Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

termometr bezdotykowy

13 sty 2012 - 19:11:08

witajcie!

czy któraś z was mamusie ma termometr bezdotykowy? jak się sprawdza i jaką firmę polecacie?

ja zdecydowałam się na zakup termometru Mescomp AC 880 , czy któraś mama go posiada? czytałam opinię na forach i ponoć jest jednym z lepszych, poza tym wiem ,że używają często tego modelu w szpitalach, ogólnie rzecz biorąc mój jeszcze nie przyszedł , ale jego koszt to 250zł więc myślę, że powinien być porządny

termometr bezdotykowy

13 sty 2012 - 19:29:10

Osobiscie nie posiadam, ale bezdotykowy(nie wiem jakiej marki) ma moja szwagierka i jest naprawde fajny, przede wsystkim mierzy bardzo dokladnie.Ja natomiast mam taki do ucha nie byl tez wcale tani, ale jest do niczego.Roznie mierzy temp.ja bynajmniej nie polecam.

termometr bezdotykowy

13 sty 2012 - 20:11:25

ja mam na podczerwień do ucha i czola i jest beznadziejny tylko walnąć nim o ścianę

termometr bezdotykowy

13 sty 2012 - 22:07:07

ja mam taki do czola z 5cm sie mierzy...jest świetny zaplacilam cos około 120zł za niego ..2sekundy i mamy temperature:) mierzy takze temp.cieczy w pojemnikach i otoczenia.i daje wiarygodny wynik...polecam goraco:)przy dziecku niezastapiony



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 22:08 przez monika171189.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

termometr bezdotykowy

13 sty 2012 - 22:24:19

ja mam taki mówiący z allegro można mierzyć na czółku temp i w uszku.

W sumie fajny, synek lubi mierzyć nim temp. ale jak coś się dzieje to wolę mu zmierzyć dodatkowo temp. pod paszką lub w buźce zwykłym elektronicznym, ponieważ ten co mam nie do końca wzbudza moje zaufanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 12:12 przez alenka85.

termometr bezdotykowy

14 sty 2012 - 08:18:21

ja mam tylko do ucha, kupilam w aptece,byl w promocji. Kosztuje normalnie okolo12--130 zł, jest fajny bo krotko mierzy temperature, zreszta zrobilismy zabawe i czekamy az termometr zrobi "pik" trwa to okolo 2-3 sek.

termometr bezdotykowy

25 sty 2012 - 11:52:49

mierzenie temperatury zwykłym termometrem to jak widzę od niedawna niezłe wyzwanie :) więc zastanawiam się nad ułatwieniem sobie (i dziecku :) życia i kupnem takiego bezdotykowego: http://www.medic-zone.pl/bezdotykowy-termometr-na-podczerwien albo dotykowego: http://www.medic-zone.pl/wielofunkcyjny-termometr-elektroniczny ale z kolei z funkcją mierzenia wilgotności w pokoju co może się chyba przydać, szczególnie zimą.



termometr bezdotykowy

25 sty 2012 - 12:19:13

Cytat
alenka85
ja mam taki mówiący z allegro można mierzyć na czółku temp i w uszku.[attachment 647859 termometr-aqua-therm-sisi-na-podczerwien-do-ucha-i-czola-mowi-po-polsku.jpg] W sumie fajny, synek lubi mierzyć nim temp. ale jak coś się dzieje to wolę mu zmierzyć dodatkowo temp. pod paszką lub w buźce zwykłym elektronicznym, ponieważ ten co mam nie do końca wzbudza moje zaufanie.


tez go mam i jest do niczego

termometr bezdotykowy

25 sty 2012 - 13:22:26

Cytat
natalia-valentino
Cytat
alenka85
ja mam taki mówiący z allegro można mierzyć na czółku temp i w uszku.[attachment 647859 termometr-aqua-therm-sisi-na-podczerwien-do-ucha-i-czola-mowi-po-polsku.jpg] W sumie fajny, synek lubi mierzyć nim temp. ale jak coś się dzieje to wolę mu zmierzyć dodatkowo temp. pod paszką lub w buźce zwykłym elektronicznym, ponieważ ten co mam nie do końca wzbudza moje zaufanie.


