Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 114

jedzenie jajek u chłopców

12 gru 2010 - 20:58:51

Powiedzcie mi czy Wasi Synowie jedzą dużo jajek? mój je po prostu uwielbia, smażone, gotowane bez znaczenia wcina jak szalony. czasem rano otworzy oczy i "jajo" ale Szwagierka zwróciła mi uwagę, że przecież chłopcy nie mogą jeść zbyt dużo jajek, jak będę u lekarza to podpytam, ale póki co się nie wybieram więc pomyślałam, że może tu zapytam:)
wczoraj np robiłam sałatkę jak zobaczył jajka zrobił taki krzyk że koniec świata, Mąż Mu dał zjadł dwa żółtka dosłownie wepchnął sobie na raz po jednym- i ja mam dziecku tych jajek żałować?
Dodam, że jajeczka mam z pewnego źródła- od mojej Mamy więc na pewno wiejskie:)

jedzenie jajek u chłopców

12 gru 2010 - 21:01:42

Dlaczego nie mogą??

zweryfikowana
Moderator
Posty: 114

jedzenie jajek u chłopców

12 gru 2010 - 21:04:40

podobno chodzi o bezpłodność

jedzenie jajek u chłopców

12 gru 2010 - 21:08:31

Cytat
aandzik86
podobno chodzi o bezpłodność


o madafaka... sa jednak tematy, które mnie, starą dziadygę potrafią zaskoczyć:D

jedzenie jajek u chłopców

12 gru 2010 - 21:13:22

Pierwszy raz słyszę, że chłopcy nie powinni jeść zbyt dużo jajek. Mój mały akurat nie szaleje za jajkami, jak jednego dnia zje ewentualnie jedno to potem musi zrobić kilka dni przerwy.
Z ciekawości poszperałam trochę w internecie i wychodzi na to, że to jedna wielka bzdura :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-12 21:48 przez sylwia-weronika.

jedzenie jajek u chłopców

12 gru 2010 - 21:23:07

Ja słyszałam o tym ale nie wiem dokładnie dla czego nie mogą jeść dużo jajek.

jedzenie jajek u chłopców

12 gru 2010 - 21:38:45

NO comment.....

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

jedzenie jajek u chłopców

12 gru 2010 - 21:39:06

Ja też coś o tym słyszałam ...tylko dokładnie nie wiem o co chodzi i o chłopców w jakim wieku , coś mi świta że mama mi kiedyś mówiła że to chodzi o chłopców w wieku dojrzewania-no ale dokładnie nie pamiętam a i coś właśnie ze sprawami płodności ale ile w tym prawdy......

jedzenie jajek u chłopców

12 gru 2010 - 21:55:00

to są stare przesądy na temat jedzenia jajek przez chłopców
nie ma naukowych potwierdzeń

jedzenie jajek u chłopców

12 gru 2010 - 22:01:15

są to jakieś dziwaczne info ,które nie wiadomo skąd się biorą i są przekazywane na zasadzie "nie wolno,ale nie wiem dlaczego".nie ma nic zdrowszego od jajek tyle ,że tych od kur hodowanych tradycyjną metodą a nie na fermach .przyjdzie taki moment,że go zwyczajnie odrzuci od jajek bo organizm sam mu powie STOP i albo je bardzo ograniczy albo przestanie jeść na długo.ja np.spotkałam się z opinią,że chłopcy nie powinni jeść dużo jaj bo robią się agresywni,gdy tymczasem moi pożeracze jaj to oazy cierpliwości i spokoju,mimo iz są bardzo energiczni przy tym wszystkim,ja jak usłyszałam ta opinię /podobno wydaną przez lekarkę/ to mi ręce opadły..może jest tu między nami jakaś lekarka,lub mająca lekarza wśród bliskich,która by się do tego ustosunkowała?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 114

jedzenie jajek u chłopców

13 gru 2010 - 18:20:55

Cytat
maadi
NO comment.....

Dziękuję za pomoc, widzę krótko zwięźle i nie na temat!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jedzenie jajek u chłopców

13 gru 2010 - 18:25:24

yyy pierwszy raz coś takiego słyszę.
Co do jajek to mój w ogóle ich nie jada bo nie lubi tzn raz w miesiącu raczy zjeść jajecznicę :) ja też nie lubię jajek :)

jedzenie jajek u chłopców

13 gru 2010 - 18:31:26

O rany andzik witaj w klubie pożeraczy he he , mój tez kocha i przy sałatce to już oczami zjada jak kroję ..ale te rady śmieszne , nie z tego świata hi hi , jakiś cyber kosmos .......Wszystko w granicach rozsądku kochana , jestes mama masz instynkt samozachowawczy - uwazam WIESZ NAJLEPIEJ.A jak sie naje to tak jak mój , teraz tylko woła jajko przynosi z lodówki i wkłada sam do garnka , a po ugotowaniu juz go nie cieszą - przyszedł moment na zabawę - bo deczko mu się przejadły.Irytowało mnie to lae ja lubie i na szczęście nie robi tego czesto więc jest do zaakceptowania po prostu PLANUJE MI SNIADANIE , hi hi

jedzenie jajek u chłopców

13 gru 2010 - 18:37:20

a ja uwazam ze po prostu mu tego brakuje, kazdy tak ma ze ma szal na cos bo widocznie jego organizm sie domaga :) przejdzie mu :) moja kuzynka 6 letnia ma teraz szal na ogorki kiszone, gdzie jeszcze miesiac temu w zyciu by ich nie tknela, teraz nie chce nawet jesc obiadu tylko ogorek, ogorek, ogorek.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-13 18:39 przez strusiek.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 114

jedzenie jajek u chłopców

13 gru 2010 - 18:38:37

normalnie że nie robię Mu codziennie ale jak już zrobię to 2 od razu, jedno za mało:) tak średnio 2 razy w tygodniu dostaje więc 4 jajka tygodniowo, ja właśnie niby tam coś Babcia mi wspominała ale jak to Babcie nie:) a ta Szwagierka jak mi wyjechała z tym tekstem to już się troszkę przejęłam, ale właśnie poczytałam w necie, że to jakieś stereotypy pewnie jak będę u lekarza to zapytam:)
Chrupek jajek nie lubicie:) u nas to nic dziwnego, że Mały uwielbia bo my z Mężem też moglibyśmy codziennie jeść:) jajożercy:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Badanie Urodynamiczne