Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 17:06:33

Czy któraś z mam ma dziecko chore na autyzm?
Jak to się u was zaczeło?
jak przebiega leczenie?
jaki lekarz może rozpoznać chorobe , prosze o odpowiedzi bardzo się boje że moja córcia może to mieć

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 17:10:15

A dlaczego uważasz że może być autystyczna?

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 17:44:43

niewiem czy to ma tylk boje się bo pewne zachowania na to wskazujo
niemówi (kilka pojedyńczych słów )
często jak mówie coś do niej to tak jakby niesłyszała wogóle niereaguje na polecenia
bije się po głowie jak coś jej niewychodzi , jest nerwowa
kręci się wkólko ,macha rączkami , jak coś chce to wymusza płaczem kładzie się na podłodze i krzyczy jak próbuje tłumaczyć ucieka
mogłabym tak wymieniać długo
z tym że wiem że dzieci autystyczne unikają innych ludzi ona znowu się nieboi , jak idziemy bawić się z dziećmi to wszyscy bawią się a zuzia sama biega niebawi się z dziećmi

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 17:46:50

Dla mnie nie ma tu żadnego autystycznego zachowania. Ile córka ma lat?

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 18:21:45

chętnie poczytam bo moja córa oprócz tego że więcej mówi robi wszytko to co Twoja :/ nie radzę sobie z nią mimo że staram się do niej podchodzić profesjonalnie.... już myślałam czy nie ma ADHD ona na niczym nie potrafi się skupić i jest bardzo nerwowa :/

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 18:43:22

udaj się do poradni psychologiczno-pedagogicznej, zapisz małą do psychologa dziecięcego i powiedź o swoich obawach.

Żaden psycholog nie zdiagnozuje dziecka po 1 wizycie a tym bardziej żadna z nas na podstawie krótkiego opisu.

Czy Gołąbki są niedaleko Siedlec?

Jeśli tak, to tu proszę namiar na Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne właśnie w Siedlcach:

1)
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna Siedlce
ul. gen. Kleeberga 2c
tel. 0 25 644 08 81

2)
Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.
Tel. 025 633 08 60

Wizyty są bezpłatne, z tym, że musisz się wcześniej zapisać.
Oczywiście do psychologa nie musisz mieć skierowania.

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 18:46:04

Zuzia ma 2 lata i 8miesięcy myśle że mam czym się martwić obserwuje ją codzienie i jest coraz gorzej nieradze sobie znią już
są dni że jest ok
muślałam że napiszą mamy chorych dzieci jak to było unich , gdzie się zgłosić żeby jakieś badania zrobić
Też podejżewałam na początku ADHD ale myśle że to nieto
Często prubuje nawet poczytać książeczki ale nieinteresuje zaraz krzyczy płacze lubi jak jej rysuje to w ten sposub rysuje zwierzątka i się troche uczy
a jakbym miała ją ocenić to rozwija się jak półtoraroczne dziecko mocno odbiega od ruwieśników

Cytat
paolka06
udaj się do poradni psychologiczno-pedagogicznej, zapisz małą do psychologa dziecięcego i powiedź o swoich obawach.

Żaden psycholog nie zdiagnozuje dziecka po 1 wizycie a tym bardziej żadna z nas na podstawie krótkiego opisu.

Czy Gołąbki są niedaleko Siedlec?

Jeśli tak, to tu proszę namiar na Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne właśnie w Siedlcach:

1)
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna Siedlce
ul. gen. Kleeberga 2c
tel. 0 25 644 08 81

2)
Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.
Tel. 025 633 08 60

Wizyty są bezpłatne, z tym, że musisz się wcześniej zapisać.
Oczywiście do psychologa nie musisz mieć skierowania.





Tak Gołąbek jest koło Siedlec
A u psychologa byłam 7 miesięcy temu jak była w szpitalu to powiedział że niemam czym się martwić
tylko wcześniej taka nerwowa niebyła teraz się pgarsza nawet i rodzina znajomi zauwarzyli
dzięki za namiary napewno ją zapisze
jutro mamy wizyte u logopedy może coś nam powie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-18 18:51 przez annne.

