Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 13:16:57

Witajcie! jutro wybieram sie na badnie na gluzkoze i w zwiazku z tym mam takie pytanie do wszystkich mam, które juz je robily. jak wygladalo u Was to badanie??
mi moj lekarz powiedzial, ze mam sobie ta glukoze rano w domu rozpuscic w malej buteleczce. dodac kilka kropel cytyryny zeby bylo mniej slodkie. i zabrac to ze soba do ośrodka zdrowia. tam pobiora mi krew. jak wezmą krew to bede miala ten roztwor wypic i siedziec tam 2 godziny zeby pobrac mi po raz drugi krew.
no i tak tez chcialam zrobic. ale bylam kupic ta glukoze i Pani w aptece powiedziala mi ze mam to rozpuscic dopiero w ośrodku, ze na pewno bede tam mieli jakis kubeczek. i wywnioskowalam z jej mowy, ze to trzeba po prostu od razu po wymieszaniu wypic...
i teraz juz sama nie wiem. dla mnie wygodniej byloby jednak rozpuscic to sobie juz w domu. a Wy jak robilyscie???
dodam, ze glukoze mam 75 g. to moge to rozpuscic w takiej buteleczce po soku jablkowym 200 ml.

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 13:21:26

hmm



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 13:22 przez Bubileczek.

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 13:21:39

ja miałam robione niedawno, i glukozę brałam ze sobą tam po pobraniu krwi pani mi dała kubeczek, i wodę oraz łyżeczkę,m także potrzebujesz tylko glukozę, a następne badanie po 2 godzinach, ja jechałam do domu na ten czas bo inaczej to bym chyba zarzygała całą przychodnię a tak się położyłam spać i było ok, przez te dwie godziny nie możesz nic jeść a jak zwymiotujesz to musisz iść do tej przychodni i powiedzieć pewnie przesuną ci badanie o dwa tygodnie

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 13:27:43

ja miałam pobraną krew, Pani przyniosła mi szklankę tego okropnego świństwa. po dwóch godzinach wróciłam i znów pobrała krew.

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 13:30:15

hmm no to dziwne...
bo ja z kolei slyszalam , ze nie mozna jechac do domu...;/
bo tez planowalam pojechac do domu albo ewentulanie isc posiedziec do mojej mamy, która mieszka doslownie kawalek drogi od Ośrodka. ale kiedys juz pytalam się Pań w laboratorium to mi powiedzialy, ze nie mozna wychodzic, ze trzeba siedziec bo jak sie spaceruje itd to moze sie zmienic poziom tej glukozy..;/ no i jak bylam tam kiedys zbadac krew to widzialam ciezarne, które tez tam siedzialy;/
kurka to ja juz nie wiem..;/ podejrzewam, ze u mnie to nawet bedzie problem z tym kubeczkiem;p bo mamy taka ,,miłą" obsluge w laboratorium, ze Panie tylko marza o tym, zeby do domu juz chyba pojechac. choc nie moge powiedziec, ze Wszystkie ale jest kilka takich..;/
no i nie strasz mnie, ze Ci sie zwymiotowac chcialo.... ;p
bo ja tez podejrzewam, ze bede miala taki odruch. nigdy nie lubilam slodkiego i zawsze mulilo mnie na pusty żąłądek a tu bede musiala to wypic i tam siedziec...fuj..;/

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 13:41:15

No nie pomoge, bo nie mialam tego badania robionego w ciazy :P W Polsce nie zdazylam tego zrobic a w Niemczech, gdzie teraz mieszkam nikt z lekarzy o tym nawet nie wspomnial ;)

