin nie mozna zbyt dlugo go stosowac gdyz pekaja naczynka krwionosne w nosku,...bylo tak u mojej coreczki po 3 dniach dostala krwotoku lekarz stwierdzil ze bardzo czesto sie tak dzieje...a katar moze ze zdwojona sila wrocic

katar u dziecka

17 sty 2012 - 09:17:06

My własnie borykamy sie z niedroznościa w nosku i zapaleniem gardła. mój synek ma 7 miesiecy. stosuje wode morka 5 razy dziennie i odciagam aspiratorem. na noc troszke smaruje klatke piersiowa i plecki mascia wick vapo rub. pediatra przepisal DICORTINEFF. teraz zdecydowanie sypia lepiej. wlanczam rowniez nawilzacz powietrza.życze szybkiego powrotu do zdrowia

katar u dziecka

05 mar 2012 - 21:22:53

Witam na katarek który nie chce ustąpić przez długi czas nalezy iść z pociecha do lekarza. Bo moze zakonczyc sie powikłaniami od siebie moge dodac ze stosuje kropelki do nosa Otrivin, nawilzacz do poietrza zapomnialam nazwe ale jest bardzo wazne zeby w pomieszczniu nie bylo suchego powietrze oraz odciągac do katarku sopelek ma bardzo dobrze wyprofilowana koncówke przez co jest bezpieczny w użyciu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-05 22:52 przez kamisia88.

katar u dziecka

05 mar 2012 - 22:35:28

Cytat
bozenka9996
znacie moze jakis dobry sposob na zlagodzenie katarku u rocznego dziecka? (podaje malej nasivin,smaruje nosek mascia majerankowa i odciagam katarek aspiratorem)

<moderacja> korekta tytułu

witaj
ja mam też problem katarem u mojej małej pediatra zaleciła mi podawanie w sztywcie preparatu solik i nie robic jej inhalacji!!! bo to powiększa katar nie wiem dlaczego???
mała ma odrywający kaszel i do tego ten katar jak jest zielony to ma infekcję
a jak wodnisty to może byc alergiczne
pozdrawiam

katar u dziecka

05 mar 2012 - 23:28:15

a ja cos z innej beczki a mianowicie CZOSNEK

tak tak czosnek, ale nie do jedzenia , trzeba zrobic dziecku "korale" - przekroic kilka zabków- pokroic na plasterki, nabic igła na nitke i

A)założyc dzieciatku miedzy jeden kaftanik a drugi- by tego nie dotykało, tylko zapach by mu pomagał
lub
B)

zawiescic gdzies w pobliżu nad łóżeczkiem

bo własnie chodzi o zapach, pomoże udrożnić zatkany nosek i jak wiadomo czosnek ma działanie antybakteryjne - to tyle z Homeopatii,
a dodatkowo jak pisza dziewczyny , sól morska do noska i odciągać aspiratorem,

:)

katar u dziecka

07 mar 2012 - 23:33:42

Witam

Otrzymałem pomoc na tym forum więc i sam może coś pomogę. Miałem z moim małym podobny problem i w jego czesciowym rozwiązaniu pomógł specjalny odciągacz kataru "Sopelek". Kosztuje w okolicach 20zł i jest dostepny w prawie każdej aptece. Jestem pewien że i Tobie pomoże :)

katar u dziecka

05 sty 2013 - 12:06:17

kup dziecku inhalator dorzuć soli fizjologicznej - działa cuda. Ja kupiłam taki ładny z misiem Omrona bardzo dobry. Przez Internet taniej niż aptekach kupiłam na pulmo-med.pl sprawdzone i polecam! Najlepiej udrażniać nosek jakimś aspiratorem dużo ciekawych ofert na rynku warto zainwestować.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

fafrocle jak fusy od kawy/piasek w kupce