Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 18:09:37

Witam ile jedzą Wasze 5 miesieczne, pół roczne dzieci na dobę? i co to jest mleko? kasza?
Mam problem z moją mała ostatnio strasznie marudzi i wcale nie chce jeść, butle z piciem mi łapie, smoka tez, a butli z jedzeniem nie chce ;/ na dobę zjada mi tylko ok 450-500 ml kaszy ;/
pomóżcie

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 18:17:27

mój je po 180ml bebilonu mieszanego z kleikiem kukurydzianym/ryżowym lub kaszką ryżową z owocami (tak aby była w miarę gęsta ale do butli)
lub około 200ml kaszki mlecznej z owocami
lub 180ml nestle sinlac

mniej więcej co cztery, noo, trzy godziny. ostatni posiłek jest o 21-szej, w nocy tylko cyc.

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 18:21:34

Cytat
sandrynka
mój je po 180ml bebilonu mieszanego z kleikiem kukurydzianym/ryżowym lub kaszką ryżową z owocami (tak aby była w miarę gęsta ale do butli)
lub około 200ml kaszki mlecznej z owocami
lub 180ml nestle sinlac

mniej więcej co cztery, noo, trzy godziny. ostatni posiłek jest o 21-szej, w nocy tylko cyc.
uuu sporo;/

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 18:25:30

Cytat
pipiruga
Cytat
sandrynka
mój je po 180ml bebilonu mieszanego z kleikiem kukurydzianym/ryżowym lub kaszką ryżową z owocami (tak aby była w miarę gęsta ale do butli)
lub około 200ml kaszki mlecznej z owocami
lub 180ml nestle sinlac

mniej więcej co cztery, noo, trzy godziny. ostatni posiłek jest o 21-szej, w nocy tylko cyc.
uuu sporo;/

nooo, może i sporo, ale musze podkreślić, że nie za bardzo chce rzeczy typu obiadek, wypluwa mi to, nie ma szans zeby zjadł! ewentualnie zje trochę deserku. jeszcze lubi do ręki chrupka kukurydzianego. no i ja jak coś jem, zawsze mu coś do dzioba włożę hehe do sróbowania, np okruszek chleba z masłem, itp.


może twoja mała zaczyna ząbkować i nie ma apetytu? może kubki smakowe jej się zmieniają i już jej nie smakuje to co dostawała wcześniej? może to tylko taki mały buncik, ale może przejdź się z nią do lekarza, zawsze to lepiej mieć pewność że wszystko z nią ok, a to tylko takie kaprysy:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-14 18:27 przez sandrynka.

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 18:26:59

Cytat
sandrynka
Cytat
pipiruga
Cytat
sandrynka
mój je po 180ml bebilonu mieszanego z kleikiem kukurydzianym/ryżowym lub kaszką ryżową z owocami (tak aby była w miarę gęsta ale do butli)
lub około 200ml kaszki mlecznej z owocami
lub 180ml nestle sinlac

mniej więcej co cztery, noo, trzy godziny. ostatni posiłek jest o 21-szej, w nocy tylko cyc.
uuu sporo;/

nooo, może i sporo, ale musze podkreślić, że nie za bardzo chce rzeczy typu obiadek, wypluwa mi to, nie ma szans zeby zjadł! ewentualnie zje trochę deserku. jeszcze lubi do ręki chrupka kukurydzianego. no i ja jak coś jem, zawsze mu coś do dzioba włożę hehe do sróbowania, np okruszek chleba z masłem, itp.


moja też tym pluje ;)

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 18:27:57

Cytat
pipiruga
Witam ile jedzą Wasze 5 miesieczne, pół roczne dzieci na dobę? i co to jest mleko? kasza?
Mam problem z moją mała ostatnio strasznie marudzi i wcale nie chce jeść, butle z piciem mi łapie, smoka tez, a butli z jedzeniem nie chce ;/ na dobę zjada mi tylko ok 450-500 ml kaszy ;/
pomóżcie

a co z obiadkami i deserami ?? dajesz dziecku ??

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 18:30:14

nie chce tego ;/ jak juz je to sederek z hippa z biszkoptem, ale jakos ostatnio nic mi nie chce jesc;/
byłam z nia u lekarza bo dostala mi wys temp. okazalo sie ze gardło, dostawala antybiotyk ale juz jest ok, i mimo wszystko od tamtej pory nie chce mi jesc, drze sie w niebogłosy, esli juz cos zje to tylko przez sen, teraz pije kaszke nestle i dostaje biszkopta z mlekiem, i tak od 2 miesiecy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-14 18:33 przez pipiruga.

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 18:34:54

a co z jej wagą? jak przybiera?

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 19:20:52

moj synek ma 5 mcy i wciaz dostaje cyca :)
dla odmiany dostaje czasem obiadek ale za barszo nie chce. chyba ze jest bardzo glodny.
najgorsze jest to ze z butelki za bardzo nie chce jesc - a czasem nie ma innego wyjscia bo np jestem na zajeciach i opiekuje sie nim tata lub ciocia.
kaszki nie chce.
za to lubi jogurty - z lyczeki je chetnie z "gumowego cyca" nie heh
ostatnio zjadl biszkoptka i probowal pizzy (tzn ssal ja). bylo tyle wrzasku bo wciaz chcial tej pizzy :)
dzisiaj probowal rybe ale plul tym.
w nocy cycek :)
tak wiec rosnie mi typowy facet - nic tylko naturalny biust :)

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 19:40:35

mc85 - no co, może od razu przerzuci się na dorosłe jedzenie:D super że dajesz mu do spróbowania inne rzeczy, zwłaszcza że w sumie jest tylko na cycu, a z takimi dziećmi często potem jest megaproblem żeby zaczęły jeść co innego:)

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 19:44:27

przybiera na wadze ok to znaczy tak mi sie wydaje. ma 5 miesiecy i waży 7300 wiec chyba oki< urodziła sie 3950>

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 19:54:01

to dobrze przybiera, mój miał 3560 a teraz 7960 i lekarka powiedziała że baaaardzo dobrze jest:D

hmmm, no to jedyne co możesz zrobić, to poradzić się lekarza, jeśli nie będzie widział w tym problemu to ty też tego nie rób.

a próbowałaś ją przegłodzić?

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 20:00:42

nie tego nie próbowałam

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 20:14:08

z corka mialam podobnie tylko ona szybko z cyca zrezygnowala. szybko zaczela jesc "dorosle"jedzienie. dzisiaj ma 2,5 roku i je wszystko. nie mamy problemow z grymaszeniem, alergiami. ja jestem wegetarianka a corka by wciaz miesojadla :) ostatnio sobie sama boczek z lodowki wyjela :D z synkiem zobaczymy jak bedzie. dzicinne papki mu nie odpowiadaja. ale jogurty mu smakuja a to przeciez tez papka. chyba wszystko przyjdzie z czasem

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

5 MIESIĘCY ILE POWINNO JESC???

14 lis 2010 - 20:14:29

spróbuj, przecież z głodu nie umrze, jak nie chce, to nie, i nie dawaj za pół godziny czy godzinę, tylko na następne karmienie. wiadomo, ryk będzie, ale za to powinna zjeść wszystko:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Stłuczony palec POMOCY!!!