Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

tabernakula sklep

11 minut temu

zakupy internetowe

36 minut temu

Budowa domu

41 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mamuśki pomóżcie, jestem niezbyt dobrą kucharką hehe
ale ciągle staram się robić coś nowego...
Kupiłam dzisiaj na obiadek KARK WOŁOWY BEZ KOŚCI..
co można z niego zrobić i w jaki sposób?
Będe wdzięczna za propozycje!!

Udusić w piekarniku :)
Ugotować, zmielić, posażyc trochę naleśników i zrobić krotkieciki.
Ugotować, zmielić, dodać gotowanej kapusty kiszonej i zrobić krochę pierożków.
Ugotować, zmielić, zawinąć w ciasto francuskie i paszteciki gotowe.
Powodzenia :)

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Wołowiny raczej nie kupuję. Najbezpieczniej byłoby udusić .Tak myślę.....jeśli coś nie wyjdzie, to zawsze można zmielić i zrobić nadzienie do pierożków ,albo krokietów.

znalazłam taki przepis na mieso wolowe:

"wołowine kroimy w plastry rozklepujemy doprawić solą i pieprzem obtoczyć w mące podsmażyć potem do gara z wodą na małym ogniu dusić do miękkości pieczarki pokroić w plastry podsmażyć dodać już do miękkigo mięsa żeby był aromat i delikatny smak pieczarek jeśli masz cebule super pokroić,podsmażyć i razem ztym tłuszczykiem dodać do duszącego mięska na koniec zawiesina z mąki żeby zagęścić i super mięsko i sosik ziemniaki proponuje surowe wydrążyć kuleczki efekciarsko wygląda i ugotować i mniammania"

jak sadzicie? to sa takie NIBY BITKI

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Jak się nie mylę to wołowina jest mięsem czerwonym,a więc NIE SOLI SIĘ Wołowiny surowej!!!!!- tak wyczytałam i tak słyszałam- tylko później,po usmażeniu,bo będzie twarda ,jak podeszew. ....ale o to trzeba by zapytać Magdę Gessler:))))))))))))))))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 14:56 przez rybka.

ja zawsze najpierw marynuje w przyprawach ;) < co kto lubi> a potem w rękaw i piekarnik ;) albo zeby było szybciej w plastry i w rekaw

dziekuje za propozycje-dzisiaj zrobilam wedlug przepisu,
ktory znalazlam i opisalam wyzej,
a nastepnym razem napewno skorzystam, z ktoregos z Waszych pomyslow:)

Mój mąż lubi polędwice :)
Kroisz cebulkę w kratkę, polędwice w wieksze kawałki. Podgrzewasz troszkę oleju.
Do oleju dajesz trochę papryki ostrej lub słdkiej zależy jak wolisz. Wrzucasz cebulkę i do ciepłego oleju mięso. Doprawiasz pieprzem, wegetą do smaku. I dodajesz odrobine wody. Potem pilnujesz żeby się nie spaliło i jak woda wyparuje znowu dolewasz. I tak pilnujesz do momentu aż będzie gotowa.
Podaje najczęsciej z ziemniakami i surówką z fioletowej kapusty :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Macie sprawdzone diety