Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zupki deserki jak karmicie

29 sie 2010 - 12:39:54

Proszę o jakieś porady ,bo jak mam karmić swoją 5 miesięczną córkę to mi się wszystkiego odechciewa.Kopie macha rączkami wypluwa zupkę po kazdym jedzeniu nastawiam pranie bo wszystko co miała na sobie moja córka a także ja nadaje się tylko do prania.Jak zakładam jej sliniaczek to od razu wkłada go do buzi , pieluszkę również.Może karmię ją w złej pozycji ( w leżaczku fisher price) albo moze nie jest głodna i dlatego wszystko wypluwa.Nadchodzi pora na zupkę a ja mam gęsią skórkę..........

Zupki deserki jak karmicie

29 sie 2010 - 13:15:15

Hehe skąd ja to znam mój pół roczny synek robi tak samo, on by tylko żył jedząc samą pierś, ale ja chcę zacząć gdzieś wychodzić, więc walczę z nim i z jego jedzeniem :)On tak samo wszystko wypluwa i zaciska dziąsła, ale mój mąż odkrył wczoraj metodę, która chyba wejdzie w nasze życie:)Mój mąż przysuwa do buzi synka jego ulubiony gryzaczek on otwiera buźkę, a ja wkładam mu łyżeczkę, wczoraj zjadł tak 3 łyżeczki, dziś dwie, ale ja się cieszę bo to zawsze jakiś krok do przodu, może też tak spróbuj :)Jedzenie w formie zabawy :)Mam nadzieję, że nasze dzieci zaczął normalnie jeść .

Zupki deserki jak karmicie

29 sie 2010 - 16:31:31

ja mojego synka (5mies.)tez karmie w lezaczku;)klade go tak zeby trzymal sie za pałąk,albo "trzyma" sloiczek czy zabawke jakas. (wszyyyystko wklada o buzi,ssie cale piesci.) daje mu tylko deserki poki co,posmakowalo i otwiera buzke ,musze tylko pilnowac jego raczek;))
tak samo zaczynalam karmic corke i tez poszlo szybko. powodzenia zycze:)!

Zupki deserki jak karmicie

29 sie 2010 - 18:31:44

Witam, nasza niespełna 5-cio miesięczna córcia je jak na razie (tfu tfu tfu ;o) ) bardzo ładnie, tyle, że ja nie karmie w leżaczku a na rękach, tak samo jak z butelką (leżaczka nawet nie kupowalismy).
Na początku, gdy pojawia się nowy smak, troszke się krzywi, przy pierwszej łyżeczce, ale potem sama otwiera dziobek. To machanie rączkami i nóżkami u nas też by było, podobnie jak branie śliniaczka do buzi, ale nauczyłam sie ja trzymac tak, że blokuje jej rączki, a nóżki moga sobie swobodnie machać :o)
Obie wychodzimy z tego cało i czysto ;o) Powodzenia Wam zyczę. Z pewnością każda z nas musi opatentowac swój własny sposób, bo i każde dziecko jest wyjątkowe :o) i inne po prostu :o)

Zupki deserki jak karmicie

29 sie 2010 - 20:52:15

karmienie na rekach??? odpada , nie jest to wygodnie dla dziecka ani dla mamy na dłuzsza mete, polecam specjalna poduszke do karmienia poki co a pozniej oczywiscie krzeselko

Zupki deserki jak karmicie

29 sie 2010 - 21:22:30

Ja również polecam Krzesełko :)

Zupki deserki jak karmicie

30 sie 2010 - 09:33:22

Nam na rękach jest bardzo wygodnie, mamy poduszkę, a na krzesełko jeszcze za wczesnie bo mamy dopiero niespełna 5 miesięcy. Dodam, że dużo łatwiej jest karmić dziecko z butelki lovi ze specjalną łyżeczką, bez obaw o wywrócenie miseczki + jedna wolna ręka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-30 09:34 przez michasia404.

Zupki deserki jak karmicie

30 sie 2010 - 11:32:06

Ja pierwsza zupke podalam w 4 m-cu, najpierw sprobowalam z lyzeczki, co sie nie sprawdzilo. Z butelki jej bardzo posmakowalo, zrobilam tak dwa razy, "poznala" smak i wrocilam do lyzeczki. Teraz Kajcia ma 15 m-cy i jest malym "odkurzaczem", zje wszysko. Nie mamy z tym zadnych problemow. Ostatnio na podworku znalazla ptasia kupe i... zjadla oczywiscie :)

Zupki deserki jak karmicie

30 sie 2010 - 12:03:24

Są takie śliniaki które wyglądają jak bluza z długim rękawem, zapinane z tyłu na rzep - wtedy maluch mniej pobrudzi ubranko, polecam u nas się sprawdza.
Możesz też spróbować karmić taką silikonową butelką, któa zamiast smoczka ma łyzeczkę. Delikatnie naciskasz i regulujesz ilośc pokarmu na łyżeczce, dobre do nauki jedzenia łyzeczką. Nadaje się do kaszek i zupek. My mięliśmy z Canpol:

http://www.tanimarket.pl/5164_Butelka_silikonowa_120ml___Lyzeczka__Lovi_by_Canpol_10_831.html

Ale i tak przy pierwszym miesiącu jedzenia łyżeczką było dużo nauki i pobrudzonych ubranek....niestety

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

STULEJKA