Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

SPONSORING

21.06 o 11:53

TK MAXX opinie o sklepie

13.10 o 14:29

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

Aktywne użytkowniczki

tydzien temu moja corka zaczeła pokasływac,podawałam syropki lecz po 2 dniach było tylko gorzej.
Po wizycie u lekarza dostała antybiotyk. Dzis jej sie skonczył, a poprawy nie widac.
Kaszel meczacy suchy krtaniowy
Juz nie wiem co dalej ..macie jakies sposoby na kaszel?

zweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 1/5

Ja mialam z synkiem takie przeboje,zaczal kaszlec-dostal antybiotyk,dawala mu go przez pare dni i zadnej poprawy znow do lekarza ale innego ktory stwierdzil ze to zapalenie pluc-tydzien zastrzyki z biofuroksymem... po seri zastrzykow 3 dni spokoju-zero kaszlu a na czwarty dzien budzi sie z strasznym meczacym suchym krtaniowym kaszlem-pogotowie dzieciece diagnoza "ostre zapalenie oskrzeli" "ostre zapalenie krtani" "zapalenie gardla" nie wiadomo z czego i dlaczego ,tydzien w szpitalu pod kroplowkami inhalacjami...KOSZMAR.Musisz uwazac bo z reguly taki kaszel jest niebezpieczny-najgorzej jest w nocy. Ja bym proponowala isc jeszcze raz do lekarza,mam dwoch malych maluszkow i z obydwoma przeszlam juz wszystkie mozliwe choroby. Jesli kaszel meczy ja rowniez w nocy mozesz przed spaniem podac jej niewiwlka ilosc Supreminu-on dziala przeciwkaszlowo. W ciagu dnia ja podawalam swoim maluszkom MUKOLINE to jest syropek typowo wykrztusny dla dzieci,mozesz tez sprobowac inhalowac mala(jesli masz mozliwosc wypozyczyc gdzies inhalator lub masz w domu-sol fizjologiczna sama badz z boerdualem chociaz to jest na recepte ale bardzo skuteczne) napewno jej nie zaszkodzi a pomoze odsztusic zalegajaca wydzielinke.Ale na wszelki wypadek lepiej idz do lekarza bo naprawde z krtania nie ma zartow.....

popieram jaroszke
idź do lekarza jutro z małą!

my we wrzesniu trafiliśmy do szpitala- diagnoza "ostre zapalenie krtani" - pogotowie zabrało nas w nocy bo synek sie zaczał dusić wręcz - straszne :(
...a dodam że w dzień wcale nie miał kaszlu, jedynie lekką chrypkę i stan podgorączkowy i nic nie zapowiadało że bedzie to cokolwiek a juz na pewno nie tak powazne...

tak że NIE LEKCEWAŻ idź do lekarza jutro ponownie

witam was kobitki,moje dziecko to średnie zaczeło w nocy kaszlac w tai sposób jak by szczekało.straszne.teraz mu przeszło ale wybieram sie do lekarza ponoc w wielkopolsce ksztusiec panuje niewiem czy to prawda tak mówią!

Mój Kuba jest alergikiem i ma podejrzenie astmy :/
Ja mu na ataki takiego kaszlu robie inhalacje z berodualem albo podaje mu doraźnie sinecod w kropelkach albo diphergan chociaz to juz leka starej generacji, ale w takim wypadku działa na niego.
Najlepiej idz do lekarza wtedy dowiesz sie wiecej :) 3mam kciuki za zdrowko córeczki.

Byłam juz u innego lekarza i zapalenie oskrzeli,przepisal inny antybiotyk .
poprzedni antybiotyk byl nietrafiony.Ale co dziwne corka nie goraczkowala..
Mam sposob jak juz ja złapie wieczorem dusznosc to owijam ja w kołdre i wystawiam głowe na dwor. Kaszel przechodzi jak reka odjał
Dodatkowo na noc właczam nawilzacz powietrza

U nas na kaszel i zapalenie oskrzeli pomagały tylko inhalacje z pulmicortu i berodualu ! Parę razy wylądowaliśmy na pogotowiu! Antybiotyki nigdy nie zadziałały ! Spytajcie się o nie u lekarza. Teraz córka przestała już chorować, ale w tamtym roku chorowała naprawdę sporo.