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 14:15:53

Ja mialam robio0ne dwa razy to badania tzn przy obu ciązach i oba wyfladaly tak samo tylko u mnie w Diagnostyce mozna sobie u nich na miejscu tą glukoze kupic nie trzeba chodzic po aptekach :) Pani pobrala mi krew najpierw z placa bo gdyby juz wtedy bylo cos nie tak nie dostalabym tej glukozy do wypicia po pobraniu krwi z placa i sprawdzeniu jej glukometrem pobrala krew z żyly potem rozpuscila mi glukoze i mialam 5 min na to by ja wypic niestety jest to naprawde nie dobre probowalam to wypic w osrodku ale źle sie czulam wiec wyszlam od razu przed osrtodek usiadlam sobie w sloneczku na lawce tam to szybciutko wypilam bo gdybym miala zwrocic to najwyzej na trawke a nie na podloge w przychodni i sobie tak tam siedzielismy przez rowne dwie godzinki i rozmawialismy po wypiciu nic doslownie mi sie nie dzialo pod koniec jedynie moj zoladek zaczol chyba protestowac i strasznie odbijalo mi sie tym calym cukrem :) a przy pierwszej ciazy pojechalam do domu bo bylam tak slaba ze chcialam isc szybko spac

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 14:20:01

Mi kazali kupic i jak poszłam do przychodni to mi rozpuscili ( w ciepłej wodzie do tego) i kazali wypic cały kubek,dla mnie to była ohyda,siła rzeczy prawie połowe zwróciłam.. bo nie mogłam takie to było słodkie.masakra jak sobie przypomne

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 14:36:30

Ja miałam dwa razy robioną glukozę 75g i za każdym razem brałam glukozę ze sobą,tam mi panie mieszały w plasikowym kubeczku tą glukozę z wodą i musiałam ją wypić w przeciągu minuty.Potem musiałam 2 godziny siedzieć w poczekalni.Nie mogłam nigdzie wychodzić

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 14:39:05

ja kupiłam glukoze w aptece i zaniosłam do nich w dniu badania pielęgniarka przygotowała mi ten wywar, pobrali mi krew później wypiłam i kazali siedzieć mi to sie w głowie kreciło i czułam takie gorąco ale pomału przechodziło

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 14:55:53

to u Was jest jeszcze inaczej...;/
. ja juz nie wiem co mam robic;/ bo lekarz mowil tak a Pani w aptece tak i nie wiem...;/
czy lepiej rozmieszac sobie w domu, czy tam na miejscu...

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 15:09:10

To skoro twoja mama ma blisko to niech się może przejdzie i zapyta,albo zadzwoń

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 15:10:09

Ja glukozę dostałam w szpitalu normalnie ich glukoze w kubeczku już do wypicia, ale nie byłam w ciąży, po prostu miałam robiony ten test obciążenia glukozą. Moja mama w ciąży miała robione to badanie kilka razy i tez zawsze dostawała glukozę, nic nie kupowała i nie zanosiła. Z tym testem to jest w ogolę tak, że przy dawce 75g trzeba odczekać 2h i nie można nic robić, chodzić po schodach, ani nic, najlepiej siedzieć w miejscu .... Nie można też zwymiotować, ponieważ będzie trzeba powtórzyć test. Życzę powodzenia i dobrego wyniku ;-)

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 16:17:09

Glukoza brrrr;/ Ja miałam swoją i w laboratorium mi rozpuściły - miałam własną cytrynę i pozwoliły mi wycisnąć sok, więc nie było takie najgorsze. Musiałam wypić przy nich. Na korytarzu czekałam 2h - nigdzie chodzić nie można jak już ktoś wcześniej napisał. Ruch może zmienić wynik badania! Samo wypicie nie najgorsze, ale to co potem się ze mną działo- MASAKRA!. Na wymioty mnie brało jak cholewka, ciepło, gorąco i słabo - szok! Myślałam, że zemdleje tam- dobrze, że mąż był przy boku:) Ale nie zrażaj się nie każda tak przechodzi! Powodzenia:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 16:24:29

masakra jakaś,żeby swoją glukozę przynosić ??? Ja miałam robione to badanie 2krotnie ponieważ miałam cukrzycę ciążową. Na pewno nie można nigdzie chodzić, ponieważ to badanie sprawdza jak Twój organizm produkuje insulinę, a jak się ruszasz to wiadomo produkcję zwiększasz, no i jasna sprawa że nie możesz roztworu zrobić w domu, ponieważ jak coś pokręcisz badanie nie wyjdzie dobrze. Cytrynę weź na 100%, bo ja za pierwszym razem nie miałam, to był armagedon. a to ile będziesz siedziała to zależy, czy to będzie krzywa cukrowa, czy zwykłe badanie. Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wirusówka u 2latka pomocy!!!