Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Devikap czy Vigantol?

13 sie 2011 - 14:57:16

Którą witaminę D3 podajecie dzieciom.Devikap,czy Vigantol? A może w okresie letnim w ogóle nie podajecie tej witaminy? Moja córka przez tą fatalną pogodę często siedzi w domu i nie ma jako takiego dostępu do słońca.Daję jej 2 krople Devikapu,taką dawkę ma od 3 tygodnia zycia.Teraz ma 6,5 miesiaca.Strasznie się jej główka zaczęła pocić,mimo,że mleko które jej podaję nie jest przecież gorące a w domu nie jest duszno.Syn jak był malutki też miał przepisany Devikap i też mu się pociła główka.Z chwilą kiedy dawka mu została podniesiona do 6 kropel po jakimś czasie wylądował w szpitalu z objawami hipercalcemii i natychmiastowym odstawieniem D3.Nie chcę,żeby córkę to spotkało i tak się zastanawiam,czy nie iść do lekarza żeby przepisał Vigantol.Zresztą jak czytałam fora dotyczące D3 to większość mam daje swoim dzieciom Vigantol a nie Devikap.Nie rozumiem,czemu lekarz ciągle to przepisuje

Devikap czy Vigantol?

13 sie 2011 - 15:04:02

Devikap, Vigantol uczulił synka, a poza tym Devikap tańszy.

Devikap czy Vigantol?

13 sie 2011 - 15:29:00

ja też dawałam Devikap. koszt ok 4 zl :-)

Devikap czy Vigantol?

13 sie 2011 - 15:42:45

A ile kropli dawałyście tego Devikapu?

Devikap czy Vigantol?

26 wrz 2011 - 22:04:39

Ja bym polecała bardziej Vigantol . Nie jest droższy, bo przecież jest refundowany, a to lek z czystą witaminą D -Powinno Ci być łatwiej podawać odpowiednią dawkę, tak żebyś znów nie miała problemów z przedawkowaniem. . Wiadomo, że nawet z witaminami trzeba uważać - najlepiej wszystko robić po konsultacji z lekarzem

Devikap czy Vigantol?

26 wrz 2011 - 22:18:00

VIGANTOL WYSZEDŁ ZE SPRZEDAŻY głaśna sprawa była póżniej lekarka zaproponowała Devikap

Devikap czy Vigantol?

26 wrz 2011 - 22:58:08

moja mała brała vigantol ok rok teraz ma 1,5 roku i lekarz po wycofaniu vigantolu przepisał devikap, ale w aptece nie bylo i mała dostaje juvit D nic się nie dzieje ale przyznam się że nie daje jej każdego dnia. (dużo przebywamy na dworze bez różnicy czy ciepło czy zimno) a co do dawkowania z tego co mi wiadomo to vigantol, devikap, czy juvit D daję się po jednej kropelce dziennie (na dobe) jak za mało wit D to żle a za dużo to jeszcze gorzej

Devikap czy Vigantol?

26 wrz 2011 - 23:24:06

u nas devikap -od niedawna1 kropelka co drugi dzień ,wcześniej codziennie po 1 kropelce .nie znam się na tym, ale 6 kropelek to już jest chyba przedawkowanie?A po drugie w mleku modyfikowanym też jest witamina D więc skonsultuj to ze swoim pediatrą.

Devikap czy Vigantol?

27 wrz 2011 - 08:43:42

u nas devikap, po jednej codziennie, jak w lecie było słońce, to nie dawałam. A dzieci się pocą przy spaniu i jedzeniu, nie musi to być objaw niedoboru.

Devikap czy Vigantol?

27 wrz 2011 - 09:01:10

MAM DWÓJKĘ dzieci i nie dawałam żadnemu d3 bo jak zaczynałam dawać zaraz robił się nadmiar d3 i się darły niemiłosiernie. Nie nawidze tej witaminy.
większość lekarzy w takich przypadkach twierdza że dziecko ma kolkę bo się drze, a prawda jest taka że wit d3 bardziej szkodzi niż pomaga

Devikap czy Vigantol?

27 wrz 2011 - 09:47:21

Cytat
ktoto1
MAM DWÓJKĘ dzieci i nie dawałam żadnemu d3 bo jak zaczynałam dawać zaraz robił się nadmiar d3 i się darły niemiłosiernie. Nie nawidze tej witaminy.
większość lekarzy w takich przypadkach twierdza że dziecko ma kolkę bo się drze, a prawda jest taka że wit d3 bardziej szkodzi niż pomaga

Takie twierdzenia nie mają żadnego uzasadnienia, witamina D nie może szkodzić, bo nasz organizm sam ją wytwarza. Zresztą potrzeba podawania witaminy D jest już dawno udowodniona badaniami .
A co do Vigantolu to już wrócił na rynek - tak słyszałam
Jakby ktoś miał wątpliwości co do działania witaminy D to można o niej poczytać tu http://www.witaminad.info



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-30 14:03 przez ZazaAnka.

Devikap czy Vigantol?

13 paź 2011 - 10:05:34

Dzieki za wrzutę strony :) rzeczywiście ciekawa :) Moja siostra na przykład używa Vigantolu bo uważa że jest skuteczniejszy i naprawdę działa.

Devikap czy Vigantol?

13 paź 2011 - 10:17:01

Szczerze powiedziawszy to nie ufam tej witaminie bo niedobór szkodzi,nadmiar też szkodzi ( chodzi mi o D3 w kroplach).Devicapu już nie podaję córce bo jej się strasznie główka pociła i nie wiedziałam,czy jej dobrze dawkuję czy nie.Devicap ma jeszcze to do siebie,że jest to roztwór wodny,kropla kropli nierówna i trzeba podawać przed jedzeniem,w którym zawarty jest tłuszcz a jak wiadomo,wit.D wchłania się z tłuszczem,także nie wiedziałam ile tak naprawdę jednostek jest wchłanianych przez jej organizm.Podaję jej natomiast D-vitum.Jest to witamina D w kapsułkach.Jedna kapsułka ma tyle jedostek ile dziecko potrzebuje na dzień.Oczywiście nie podaje jej codziennie bo D3 zawarta jest również w mleku i kaszkach ale to już lepsze niż Devicap

Devikap czy Vigantol?

13 paź 2011 - 10:32:39

Cytat
urwisek85
VIGANTOL WYSZEDŁ ZE SPRZEDAŻY głaśna sprawa była póżniej lekarka zaproponowała Devikap
dokladnie juz go niema ja daje JUVIT

Devikap czy Vigantol?

13 paź 2011 - 10:46:56

Vigantolu już nie produkują.D vikap powinno się podawać po 1 kropli dziennie przy karmieniu piersią lub mlekiem modyfikowanym.Faktycznie jest najtańszy bo kosztuje niecałe 5 złotych.Każda witamina D3 jest dobra i nie szkodzi dzieciom.Od Ciebie zależy którą kupisz i będziesz podawać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czerwona kreska- zakażenie?