Witam. Mój syn miał podobne objawy. Dostawał antybiotyk po antybiotyku i było gorzej. Antybiotyki osłabiały. Jak nie ma gorączki to może to być na tle alergicznym. Syn w tej chwili ma podejrzenie astmy i alergi i na stałe przyjmuje pulmicort i sigular. Piszę podejrzenie ponieważ testy są ujemne a na spirometri wszystko dobrze wychodzi. Lekarz tłumaczył mi że dziecko może mieć nadwrażliwość oskrzeli z której się wyrasta z wiekiem. Przy atakach duszności i kaszlu krtaniowym jak dziecko zaczyna się dusić trzeba wystawić je na dwór na zimno. W pokoju gdzie śpi musi być chłodniej około 20-21 stopni i nie może być za wilgotno tzn nawilżacz nie może iść całą noc. Pokój przed spaniem porządnie wietrzony. Ja był wybrała się do alergologa. Mój syn dużo chorował aż trafił do alergologa i przyjmuje leki. Pozdrawiam.

Ja mam ten sam problem z córeczką. Robiłam jej badania na astmę i alergie, ale na szczęście u niej nie występują. Tylko stale choruje, więc potrzebuje czegoś na wzmocnienie organizmu. Koleżanka podaje dziecku Biovilon. Więc zapytałam o niego pediatrę i na próbę kazał podawać. Choć ja się troszkę tego obawiam. A jak wy o tym sądzicie?

na miłość boska-WY MYŚLICIE KOBIETY?? co lepsza wymienia nazwy leków i podpowiada jak to leczyć dziecko?? CO 2-ZAPEWNIA _NAPEWNO NIC DZIECKU NIE BEDZIE _a skad macie taką pewność? Że na przykład nebulizacje z berodualu nie zaszkodzą ?? A czy któraś WIE ZE; Nie można stosować preparatu jeżeli dziecko uczulone jest(wykazuje nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu lub substancje atropinopodobne, a także, jeżeli zdiagnozowano zaburzenia rytmu serca z szybką czynnością komór (tachyarytmię). KTOŚ WEZMIE OPOWIEDZIALONOŚĆ za zdrowie lub życie tego dziecka? NIE KAŻDEMU DZIECKU odpowiadająte leki którymi leczone było inne dziecko-nawet na te samą chorobę.!

Mam 12 letniego syna. Zaczeło się od 2 latek. Najpierw katarek, pózniej lekki kaszel a w nocy krtaniowy kaszel, aż sie dusił. Nie raz wylądowaliśmy na pogotowiu na zastrzyku, który rozszerzał krtań. Prawie każde przeziębienie kończyło sie antybiotykiem. Miałam taki inhalator plastikowy i robiliśmy mu wziewy. Nie pamietam dokładnie ale chyba to był budesonid. Dodatkowo wyporzyczałam inhalator z przychodni i pulmicort dwa razy dziennie po ileś wziewów.( po latach sama sobie kupiłam do domu, bardzo fana rzecz nawet przy katarze:) W wieku 5 lat pojechałam z synem nad morze w listopadzie, miałam wyśmienita pogodę, wiało strzsznie , ale nie padał snieg ani deszcz tylko wiatr. Siedziałam tam 3 tygodnie, oczywiście inhalacje miałam również dla syna. Po przyjeżdzie krtań jak ręka odjął. Męczyłam sie gdzieś 3 lata. Teraz mam 3 latka i o krtani ani słychać....
Teraz robie inhalacje jak są dzieci chore zwykłą solą fizjologiczna i też jest dobrze.
Ale podobno krtań bardziej atakuje chłopaków niż dziewczyny, może to zwykłe przeziębienie:)
Trzymam kciuki:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-04 15:03 przez max1610.

