Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

TK MAXX opinie o sklepie

13.10 o 14:29

Aktywne użytkowniczki

czerwona kreska- zakażenie?

16 sie 2011 - 22:20:22

Dzisiaj po południu zobaczyłam u mojego 15-miesięcznego synka czerwoną pręgę na stopce. Ma około 5 cm. Zaczyna się od małego znaczka jak po ugryzieniu komara. Czy to jest zakażenie? Dodam że do tego czasu nic się nie powiększyła, zaznaczyłam dokładnie długopisem. Dałam mu wapno i posmarowałam to fenitilem. Koleżanka doradziła mi żeby posmarować octem to też posmarowałam ale co dalej??? Nikomu jeszcz nie mówiłam o tym bo zaraz wszyscy zaczną w domu panikować i wysyłać nas do szpitala... Może ktoś miał podobny przypadek bo denerwuje się bardzo i boję :(
Podbijajcie chociaż.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-16 22:26 przez kkoolloo91.

czerwona kreska- zakażenie?

16 sie 2011 - 22:30:26

ale jaką pręgę? jak wygląda? bo jak mam być szczera nie bardzo umiem postawić diagnoze po takim wpisie ;)

czerwona kreska- zakażenie?

16 sie 2011 - 22:34:44

czerwony podłużny ślad jak by po jakimś odciśnięty, szerokość około 3mm. no wygląda jak zakażenie...

czerwona kreska- zakażenie?

16 sie 2011 - 22:36:33

pręga powinna raczej iśc w góre i to dosc szybko - dobrze ze ją oznaczyłas. od popoludnia troche czasu mineło wiec pewnie jest wszytko ok, aczkolwiek zastanawam sie dlaczego o tym piszesz na forum - kurna, do lekarza idz, na ostry dyzur... pal licho ze wyjdziesz na panikare - a jak to cos powaznego??

czerwona kreska- zakażenie?

16 sie 2011 - 22:41:18

ale od czego prowadzi ta prega?od jakiegos uszkodzenia skory? od ukaszenia? mielismy podobny przypadek o ktorym pieszesz tzn miewamy to dosc czesto.moje dziecko jest alergikiem i tak reaguje na ukaszenia ,nie wiem co wtedy go ukasilo ale raczka napuchla strasznie,na drugi dzien byla az sina no i prega o jakiej piszesz byla od kostki przy paluszkach do gory na ok 5 cm wlasnie.lekarka kazala podawac wapno,zyrtec kropelki i smarowac zyrtekiem skore jak go cos ukasi. schodzilo to ok tygodnia ale po zyrtecu znacznie zbladlo a inne smarowidla z apteki i spraye nic nie dawaly,fenistil tez nie,altacet etc

czerwona kreska- zakażenie?

16 sie 2011 - 22:44:37

na początku myślałam że to jakiś odciśnięty ślad...a jak do jutra się nie powiększy to później samo zniknie powoli? Bo w necie tyle się naczytałma już że n ie wiem co myśleć :/

czerwona kreska- zakażenie?

16 sie 2011 - 22:50:05

jesli twoje dziecie w ten sposob co moje reaguje na ukaszenie( nie wiem czy to to bo tego nie widze) to lepiej wybrac sie do lekarza po cos przeciwhistaminowego bo umeczy malucha a tak to szybko objawy beda slably. a moze to cos innego wiec jednak proponowalabym isc do lekarza aby objerzal

czerwona kreska- zakażenie?

16 sie 2011 - 22:54:03

Cytat
marwal
ale od czego prowadzi ta prega?od jakiegos uszkodzenia skory? od ukaszenia? mielismy podobny przypadek o ktorym pieszesz tzn miewamy to dosc czesto.moje dziecko jest alergikiem i tak reaguje na ukaszenia ,nie wiem co wtedy go ukasilo ale raczka napuchla strasznie,na drugi dzien byla az sina no i prega o jakiej piszesz byla od kostki przy paluszkach do gory na ok 5 cm wlasnie.lekarka kazala podawac wapno,zyrtec kropelki i smarowac zyrtekiem skore jak go cos ukasi. schodzilo to ok tygodnia ale po zyrtecu znacznie zbladlo a inne smarowidla z apteki i spraye nic nie dawaly,fenistil tez nie,altacet etc

Przypuszczam że było to ugryzienie od komara bo jest cały pogryziony w innych miejscach i ślad jest podobny. Tylko że po komarach ukąszenia zawsze szybko mu się goiły więc może to być co innego. Zaczyna się na stopie pare cm pod dużym palcem i idzie lekko pod skos w strone pięty. Prakrtcznie cała stopka w szerz.
nie jest spuchnięta ani nic, widać tylko tą pręgę że od ugryzienia idzie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-16 22:55 przez kkoolloo91.

czerwona kreska- zakażenie?

16 sie 2011 - 23:01:57

nic nie tracisz podejrz do lekarza,bedziesz miec na przyszlosc zyrtec w domu;)

czerwona kreska- zakażenie?

27 sie 2011 - 11:58:34

Może to jakaś reakcja alergiczna? Spróbuj może zamiast mydłem umyć go emulsją Restoraderm, jest hipoalergiczne i dobrze robi na cerę dziecka. No i kosztuje całkiem sensownie.

czerwona kreska- zakażenie?

28 wrz 2011 - 17:16:59

Też swego czasu stosowałam Restoraderm i bardzo pomogło, gorąco polecam

czerwona kreska- zakażenie?

28 wrz 2011 - 18:46:17

Moja córka też jakiś czas temu miała taką kreskę na stopie, właśnie od jakiegoś ukąszenia. Pojechaliśmy na pogotowie, ale na szczęście okazało się, że to nic takiego. Lekarz kazał moczyć nóżkę w wodzie z mydłem takim dla dzieci, w razie gdyby było tam jakieś żądło.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-28 18:47 przez Aneta_Przemek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pocenie u dzieci