Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wirusówka u 2latka pomocy!!!

12 paź 2011 - 14:07:25

witam drogie mamusie.
pisze liczac na pomoc...moje dziecko(2latka bedzie mial w grudniu) od 2dni ma chrype od wczoraj ma stany podgoraczkowe 36.9-37.5. dzis dostal strasznego kataru(nie spi w nocy,przez katar az na wymioty go ciagnie:() ciagle budzi sie z placzem.poszlam dzis do lekarza okazalo sie ze ma powiekszone wezły chłonne i migdałki oraz bardzo czerwone gardło a lekarka kazala mu dawac lipomal....:/ wiem niektore napisza ze lekarz to sie zna ale lipomal jest na zwykle przeziebienia a tu jest koszmar-tak meczy malego:( zawsze jak do niej ide to za kilka dni wracam bo to co wczesniej dala nie skutkuje i konczy sie antybiotykiem:(wszyscy uznaja ja za b.dobrego lekarza ale mi rece opadaja...:(co moge dawac malemu "na swoja reke"?? mam takie syropki(wczesniej je juz stosowalam) pneumorel,elofen,pulmeo,tantum verde(na gardełko) sansovit...ja juz wysiadam:(pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi

wirusówka u 2latka pomocy!!!

12 paź 2011 - 14:11:05

Nie znam sie na tym bo akurat moj syn nie miewal takich przeziebien . Ale chyba na Twoim miejscu poszłabym do innego lekarza . A na katar kup masc majerankowa to malemu bedzie sie lepiej oddychalo . Masc uzywa sie smarujac pod noskiem . Bez recepty.

wirusówka u 2latka pomocy!!!

12 paź 2011 - 14:16:12

Moje dziecko ma już 10 lat,ale gdy było takie malutkie jak Twoje to najlepiej sprawdzał się nurofen dla dzieci,działa przeciwzapalnie,nie jestem lekarzem ,ale gdy moje dziecko miało objawy przeziębienia i do tego wymioty to lekarz diagnozował anginę,a wtedy od razu niestety antybiotyk.Z takim maleństwem lepiej uważać,życzę zdrówka:))

wirusówka u 2latka pomocy!!!

12 paź 2011 - 14:11:10

witam drogie mamusie.
pisze liczac na pomoc...moje dziecko(2latka bedzie mial w grudniu) od 2dni ma chrype od wczoraj ma stany podgoraczkowe 36.9-37.5. dzis dostal strasznego kataru(nie spi w nocy,przez katar az na wymioty go ciagnie:() ciagle budzi sie z placzem.poszlam dzis do lekarza okazalo sie ze ma powiekszone wezły chłonne i migdałki oraz bardzo czerwone gardło a lekarka kazala mu dawac lipomal....:/ wiem niektore napisza ze lekarz to sie zna ale lipomal jest na zwykle przeziebienia a tu jest koszmar-tak meczy malego:( zawsze jak do niej ide to za kilka dni wracam bo to co wczesniej dala nie skutkuje i konczy sie antybiotykiem:(wszyscy uznaja ja za b.dobrego lekarza ale mi rece opadaja...:(co moge dawac malemu "na swoja reke"?? mam takie syropki(wczesniej je juz stosowalam) pneumorel,elofen,pulmeo,tantum verde(na gardełko) sansovit...ja juz wysiadam:(pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi
nikt sie nie wypowie??:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 14:15 przez monika171189.

wirusówka u 2latka pomocy!!!

12 paź 2011 - 14:18:40

Ostatnio mój syn przechodził taką wirusówkę. Dostawał tylko Rutinoscorbin junior i 3 razy dziennie małą dawkę Ibumu (połowę) przeciwzapalnie + Tantum Verde. Nic więcej nie było potrzebne ...

wirusówka u 2latka pomocy!!!

12 paź 2011 - 14:38:36

zacytuję pewną mamę (niestety nie pamiętam którą :(( więc mam nadzieję, żę się nie obrazi!!!)
" a ja drogie mamy, robię swoim dzieciom (5 lat i jeden rok) taki oto syropek : do pojemniczka kroję 6 cebul, wyciskam pół główki czosnku, wyciskam sok z całej cytryny i zalewam to wszystko albo miodem albo posypuje cukrem. po kilku godz. to coś daje dużo soku-syropu. daje to dzieciom ze 3-4 razy dziennie. starszej po 3 łyżki na raz, a młodszej po 4 łyżeczki na raz. brzydko to pachnie, ale smakuje cudnie, dzieci to uwielbiają. od października nie było ani kaszlu, ani kataru. zaznaczę, że starsza córcia chodzi do przedszkola. gorąco polecam!!! z tych składników wystarcza gdzieś na 2 dni. potem robię dwa - trzy dni przerwy i znowu to samo. pediatra była zachwycona!!!!""

ja dodatkowo robię inchalację z solą i schodzi od razu wszystko i dziecko spokojniejsze. No i NUROFEN, na temp.

wirusówka u 2latka pomocy!!!

