Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ropiejące oczka

18 gru 2011 - 16:23:39

Witam. Od wczoraj mojej 3-letniej córce ropieją oczka. Wydzielina jest zółtawa, ale nie ma ani przekrwionych oczu ani innych objawów oprócz swędzenia. Miałyście podobny przypadek? Zastanawiam się czy pójśc jutro z nią do lekarza? Póki co przemyłam jej oczka solą fizjologiczną. Wiecie jak często można to robic?
Pozdrawiam

Ropiejące oczka

18 gru 2011 - 17:13:06

Witaj.Myślę,że jutro powinnaś koniecznie iść do lekarza przepisze pewnie jakąś maść ,ja przemywałam córce oczka jak miała ropę,ale letnim rumiankiem

Ropiejące oczka

18 gru 2011 - 18:37:25

Cytat
kajkucha
Witam. Od wczoraj mojej 3-letniej córce ropieją oczka. Wydzielina jest zółtawa, ale nie ma ani przekrwionych oczu ani innych objawów oprócz swędzenia. Miałyście podobny przypadek? Zastanawiam się czy pójśc jutro z nią do lekarza? Póki co przemyłam jej oczka solą fizjologiczną. Wiecie jak często można to robic?
Pozdrawiam

U nas taki sam poczatek, czyli ropiejące oczka dał zapalenie oskrzeli.
Oczy solą fizjologiczną można przemywać często, od zewnątrz do wewnątrz, za kazdym razem świeży wacik. A na noc dostalismy Neomycyne. Pomogło po 1 dniu- ale zapalenie oskrzeli pozostało :)

Ropiejące oczka

18 gru 2011 - 19:19:44

Witaj.Nie należy stosować rumianku na ropiejące oczy, ponieważ może wystąpić reakcja alergiczna i będzie jeszcze gorzej, sól fizjologiczna owszem, niestety nie powiem jak często. Możesz też wycierać oczka czystą chusteczką lub jałowym gazikiem. Nie wiem dlaczego Twojej córci ropieją oczka, ale mojej znajomej dzieciątku ropiały przez zapchane kanaliki łzowe, jednak mała miała wtedy kilka tygodni. Czasem też się zdarzy, że np katar przekształca się w zapalenie spojówek.

Ropiejące oczka

18 gru 2011 - 22:10:53

ja mialam z tym duzy problem i to przez dluugi czas, juz opadalam z sil, bo jak tylko corka miala katarek to od razu ropa sie pojawiala w oczach, brala antybiotyk za kazdym raze, lekarz powiedzial, zeby nie lekcewazyc ropy, ze zawsze trzeba ja wyleczyc antybiotykiem, bo moze zaszkodzic oczkom, musialam zakraplac takie pomaranczowe kropelki przez 10 dni, przez pierwsze dwa dni 6razy, przez 4 dni cztery razy, a reszte 3 razy, bylo to bardzo meczace, do tego syn zarazal sie od niej i podwojne zakraplanie, koszmar przezylam, w koncu lekarz skierowal mnie do oklulisty i ta powiedziala, ze to jej przejdzie, wyrosnie z tego i potem przepisala jej do przemywania oczu 3razy dziennie i dwa rodzaje kropelek dwa razy dziennie i to wszystko 6 miesiecy, jednym slowem koszmar, miala z tej ropy zapalenie spojowek:( powodzenia, oby to nie byl taki przypadek jak mojej corci:/

Ropiejące oczka

18 gru 2011 - 22:29:37

witam,mam 5 letnią Nikolę na początku zaropiały jej oczka,miała lekki katar,byłyśmy u klekarza i nic,przemywać rumiankiem,na następny dzień dziecko bolała głowa,dostała drobnych krostek białych miejscami,bałam się że coś ja pogryzło lub ma na cos uczulenie,ale wieczorem zsypało ja KONKRETNIE NA PLECACH,poczytałam trochę w internecie,podejrzewam że to różyczka,swędzi strasznie,pojawiaja sie i giną te krostki,idę jutro do lekaża :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zapalenie węzłów chłonnych szyjnych u 2latka