Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nie mam siły:((((

12 paź 2011 - 21:37:16

Witam korzystam z konta koleżanki bo nie mam swojego na szafce. Proszę Was o rade bo już niewiem jak mam pomoc swojemu dziecku. Moj synek kończy 3 miesiące, praktycznie me początku ma problem z brzuszkiem. Przez pierwszy miesiąc karmiłam go piersią i nie było żadnych problemów, te zaczęły jak zaczęłam karmić mieszanie. Na początku dawalam mleko NAN ha i wtedy zaczął sie problem z kupką, robił jedną na dzień i to zieloną ale cały dzień go męczyła, prężył się, był niespokojny i popłakiwał,i do tego jeszcze pierdusie go męczyły. Zmieniłam mleczko na Bebiko ale to samo było a nawet gorzej, bo jak karmiłam go butelką to co chwilę musiałam przerywać bo sie przeginał, prężyl tak jakby chciał kupkę zrobić albo bączka puścić i do tego strasznie płakał. Jak go wzięłam na ramię to się uspokajał a potem znowu do butelki i pociągnął z parę razy i dalej płacze. Z takimi mękami wypijał 100ml. Kupkę przy tym mleku też robił jedną dziennie i to właśnie przeważnie przy karmieniu. Jak zrobił to było troszkę lepiej na chwilę a potem znowu prężenia i parcie jakby znowu chciał zrobić. Pojechaliśmy do pediatry zmieniła mleko na Bebilon Comfort. Żadnej poprawy to samo to przy wcześniejszym mleku. W między czasie okazało sie że ma bakterie w moczu e.coli. Dostał antybiotyk .Augmentin. Gdzieś mniej więcej w czasie jego brania zaczął jeszcze gorzej pić mleczko i tylko tak z
60ml maksymalnie i to z wielkimi placzami. Wogóle był bardzo niespokojny i marudny. Pojechaliśmy znowu do pediatry ale tylko zmieniła mleko na Bebilon Peptí, niewiem właściwie dlaczego bo nic nie wskazuje żeby miał skaze, nie ma żadnej wysypki. Bardziej by mi to wskazywalo na nietolerancję laktozy ale i to nie bardzo bo dawalam mu do mleka Delicol i żadnej różnicy nie było. Dwa tygodnie temu skończył brać antybiotyk, w badaniu ogólnym moczu wszystko w porządku. Od tygodnia pije to nowe mleczko i dalej katastrofa, a nawet gorzej bo z butelki wypija tylko 30ml i już bóle i płacze. i jeszcze jakby gorzej mu było zrobić kupkę. Brzuszek na twardy, próbuje mu masować, nóżki do brzuszka przyginam i tak nic to nie daje. Z piersi ciągnie praktycznie normalnie ale nie mam dużo pokarmu więc tylko w nocy go karmie piersią i czasem w dzień, a ostatnio to wogóle jest praktycznie tylko na piersi bo co dam butle to nic prawie nie wypija. Ale wiem że chociaż nie płacze że jest głodny to i tak napewno nie wypija tyle ile powinien bo napewno nie mam w piersiach nawet 60ml. Martwię sie bardzo i bo niewiem co sie dzieje. Jest marudny, najlepiej tylko na rękach i oczywiście co chwilę jakieś stekania i prężenia. Jeszcze mam zrobić badanie krwi i planuje wizytę u gastrologa. A póki co Was proszę o wypowiedź, czy któraś nie przechodziła przez coś podobnego. Dodam że próbowałam też różnych specyfików na kolki typu Sap Simplex, Esputikon, Espumisan, Infacol i herbatki, daje też krople BioGaia ale nic to nie daje. Jeśli chodzi o spanie to w nocy co dwie godziny budzi sie na karmienie a w dzień mało co śpi. Jak łącznie pośpi z godzinę tak tyle.
Już brak mi sił :(

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Nie mam siły:((((

12 paź 2011 - 21:46:10

ja bym poszła do innego lekarza, bo według mnie pediatra zamiast pomagać, to bezmyślnie eksperymentuje.

Nie mam siły:((((

12 paź 2011 - 21:58:28

Cytat
sandrynka
ja bym poszła do innego lekarza, bo według mnie pediatra zamiast pomagać, to bezmyślnie eksperymentuje.