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 18:53:35

zerknij na post wyżej.
Napisz mi obok jakiego większego miasta mieszkasz to Ci podeślę Poradnie.
no to dobrze, ze to te Gołąbki. Masz już z głowy szukanie namiaru :)
czasem objawy można przypisać przeróżnym zaburzeniom, deficytom a czasem zbyt dużemu oczytaniu mam ;)

Sama to przeżyłam na własnej skórze jak miałam wyniki morfologii mojego dziecka i zaczęłam je sama na podstawie netu analizować i przypisywać mojemu dziecku wszystkie możliwe choroby.
Tak, że kubeł zimnej wody ze strony Chrupka (dzięki serdeczne :) ) i wizyta u lekarza wszystko rozwiała ;)

Idź do dobrego specjalisty :)
Skontaktuj się z tymi poradniami, określ im wiek dziecka, powiedź o obawach i na pewno Cię zapiszą do dobrego specjalisty.
Głowa do góry :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-18 19:04 przez paolka06.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 19:00:03

Jeśli masz obawy to idź do lekarza. Mi się wydaje że przechodzicie bunt i dlatego jest taka nerwowa, wymusza płaczem bo najwidoczniej to skutkuje. Każde dziecko rozwija się inaczej i nie można porównywać, jedne zaczynają mówić jak mają 1,5 roku inne jak skończą 3 lata. Jeśli nie reaguje na polecenia to może ich po prosu nie rozumie bo może używasz trudnych sformułowań. Na placu zabaw może musi się oswoić z dziećmi bo nie obcuje z nimi na co dzień, mój synek tez tak reaguje jak są nowe dzieci - najpierw obserwuje z boku a dopiero później włącza się do zabawy albo i nie :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-18 19:01 przez CHRUPEK.

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 19:16:31

Tu jest ciekawy artykuł napisany przystępnym językiem jak rozpoznać autyzm u małego dziecka. Początkowo w rozwoju dziecka nie ma nic niepokojacego pierwsze symptomy pojawiają sie okolo 2 roku życia im wczesniej tym przypadek trudniejszy. Polecam lekturę: http://www.atcenter.h2.pl/naszautyzm/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=69

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 19:18:56

Napewno skonsultuje się z specjalisto Zuzia jest pod opieko CZD więc jak będe na wizycie to poprosze jeszcze o wizyte u psychologa
lekarze też usprawiedliwiają ją bo przeszła kilka operacji przez dwa lata to prawie non stop przebywała w szpitalu
może i to ma wpływ na jej zachowanie i wolniej się rozwija
A jeśli chodzi o bunt to ile on trwa bo z tym złoszczeniem to u nas już prawie rok i coraz gorzej jest

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

18 paź 2010 - 19:28:48

Z tym buntem to rożnie bywa. Dziecko musi "wymacać" rodziców i zobaczyć na ile może sobie pozwolić i co robić żeby rodzice ulegli.
Trzeba być konsekwentnym w swoich działaniach by dzieci miały jasny przekaz że NIE znaczy nie i przestaną się buntować. Wystarczy że raz się człowiek przełamie i cała nauka idzie w las i trzeba zaczynać od nowa bo jeśli raz rodzić pozwolił to pewnie i znowu dziecku się uda.

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

19 mar 2011 - 20:19:04

Niedawno u mojego 2 letniego synka stwierdzono autyzm. Zaczelo sie od pediatry. Bylismy z synkiem na wizycie przed szczepionka. Powiedzielismy o swoich obawach odnosnie jego rozwoju (syn nie reagowal na imie, mial slaby kontakt wzrokowy, nie chcial bawic sie z dziecmi, jak sie czyms ekscytowal to machal raczkami i nozkami, czesto biegal po mieszkaniu i smial sie w glos nie wiadomo z czego, itd...) Moglabym sporo wymienic co nas niepokoilo. Pediatra skierowala nas do Poradni Pedagogiczno Psychologicznej oraz kazala skonsultowac sie z psychiatra dzieciecym (on tak naprawde najlepiej sie zna). W paradni sa bardzo odlegle terminy, nadal czekamy na wizyte. Chcac miec porownanie diagnoz z dwoch roznych poradni, bylismy z synem prywatnie w Warszawie. Po 4 spotkaniach w Centrum, zajmujacym sie diagnoza autyzmu, stwierdzono u synka zaburzenia typowo autystyczne. Ta diagnoza jest dla nas, zrobilismy ja prywatnie, aby szybciej zaczac terapie (im wczesniej nastapi rozpoznanie zaburzenia i rozpocznie sie terapia tym sa wieksze szanse, ze pomozemy naszemu dziecku - a to jest najwazniejsze). Obecnie mamy juz dla syna terapeute, ale tez prywatnie. Potrzebujemy rowniez logopedy i psychologa. Pojedziemy rowniez na druga diagnoze aby miec w 100% pewnosc, ze tamta diagnoza jest pewna. Jedno jest pewne dziecko ma pewne opznienia w rozwoju psychomotorycznym i sami sobie nie poradzimy... Tobie radze udac sie jak najszybciej do psychiatry dzieciecego, nie do zadnego psychologa, tylko konkretnie do specjalisty. Oprocz tego do poradni gdzie mozna uzyskac diagnoze i ewentualne wskazowki dalszego postepowania. A moze Twojej Zuzi wystarczy tylko wczesne wspomaganie rozwoju, aby pomoc w jej prawidlowym funkcjonowaniu, zeby nadrobic braki, przez ktore odbiega od rowiesnikow...

Jeszcze wspomnialas odnosnie kontaktu z innymi. Moj synek nie boi sie obcych, bardzo lubi sie przytulac. Niektore dzieci autystyczne wzbraniaja sie przed kontaktem fizycznym, ale nie wszystkie.

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

19 mar 2011 - 21:25:51

Ja mam dziecko autystyczne to zależy jaki autyzm wibrowanie rękami zamykanie się w swoim świecie dzieci autustyczne często są genialne w swojej dziedzinie mój syn ma bardzo dużą wiedzę na temat przyrody .Syn miał od początku miał problemy manualne ale to niekoniecznie,dłuo się takie dzieci uczą.

Jak rozpoznać autyzm u dziecka

19 mar 2011 - 22:07:55

Cytat
annne
niewiem czy to ma tylk boje się bo pewne zachowania na to wskazujo
niemówi (kilka pojedyńczych słów )
często jak mówie coś do niej to tak jakby niesłyszała wogóle niereaguje na polecenia
bije się po głowie jak coś jej niewychodzi , jest nerwowa
kręci się wkólko ,macha rączkami , jak coś chce to wymusza płaczem kładzie się na podłodze i krzyczy jak próbuje tłumaczyć ucieka
mogłabym tak wymieniać długo
z tym że wiem że dzieci autystyczne unikają innych ludzi ona znowu się nieboi , jak idziemy bawić się z dziećmi to wszyscy bawią się a zuzia sama biega niebawi się z dziećmi

Nie zawsze dzieci autystyczne unikają ludzi.
Czasami AUTYZM dziecięcy mylony jest z Zespołem ASPERGERA.
Jestem właścicielem Gabinetu Terapeutycznego, pracujemy z dziecmi niepełnosprawnymi.
Moja Mama jest wykwalifikowanym terapeuta-Instruktorem, postawiłą i pomogła wielu dzieciom i ludziom.
Pracujemy z dziećmi z ADHD, Autyzmem, Zespołem Downa, Zespołem Aspergera, z dziecmi niepełnosprawnymi-ruchowo i umysłowo w zasadzie z wszystkimi bo i z dorosymi ludzmi również.
Gabinet mieści się w Bydgoszczy, jest w stanie po jednym spotkaniu postawić diagnozę która określi rozwój dziecka.
Objawy, które ma Twoja córka kojarzą się z objawami Zespołu ASPERGERA, nadpobudliwość, autoagresja, NIE MOGĘ JEDNAK STWIERDZIĆ czy moje przypuszczenia są rzeczywistym faktem, dlatego nie sugeruj się i nie martw na zapas, pierwsza rzecz jaką trzeba zrobic badania i postawić diagnozę.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-19 22:16 przez VideSedCuiFide86.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Syrop z cebuli??