Ksaszel moze trwać po 2tyg nawet po zakońćzeniu leczenia antybiotykiem , najważniejsze nie grzej w domu musi być temp ok 20st nie wiecej i rob inhalacje jak lekarz nie przepisal berodualu ani pulmicortu to sama sola rob i najlepiej idz do innego lekarza

Cytat
msarnecka
na miłość boska-WY MYŚLICIE KOBIETY?? co lepsza wymienia nazwy leków i podpowiada jak to leczyć dziecko?? CO 2-ZAPEWNIA _NAPEWNO NIC DZIECKU NIE BEDZIE _a skad macie taką pewność? Że na przykład nebulizacje z berodualu nie zaszkodzą ?? A czy któraś WIE ZE; Nie można stosować preparatu jeżeli dziecko uczulone jest(wykazuje nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu lub substancje atropinopodobne, a także, jeżeli zdiagnozowano zaburzenia rytmu serca z szybką czynnością komór (tachyarytmię). KTOŚ WEZMIE OPOWIEDZIALONOŚĆ za zdrowie lub życie tego dziecka? NIE KAŻDEMU DZIECKU odpowiadająte leki którymi leczone było inne dziecko-nawet na te samą chorobę.!
Zgadzam się z Tobą w 100% BERODUAL podaje się dzieciom z astmą i stosuje doraznie kiedy występują duszności.
A ten cudowny sposób na kaszel i wystawianie głowy za okno dla mnie to przesada przecież można nabawić się jescze czegoś poważniejszego!!
Polecam by dziecko zasypiało na siedząco i syrop ACODIN jest na receptę

Cytat
kami2326
Cytat
msarnecka
na miłość boska-WY MYŚLICIE KOBIETY?? co lepsza wymienia nazwy leków i podpowiada jak to leczyć dziecko?? CO 2-ZAPEWNIA _NAPEWNO NIC DZIECKU NIE BEDZIE _a skad macie taką pewność? Że na przykład nebulizacje z berodualu nie zaszkodzą ?? A czy któraś WIE ZE; Nie można stosować preparatu jeżeli dziecko uczulone jest(wykazuje nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu lub substancje atropinopodobne, a także, jeżeli zdiagnozowano zaburzenia rytmu serca z szybką czynnością komór (tachyarytmię). KTOŚ WEZMIE OPOWIEDZIALONOŚĆ za zdrowie lub życie tego dziecka? NIE KAŻDEMU DZIECKU odpowiadająte leki którymi leczone było inne dziecko-nawet na te samą chorobę.!
Zgadzam się z Tobą w 100% BERODUAL podaje się dzieciom z astmą i stosuje doraznie kiedy występują duszności.
A ten cudowny sposób na kaszel i wystawianie głowy za okno dla mnie to przesada przecież można nabawić się jescze czegoś poważniejszego!!
Polecam by dziecko zasypiało na siedząco i syrop ACODIN jest na receptę


Moje dziecko jeszcze roku nie miało jak dostałam berodual i to nie jest kobiety tylko i wylacznie na astme! i oczywiscie trzeba z glowa robic inhalacje wiadomo,ze wtedy dawka jest zmniejszona. Jakbym tak poszla do lekarza i zaczela mowic co jest co to powiedziałby zapewne zebym juz wiecej nie przychodzila skoro jestem madrzejsza od lekarza. Troche zaufania!

ja nie mówię o nie podawaniu-mówię o podawaniu leków na podstawie konsultacji z lekarzem-NIE BANDĄ NAJMĄDRZEJSZYCH SZAFKOWYCH MAM-które sypią nazwami leków jak magik kartami z rękawa!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dysplazja stawu ,rozwórka KOSZLI