tez go mam i jest do niczego

A ja jestem z niego zadowolona, porównywałam temperature z lekarzem który ma taki na podczerwień i wyniki były identyczne.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

termometr bezdotykowy

25 sty 2012 - 14:27:04

oglądałam wczoraj w dzieńdobry tvn program o termometrach, albo przedwczoraj nieważne :) Ale chodzi o to że istotne jest przeczytanie instrukcji :) Mój termometr pokazuje czasem różną temp, ale ponoć inna temperatura jest w uchu, inna na skroni a inna na czółku, więc pewnie stąd te rozbieżności :)

termometr bezdotykowy

25 sty 2012 - 16:22:08

Cytat
maa_dzia
ja mam na podczerwień do ucha i czola i jest beznadziejny tylko walnąć nim o ścianę

wszystko zależy jaki termometr i gdzie się mierzy
tu fragment z wczorajszego programu - chyba pomocny przy zakupie

http://dziendobry.tvn.pl/video/zbyszek-testuje-termometry,109,newest,18672.html

ja osobiście nadal używam rtęciowego - dla mnie nie zastąpiony, zwykłe "na baterie" jakoś mu nie dorównują

termometr bezdotykowy

31 sty 2012 - 13:35:31

ja używam teraz WYŁĄCZNIE staromodnego jeszcze z RTĘCIĄ - nie są niestety już dostępne w aptekach na szczęście teściowa mnie poratowała ;).
FAKT-zmierzyć choremu Maluchowi pod paszką temperaturę-to nie lada wyczyn. Ale to 99%. Wcześniej używałam elektronicznych,pożyczyłam ten do uszka,szybko ....ale rtęciowy pokazywał zupełnie co innego.
Kiedyś jak Synek strasznie gorączkował,już nie wiedziałam co podawać-zadzwoniłam do szpitala na pediatrię,Ordynator powiedział,że najbardziej wiarygodny wynik daje ......termometr rtęciowy ale zmierzyć nie pod paszką tylko w tyłku!!! Nie zdecydowałam sie i nie zdecyduje na to nigdy ale zostaję przy właśnie tym starym sposobie mierzenia. I polecam jeśli dziecko wysoko gorączkuje bo wtedy najistotniejszy jest dobry pomiar aby podać odpowiednią dawkę leku.
Ale to tylko moje zdanie ;)

termometr bezdotykowy

07 lut 2012 - 14:16:05

Cytat
eisid
ja używam teraz WYŁĄCZNIE staromodnego jeszcze z RTĘCIĄ - nie są niestety już dostępne w aptekach na szczęście teściowa mnie poratowała ;).
FAKT-zmierzyć choremu Maluchowi pod paszką temperaturę-to nie lada wyczyn. Ale to 99%. Wcześniej używałam elektronicznych,pożyczyłam ten do uszka,szybko ....ale rtęciowy pokazywał zupełnie co innego.
Kiedyś jak Synek strasznie gorączkował,już nie wiedziałam co podawać-zadzwoniłam do szpitala na pediatrię,Ordynator powiedział,że najbardziej wiarygodny wynik daje ......termometr rtęciowy ale zmierzyć nie pod paszką tylko w tyłku!!! Nie zdecydowałam sie i nie zdecyduje na to nigdy ale zostaję przy właśnie tym starym sposobie mierzenia. I polecam jeśli dziecko wysoko gorączkuje bo wtedy najistotniejszy jest dobry pomiar aby podać odpowiednią dawkę leku.
Ale to tylko moje zdanie ;)


a ma ktoś może Termometru ThermoFlash LX-26

termometr bezdotykowy

07 lut 2012 - 15:14:42

ja mam TERMOFLASH LX 26 , kupiłam go , bo widziałam w gabinecie u pediatry , zawsze mierzy temp jak jesteśmy na wizycie , jest ok.

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

termometr bezdotykowy

07 lut 2012 - 16:04:08

ja mam ten fioletowy z tego filmiku, to jest Mescomp AC 880 i jestem bardzo zadowolna

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

katar u dziecka