Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

transportery taśmowe

44 minut temu

sprawdzony stomatolog

48 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mamuśki pomóżcie, jestem niezbyt dobrą kucharką hehe
ale ciągle staram się robić coś nowego...
Kupiłam dzisiaj na obiadek KARK WOŁOWY BEZ KOŚCI..
co można z niego zrobić i w jaki sposób?
Będe wdzięczna za propozycje!!

Udusić w piekarniku :)
Ugotować, zmielić, posażyc trochę naleśników i zrobić krotkieciki.
Ugotować, zmielić, dodać gotowanej kapusty kiszonej i zrobić krochę pierożków.
Ugotować, zmielić, zawinąć w ciasto francuskie i paszteciki gotowe.
Powodzenia :)

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Wołowiny raczej nie kupuję. Najbezpieczniej byłoby udusić .Tak myślę.....jeśli coś nie wyjdzie, to zawsze można zmielić i zrobić nadzienie do pierożków ,albo krokietów.

znalazłam taki przepis na mieso wolowe:

"wołowine kroimy w plastry rozklepujemy doprawić solą i pieprzem obtoczyć w mące podsmażyć potem do gara z wodą na małym ogniu dusić do miękkości pieczarki pokroić w plastry podsmażyć dodać już do miękkigo mięsa żeby był aromat i delikatny smak pieczarek jeśli masz cebule super pokroić,podsmażyć i razem ztym tłuszczykiem dodać do duszącego mięska na koniec zawiesina z mąki żeby zagęścić i super mięsko i sosik ziemniaki proponuje surowe wydrążyć kuleczki efekciarsko wygląda i ugotować i mniammania"

jak sadzicie? to sa takie NIBY BITKI

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Jak się nie mylę to wołowina jest mięsem czerwonym,a więc NIE SOLI SIĘ Wołowiny surowej!!!!!- tak wyczytałam i tak słyszałam- tylko później,po usmażeniu,bo będzie twarda ,jak podeszew. ....ale o to trzeba by zapytać Magdę Gessler:))))))))))))))))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 14:56 przez rybka.

ja zawsze najpierw marynuje w przyprawach ;) < co kto lubi> a potem w rękaw i piekarnik ;) albo zeby było szybciej w plastry i w rekaw

dziekuje za propozycje-dzisiaj zrobilam wedlug przepisu,
ktory znalazlam i opisalam wyzej,
a nastepnym razem napewno skorzystam, z ktoregos z Waszych pomyslow:)

Mój mąż lubi polędwice :)
Kroisz cebulkę w kratkę, polędwice w wieksze kawałki. Podgrzewasz troszkę oleju.
Do oleju dajesz trochę papryki ostrej lub słdkiej zależy jak wolisz. Wrzucasz cebulkę i do ciepłego oleju mięso. Doprawiasz pieprzem, wegetą do smaku. I dodajesz odrobine wody. Potem pilnujesz żeby się nie spaliło i jak woda wyparuje znowu dolewasz. I tak pilnujesz do momentu aż będzie gotowa.
Podaje najczęsciej z ziemniakami i surówką z fioletowej kapusty :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Macie sprawdzone diety