POPIERAM!!!
ja też bym poszukała innego pediatre..taka była moja pierwsza myśl!
Nic nie szkodzi zaczerpnąć innej opinii...a nóż widelec i synusiowi pomoże!
Biedny musi się tak męczyć..tym bardziej,że ma już 3 miesiące i już tak długo to trwa..

Taka jest moja prywatna opinia..jak rozwiążesz tą sprawe to Twoja sprawa ale życzę dużo zdrówka dla synka i dużo dużo cierpliwości!!
Pozdrawiam!!!

Nie mam siły:((((

12 paź 2011 - 22:02:36

ja też swojego karmiłam butelka,najpierw zwykłą z okrągłym smoczkiem,ale mały po niej miał bóle brzucha bo za dużo powietrza łykał,zmieniłam butelkę na lovi i do każdej porcji mleczka dawałam troszkę herbatki koperkowej i to mu pomagało,ale moja kolezanka też miała taki sam problem jak ty i do 4miesiąca się tak męczyła i nawet usg brzucha mu robili ale nic nie wykazało,a próbowałas mu ciepły termoforek na brzuszek kłaść??

Nie mam siły:((((

12 paź 2011 - 22:09:23

Witam, jak najszybciej zmien lekarza bo to się moze bardzo źle skończyć.Idz do prywatnego lekarza.Niechce cie straszyć ale od koleżanki dziecko też miało problem i to się skończyło perforacja jelit. Najlepiej jedz do jakies kliniki z dzieckiem. pozdrawiam i

Nie mam siły:((((

12 paź 2011 - 22:42:28

Ja bym poradzila sie innego lekarza. Nie powinno sie dziecku tak zmieniac mleka poniewaz nim sie zoladek przyzwyczai do jednego zostaje zaraz zmienione na inne i nie dziwie sie ze twoj synek nie moze sie zalatwic. U nas jak raz zmienilismy mleko z bebiko na bebiko ha to tez byl problem z zalatwianiem sie.

Nie mam siły:((((

13 paź 2011 - 06:47:10

Ja równiez bym zmieniła lekarza ale jesli toleruje twoje mleczko dawaj mu tyle ile chce i potrzeba.Jak bedziesz zadziej karmiła to zmiejszy sie jego produkcja,Czesto młode mamy zaprzestaja karmienia bo mysla ze maja go mało albo ze dzidzia sie nie najada.Mam troje dzieci i wszystkie karmiłam piersią choc ostatnie tak do pólroczku.Z doswiadczenia i niechce sie absolutnie wymadrzac uwazam ze mniwiecej w okresie 3-4 mce zmienia sie tez mleczko w piersi i jego ilosc.Czym bedziesz go czesciej przystawiała to juz dojdzie to wszystko do normy.Głowa do góry ale nie popusc i skontaktuj sie z innym lekarzem.POZDRAWIAM I DAJ ZNAC CO WYJDZIE Z TEGO oby wszystko sie dobrze skonczyło:)

Nie mam siły:((((

13 paź 2011 - 07:23:04

SPAULA u nas była taka sytuacja: Oliwier urodził się 2-3 tygodnie przed terminem ( miałam 2 terminy ) w szpitalu zaraz po porodzie zabrano go i zobaczyłam go dopiero po ok 14godzinach, miałam go nakarmić ale on po prostu nie potrafił ciągnąć mleka z piersi! W domu ściągałam swoje mleko laktatorem, mały pił, ale w podobny sposób jak ty piszesz- po troszeczku, płakał niemalże ciągle, prężył się, mało spał. Już w 5 dobie dostał kolek, ale nie takich które trwają 1 godzinę, a takich które trwały nawet 12 godzin- to była masakra. Nie pomagały "normalne" krople z Apteki typu: Infacol, Espumisan czy herbatki. Pediatra stwierdziła, że może mieć niedorozwinięte jelitka, czy florę bakteryjną w jelitkach, przez co nie potrafi odpowiednio trawić i odczuwa taki ból. Zrobiliśmy badania krwi i moczu- które wyszły dobrze. Wtedy lekarka przepisała nam Debridat, kazała podawać również Lakcid i Sab Simplex lub Lefax ( dawaliśmy Sab Simplex ). Ta mieszanka pomogła- po kilku dniach mały się uspokoił, czasem się prężył, czy popłakiwał, ale to już było do zniesienia- ciepłe okłady mu pomagały!

Tobie jedynie co mogę doradzić to iść do innego lekarza!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-13 07:24 przez asiunia2706.