12 paź 2011 - 14:42:42

maly mi normalnie smarami wymiotuje:(:(juz zapisalam go do innego lekarza prywatnie jeszcze dzis:(:(

wirusówka u 2latka pomocy!!!

12 paź 2011 - 14:44:15

witaj, moja lekarka robi to samo:) potem wracam i antybiotyk.
Dlatego zawsze oprocz witamin daje lipomal bo jest naprawde dobry, na kaszel homeopatyczny syrop stodal,na katar disnemar lub euphorbium tez homeopatyczny spray do noska.Naprawde u mnie sie sprawdza, dodatkowo smaruje plecy i klatke piersiowa na noc PULMEX Baby maść inhaluje rewelacyjnie, i pod nosek masc majerankowa...po 2-3 dniach mija jak reka odjal i omija nas antybiotyk.

Cytat
monika171189
maly mi normalnie smarami wymiotuje:(:(juz zapisalam go do innego lekarza prywatnie jeszcze dzis:(:(

wiem,ze sie martwisz, ale dobrze jak dziecko zwymiotuje ta flegma co mu zalega..tak mi zawsze mowil moj stary sprawdzony lekarz, oczywiscie raz, dwa ale nie co chwile.
pulmeo jest tez rewelacyjne przy zaleganiu flegmy- tez stosuje, tylko to na recepte, ale nam lekarka kiedys przepisala i stad mialam:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 14:51 przez Ajjc.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

wirusówka u 2latka pomocy!!!

12 paź 2011 - 16:13:27

Ja bym do tego jeszcze zrobiła inhalację, lub po prostu do nawilżacza albo kominka na olejki eteryczne kilka kropel oil olbas, nailepiej na noc, wtedy dziecko lepiej oddycha.

wirusówka u 2latka pomocy!!!

12 paź 2011 - 16:51:10

a mój mały zawsze wymiotuje zalegajaca wydzielina w kardle , nosie , ostatnio bylismy prywatnie u pulmunologa swietna lekarz,od razu sie poznała że zawalone cały nos , ucho , miał zapalenie i tchawica .Dodam że mały mastme , Powiedziałaże czesto lekarze lekcewarza niezyty nosa a to jest bardzo niebezpieczne , Przepisała na rozrzedzenie wydzieliny MUCOFLUID i FLIXONASE
Ten [ierwszy napierw zapuszczasz rano rozrzedza zalegajaca wydzieline lepka w nosie , FLIXONASE jest to lek ze sterydem który szybko i skutecznie leczy wszelkie niezyty nosa
Odstawiłą Nam antybiotyk, te leki kazdy po 1 kropelce rano i wieczorem przez 3 tyg , a ja przez 2 robiłam i jak ręka odjął /Alergolog potwierdził że sa to fantastyczne i skuteczne leki.kazał Nam robic to samo z ty że jest to niewielka dawka sterydu ukrócic dawke potem po 2 tyg np tylko raz na 3 dni podawac po kropelce do nosa
Dodamże ja od 2 lat mam to samo zaczyna sie listopda , grudzien wymioty zalegajaca wydzielina , leki antywirusowe typu griprorisina pomagaja na tydz a potem gorzej
Non stop inhalujemy sie z Pulmicortu 2 razy dziennie lek przeciwzapalny , nie zapadnie dziecko na zapalenie oskrzeli ani płuc
Leki typu witaminy syropydaja efekt pzy dłuzszym stosowaniu jak chcesz małego postawic na nogi spytaj prywatnie lekarza o te 2 leki MUCOFLUID i FLIXONASE
ja wiem że pediatrzy unikaja porzadnych na niezyty nosa lekarstw a potem efekt jojo , katra to meka w nocy dla dziecka a zalegajaca wydzielina to koszmar z któtym dziecko nie może sobie poradzic

wirusówka u 2latka pomocy!!!

12 paź 2011 - 19:33:55

dzieki za rady.bylam prywatnie u lekarza 2raz dzis i mi przepisala 3 syropki_zyrtec+calcium. jak mu nie polepszy sie do piatku to dala mi recepte na antybiotyk.ja malemu zakraplam nosek kroplami euphorbium i sciagam aspiratorem takim do odkurzacza-pomaga ale krzyki okropne i tak juz dzis 5raz:(maly na sam widok odkurzacza placze i sie chowa gdzie tylko moze:( nie ma nic gorszego jak chore male dziecko:(:( daje mu tez kropelki olbas na pizamke...mam nadzieje ze mu szybko minie..dzieki za dobre rady,kochane jestescie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nie mam siły:((((