Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Liszaj

12 gru 2010 - 09:33:02

Witam
Czy któraś z Was miała problemy z liszajem u dziecka i jak sobie z nim poradziłyście bo ja już drugiej maści używam i nic nie pomaga :-(((((

Liszaj

12 gru 2010 - 10:50:43

mój mały miał liszajca zakaźnego....niestety w rezultacie skończylo się szpitalem i antybiotykiem...super wszystko zaczęło się goić po kilku dniach stosowania antybiotyku. Jesli chodzi o maści to stosowaliśmy: nystatyna, vratizolin (bez recepty), mupirox, mieszanke antybiotykową na receptę

Liszaj

12 gru 2010 - 11:06:00

zalezy chyba jaki liszaj.moj dostal po tym jak rozdrapal slady po skazie bialkowej.obeszlo sie bez antybiotyku,dostal elocom i zaraz zeszlo,pozniej jak tylko zaczely sie pokazywac smarowalam kremem svr topialyse bo ma wlasciwosci bakteriobojcze i bylo ok

Liszaj

12 gru 2010 - 11:18:34

a co pediatra na to? są przeróżne maści. Mój mały miał bardzo ciężką postać liszajca zakaźnego...dlatego skończyło się antybiotykiem.....normalnie wystarczą maści antybiotykowe

Liszaj

12 gru 2010 - 11:50:49

Na początku miał maść z antybiotykiem Baneocin gdy smarowałam na okrągło to pomagało gdy tylko przestałam liszaj wyszedł od razu teraz mamy Elosone niby pomagała ale nie wolno jej długo stosować i wczoraj już mu nie posmarowałam buźki i dzisiaj widzę że znowu się zaczyna :-((

Liszaj

12 gru 2010 - 11:54:41

a skad sie wzial ten liszaj?mozesz zrobic foto?co lekarz mowil?jaka przyczyna jego?moze potrzebuje antybiotyku doustnie?wypralas posciel ubranka itd?bo to sie roznosi łatwo

Liszaj

12 gru 2010 - 13:42:29

Właśnie nie wiem skąd się wziął, zakaźny raczej nie jest bo by mi się reszta dzieci zaraziła

Liszaj

12 gru 2010 - 13:47:44

Ja smaruje maścią CUTIVATE-na receptę i po kilku dniach liszaje znikają .

Liszaj

12 gru 2010 - 14:03:28

My borykałyśmy się z tym problemem jakieś 5mcy temu;( smarowałam właśnie maścią baneocin ale to na recepte bo z antybiotykiem. I to nam dopiero pomogło, pani doktor powiedziała jednak że jeśli pojawią się nowe ogniska to antybiotyk doustnie/
I wydawało się że już wszystko ok kiedy to po 4 m-cach u młodszej zauważyliśmy dziwne zmiany na skórze które okazały się również liszajem;((( i znowu pomógł nam BANEOCIN



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-12 14:04 przez aganiok.

Liszaj

12 gru 2010 - 14:32:03

na liszajec jest bardzo dobry OXYCORT, ale nie maść tylko spray.
Liszajec się bardzo szybko przenosi, więc im mniej jest dotykany tym mniejsze ryzyko zakażenia zdrowej skóry, dlatego OXYCORT w sprayu jest najlepszy.
Niestety ten w areozolu jest na receptę.




Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-12 16:43 przez paolka06.

Liszaj

12 gru 2010 - 18:19:16

mój syn jak tylko idzie do przedszkola przychodzi z dziwnym zaczerwieniem wokół ust w kącikach dośc szeroko rozlane ale też nad górną wargą, czy to też liszaj??

Liszaj

12 gru 2010 - 18:47:15

no u mojego małego tak się właśnie zaczęło....zaczerwienieniem...a potem porobiły się żółte strupy. Liszaj to takie zółto-brązowe strupki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jedzenie jajek u chłopców