Nie mam siły:((((

13 paź 2011 - 07:23:16

spróbuj dawac np.3razy dziennie po kropelce esputiconu tylko kup esputicon nie espumisan poniewaz mielismy obydwa i naprawde ten 1jest o niebo lepszy..(zobaczysz jak bedzie dzialalo jak nie bardzo to po 2) u mojego synka dzialal rewelacyjnie,moze ma tak duze kolki i to mu nie pozwala spokojnie zjesc?mam po synku butelke dr.browns jak chcesz to moge Ci przesłac,sa rewelacyjne jesli chodzi o odpowietrzanie. nasz maly puszczal baki bez problemu po tych kropelkach a sa one bezpieczne(jest to jakis rodzaj oleju)polecil nam go dobry pediatra i naprawde dzialaly..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-13 07:27 przez monika171189.

Nie mam siły:((((

13 paź 2011 - 09:07:23

Złożyłam konto i moge pisać ze swojego... dziewczyny dziękuje za wsparcie. Dzisiaj albo jutro idę jeszcze do pediatry. Zasiegalam opini u dwóch ale właśnie jeden powiedział że to kolka i żeby dawać Espumisan a drugi po przebadaniu stwierdził że dziecko jest zdrowe i poprostu tak do pół roku bedzie zanim układ pokarmowy dojrzeje. Ale to było jeszcze jak wypijał te 100ml a teraz jest gorzej. Powiem szczerze że bardzo bym chciała żeby w końcu jakiś lekarz choć trochę mu pomógł ale już zaczynam wątpić bo ciężko trafić na lekarza który zna sie na rzeczy i nie zbędzie człowieka słowami -Ten typ tak ma, cierpliwości. Dodam że synek miał robione usg brzuszka w 8 tygodniu i wszystko było ok. Na wadze do tej pory też dobrze przybywał. A po jakim czasie zaczął działać ten Debraid i lefax? tego drugiego w aptece chyba nie kupi? A i jeszcze jak sie tak napinal i prężyl to czasem puścił sobie baczka i jeszcze glosniejszy płacz jakby go zabolalo. A co do Esputikonu to szybko działał ?
To jest moje pierwsze dziecko i tym bardziej mi ciężko:(

Nie mam siły:((((

13 paź 2011 - 09:16:01

Mój syn też miał takie problemy i dawałam mu kropelki przeciwkolkowe Esputicon.Pomagały.Od lekarza słyszałam,że ten typ tak ma i już.Możesz również zmienić butelkę na Avent.Jest antykolkowa.

Nie mam siły:((((

13 paź 2011 - 09:20:29

Mam ta butelkę z Aventy ale też widać niewiele daje:( Tak sie zastanawiałam czy teraz to nie jest przez ten antybiotyk co brał:( Monia a jak często dawalas ten Esputikon i w jakiej dawce?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-13 09:22 przez Regina27.

Nie mam siły:((((

13 paź 2011 - 09:23:45

Witam
Nie jestem jeszcze mamą ale moja koleżanka miała podobne problemy.Najlepiej to zmieniłabym lekarza .Ale co mogę zaproponować to mleko enfamil wiem że nie jest one tanie ale naprawdę jej dziecku pomogło.Tu masz stronkę to poczytaj http://enfamil.pl/.Pozdrawiam i głowa do góry będzie dobrze:)

Nie mam siły:((((

13 paź 2011 - 09:33:38

Cytat
Regina27
Mam ta butelkę z Aventy ale też widać niewiele daje:( Tak sie zastanawiałam czy teraz to nie jest przez ten antybiotyk co brał:( Monia a jak często dawalas ten Esputikon i w jakiej dawce?
Ja dawałam po kropelce 3 razy dziennie przed jedzeniem.Można chyba podawać kropeli z mleczkiem ale nie jestem pewna.O dawkowanie najlepiej spytać lekarza albo w aptece.Norma kropelek na dzień to bodajże 4.

Nie mam siły:((((

13 paź 2011 - 09:36:53

Regina27 Debridat jest na receptę- wiec musi przepisać lekarz, Sab Simplex lub Lefax kupisz w sieci, lub poproś aby ktoś ci kupił kto jeździ do Czech lub Niemiec- bo tam jest normalnie dostępny w Aptekach. U nas ta mieszanka zaczęła działać po kilku dniach- dokładnie już nie pamiętam, ale po ok 3-5? Tak mi się wydaje :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOCY