Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

29 minut temu

sprawdzony stomatolog

33 minut temu

sklep detailingowy

57 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"uciekające" oczko

11 paź 2010 - 21:50:35

Dziewczyny, zauważyłam u mojego dziecko np. gdy się zamyśli, albo pije, że lewe oczko jej odpływa na zewnątrz.
Rozmawiałam o tym z najbliższymi, ale nikt nic nie zauważył tylko ja.
Dla spokoju serducha umówiłam małą do "zwykłego" okulisty, którego pierwszym pytaniem było: czy jest wcześniakiem.
No nie jest, wagę urodzeniową też miała normalną.
Lekarz wykonał bardzo proste badanie żeby potwierdzić moje przypuszczenie. Poprosił aby nie zamykała oczu, zakrył małej najpierw jedno oczko, po odłożeniu ręki było widać jak oko tak jakby napływało na swoje miejsce z zewnątrz.
Później powtórzył z drugim oczkiem... historia się powtórzyła co mnie bardzo zaskoczyło, bo tego drugiego oczka nie zauważyłam.

Tak jak wspomniałam wcześniej, nikt poza mną nie zauważył, że moje dziecko zezuje, bo to tylko widać gdy jest zmęczona, zamyślona. Chociaż mój mąż też tego nawet wtedy nie widzi ;)

Moje pytanie jest takie - czy macie podobne doświadczenia? czy leczycie zeza w normalnym gabinecie okulistycznym czy specjalistycznym zezowym?
Ja znalazłam w Warszawie dr Marka Prosta, ponoć zajmuje się zezem, pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka i z opinii wynika, że jest bardzo dobry, ale zapisy są na 2011 na koniec października. Może dodam, że na wizytę prywatną.

Znalazłam też poradnie zezowe w Szpitalu Dziecięcym na Niekłańskiej i w Centrum Zdrowia Dziecka, ale dodzwonić się tam graniczy z cudem.

Może macie sprawdzonego lekarza zajmującego się zezem u dzieci z woj. mazowieckiego. Byłabym bardzo wdzięczna.

"uciekające" oczko

11 paź 2010 - 21:52:29

Z chęcią poczytam wypowiedzi innych mam, moje dziecko tez zezuje.

"uciekające" oczko

11 paź 2010 - 22:47:53

a może jeszcze jakaś mama ma podobne doświadczenia i jakiegoś dobrego okulistę zajmującego się zezem z woj. mazowieckiego

"uciekające" oczko

11 paź 2010 - 22:55:43

Moja już 10 letnia córka od urodzenia tez tak ma . Jak sie zamyśli albo czuje sie zawstydzona to wtedy oko jej ucieka. Od małego chodziłam po okulistach różnych specjalistach i nic - ma zdrowe oczy ! Ja już sie nie martwie bo lekarze powiedzieli Ze taka po prostu jej uroda.

"uciekające" oczko

11 paź 2010 - 23:01:00

u mnie bylo bardzo podobnie- starsza corka - zauwazylam ze jej ucieka oko- tylko prawe- i tez wtedy gdy sie zamyśliła albo cos opowiadala- i tez tego nikt oprocz mnie nie widzial- do czasu, potem juz kilka osob widzialo- ale nie wiem czy po moim pytaniu dopiero to widzialy- skoro wczesniej nie.
i tak udalismy sie z nia do okulisty - normalnego nie dzieciecegi i tam opinia ze zez- poswiecila jej najpierw po oczach, a potem kazala cztac literki- to chore bo zadne oko nie bedzie wtedy dobrze widziec.
Kolejny okulista - dzieciecy- stwierdzil, ze sie czepaiami i ze nic jej nie jest

3 okulista stwierdzil- astygmatymz i przepisal okulary
a 4 bardzo dobry lekarz- z polecenia stwierdzil ze nic jej nie jest- bron boze okulary.
tak wiec by potweirdzic jakąs teze musialam byc az u 4 okulistow w tym 2 dzieciecych- i oni wlasnie wykluczyli by cokowielk jej bylo.

Moja rada - radze udac sie do kilku lekarz i najlepiej dzieciecych:)

pozwodzenia

"uciekające" oczko

11 paź 2010 - 23:06:42

z tymi lekarzami... no właśnie problem żeby znaleźć dobrego :(

"uciekające" oczko

11 paź 2010 - 23:06:58

No niestety ja też zauważyłam, że u mojej 15-miesięcznej córeczki coś jest nie tak z oczkiem- czasem ucieka jej do środka, szczególnie, gdy dłużej się czemuś przygląda.

Zapisałam się do okulistki do której ja chodzę, prywatnie oczywiście. Teraz nie pamiętam nazwiska, ale to bardzo dobra lekarka, która przyjeżdża z Katowic z kliniki okulistycznej.
Terminy również odległe, my mamy wizytę 30 października, a zapisywałam się w sierpniu. i tak zrobiła wyjątek, bo chodzi o małe dziecko.
Szczerze, to zastanawiam się jak Ona zbada wzrok tak małemu dziecku, Lilka to mała wariatka, która nie usiedzi w miejscu, nie mówiąc już o leżeniu i pozwoleniu na "majstrowanie" przy buzi.
Może jakaś Mama ma już takie badanie za sobą i podzieli się refleksjami?

"uciekające" oczko

11 paź 2010 - 23:09:04

no moj lekarztez z katowic- uratowal niejdnemu wczesniaczkowi wzrok

"uciekające" oczko

12 paź 2010 - 00:29:38

Jako matka mam długoletnie doświadczenie z leczeniem zeza u dziecka.`Mój syn urodził się z porodu pośladkowego, nastąpiło lekkie niedotlenienie i niestety został uszkodzony wzrok.Od pierwszych dni widziałam ,że z tymi oczkami jest coś nie tak.Zrobiliśmy badania , które potwierdziły obawy , niestety astygmatyzm , oczopląs falisty poziomy , duża krótkowzroczność.No i od tego momentu zaczęła się moja wędrówka po Polsce po klinikach w celu ustalenia jakiegoś toru leczenia.Każdy lekarz miał inne wizje. Krótko napiszę zaliczyłam klinikę w Lublinie , Bialymstoku , gabinet leczenia zeza w Krakowie Witkowicach, a takze Katowice klinikę pani Gierek.Ostatecznie zaufałam dr.Bilskiej z Krakowa , która wykonała 3 operacje okulistyczne minimalizujące oczopląs , bo tylko jedną wadę mozna było operować.Cały czas chodził i chodzi w okularach, po oczopląsie nie ma śladu , lekki zez pozostał no i ta wada wzroku , bo ma - 10 dp. Myslimy o zabiegu laserowym zmniejszającym tę wadę.

Kilka rad dla mam -nie lekceważcie zeza u swojego dziecka, coż to za mowa lekarza ,że to taka uroda dziecka, widać nieprofesjonalista .Trzeba zrobić dokładne badania, są bezbolesne, no tylko atropina szczypie w oczy, nawet z malutkimi dziecmi lekarze sobie poradzą,mają swoje sposoby na badania.Dobrze jest potwierdzić przynajmniej u dwóch specjalistów.Obserwujcie swoje dzieci , jak blisko nachylają główke nad książką , z jakiej odległości oglądają telewizor, czy często boli je głowa, czy występuje wada w rodzinie nawet tej dalszej ....to jest potrzebne do wywiadu rodzinnego.Odradzam stawanie na głowie , zwisy na poręczach głową w dól , duzy wysiłek, rośnie ciśnienie sródczaszkowe moze dojść do uszkodzenia nerwu wzrokowego.Gdzie leczyć?--poszukac dobrego specjalisty u siebie , na pewno jakis sie znajdzie z polecenia, takie wyjazdowe konsultacje..... hmmmm......są drogie, bo oprocz platnej często wizyty trzeba zaplacic za podroz , czasem hotel .Dzisiaj gdybym zaczynała leczenie to poszukałabym kontaktu w Centrum Zdrowia DZiecka i cierpliwie czekałabym na termin w międzyczasie robiąc badania u innego okulisty.W CZD są bardzo dobrzy specjaliści , super sprzęt, dokladne wypisy mama otrzymuje.Jezeli tam powiedzą ze wada niewielka , to mozna im zaufac.Dobra jest klinika Gierkowej , i jak dla mnie Krakow ale tu prywatnie trzeba. Ze słyszenia wiem ,że jest we Wroclawiu Korwita jak nie pomyliłam nazwy. Koncząc powiem , ze na jednej wizycie się prawdopodobnie nie skonczy . Nie ma się czego bać, na zeza się nie umiera , to tylko dyskomfort w zyciu codziennym.Zyczę siły i cierpliwośći , dzieciaczkom zdrówka .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-12 00:40 przez agatelek1.

"uciekające" oczko

12 paź 2010 - 07:39:20

agatelek1 baaaaaardzo pomogłaś. Dziękuję Ci bardzo za full niezbędnych informacji.
Dziś od rana do 12 będę uderzała telefonicznie do poradni zezowej w Centrum Zdrowia Dziecka jak się nie uda jadę tam.
W sumie 40 min drogi.

Jeszcze raz wielkie dzięki za mega pakę informacji.

Waszym Maluszkom życzę przede wszystkim dużo dużo zdróweczka, a Mamusiom siły, cierpliwości i wytrwałości (którą już macie).
Pozdrawiam :)

"uciekające" oczko

12 paź 2010 - 07:47:53

mojej małej też delikatnie oczko ucieka do środka, ale tylko wtedy kiedy patrzy na coś z bliska. Jako niemowle miała mocniej, ale się wyrównało. Pediatra nic nie widziała, stwierdziła że czekac - wyrówna się bo dzieci często tak mają. Mi to jednak nie dawało spokoju. W tej chwili ma 15 miesięcy. U okulisty z nią byłam 3 miesiące temu. Też nikt prawie tego nie widział tylko ja. Do okulisty poszłam za namową koleżanki, która teraz majac 5-letniego synka żałuje że nie poszła z nim wcześniej, bo być może wadę wzroku dałby się skorygować wcześniej. Niunia miała badanie dna oka oraz badanie jakimś przyrządem w który nie chciała patrzeć hihihi (nie mam pojęcia jaka jest jego fachowa nazwa). Lekarka mi powiedziała, że generalnie małe dzieci mają wadę wzroku, ale chodzi o to że jeśli ta wada jest równa w obu oczkach to jest ok, jeśli jednak jest różnica między oczkami wtedy wymagane jest leczenie. Stwierdziła, że z jej oczkami jest ok. Tak jak już ktoś wcześniej napisał - taka jej uroda. Mówiła tylko o kontroli za pół roku. Dodam że byłam w prywatnej klinice chorób oczu, potem jeszcze na badaniu w szpitalu. Dla osób z Kujawko-pomorskiego polecam klinikę OFTALMIKA. Najmłodsze dziecko, któremu ta lekarka założyła okularki miało 0,5 roku!

"uciekające" oczko

12 paź 2010 - 08:15:50

Mój Michał zaczął nosić okularki jak skończył roczek. A zaczęło się tak banalnie jak u wiekszości z Was....zaczęło mu uciekać jedno oczko do środka, niedługo potem drugie.
Pojechaliśmy do Poradni Leczenia Zeza i Niedowidzenia u Dzieci (Dr Korendowicz) (POLECAM!!!)
Oczywiście wyszedł zez i dość duża wada wzroku, przez którą dziecko z pewnością odczuwało dyskomfort w normalnym widzeniu.
Teraz jesteśmy pod stałą kontrolą okulisty.
Misiek do okularków sie przyzwyczaił, wada powolutku sie zmniejsza,a Wam drogie mamy podpowiadam,żeby nie lekcaważyć nawet uciekającego oczka

[embed_image dc44bec31029bae0a0e261d0d63fa07f][embed_image 4f7dc277af39bf7d800d9cf3e0f1b302]

"uciekające" oczko

12 paź 2010 - 09:13:27

Witaj ja leczę synka W poradni zeza i tak jak w twoim przypadku tylko ja widziałam go u synka teraz synek nosi okulary do skorygowania zeza w naszym przypadku jest to zez zbieżny dwuoczny i raczej zez powinnaś leczyć w typowej poradni zeza nie u "zwykłego" okulisty.

"uciekające" oczko

03 lut 2011 - 15:51:37

Witam.Moja ,teraz już 4 letnia córeczka też ma ten problem.Uciekające oczko jak się zamyśli albo jest zmęczona.Ja wybrałam sie z nia do CZD do poradni zezowej.Tam mają specjalistyczny sprzęt.Córci wyszedł zez naprzemienny rozbieżny.Wzrok ma dobry.Zalecenie to ćwiczenie przez pół roku i to powinno wystarczyć.Jeśli by nie pomogło to zabieg.
Ćwiczymy codziennie już 3 mc i córci oczka już nie uciekają wcale jak jest zamyślona czy zmęczona....Pięknie ćwiczy.Za 3 miesiące jedziemy na kontrolę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-03 15:53 przez Jula07.

"uciekające" oczko

03 lut 2011 - 16:57:54

to i ja się dopisze bo też właśnie ja zauważyłam, że mojemu synkowi ucieka jedno oczko 14 miesiecy ma i też prócz mnie nikt tego nie widzi ,jak po operacji się pozbieramy to musimy zająć się tym.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-03 17:03 przez hastianna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

syrop pulneo czy pomaga