Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wprowadzanie pokarmów- KOLEJNOŚĆ

27 sie 2010 - 15:25:05

WITAM. DROGIE MAMUSIE W JAKIEJ KOLEJNOŚCI WPROWADZAŁYŚCIE SWOIM DZIECIOM NOWE POKARMY? CO NAJPIERW A CO PÓŹNIEJ?

wprowadzanie pokarmów- KOLEJNOŚĆ

27 sie 2010 - 16:24:23

Ja zaczełam od kleiku ryzowego( synek miał wtedy ponad trzy miesiace) nienajadał się mlekiem i troszke dosypywałam, pózniej troszeczke zupki ze słoiczka po 4 miesiacu, stopniowo soczku, zaczełam od 2 łyzeczek:)
A jak sie synek przyzwyczaił, to potrafił zjeść cały słoiczek:)
Ale wiem że u niektórych dzieci z zupkami często bywa inaczej tzn. nie chca jeść:)
A teraz ma dwa latka i potrafi zjeść dziennie 3 porcje kaszki mleczno ryżowej:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-27 16:31 przez klaa21.

wprowadzanie pokarmów- KOLEJNOŚĆ

27 sie 2010 - 16:29:36

czesc,

ja w 3 miesiacu dalam polizac jabłuszko-az oczeta sie zaswiecily ze zdziwienia :) no i byla cudna minka, po jakims tygodniu moze 2 miksowalam jabluszko, potem z marchewka (tarta), potem sama marchewka-i tak do 4 miesiaca - surowe oczywiscie. pozniej gotowane. od 5 m-ca poszlam do sklepu - zobaczylam na sklad sloiczkow no i teraz szalejemy w kuchni.
dzis zjadla zmiksowanego banana, sliwke, winogronko z sokim malinowym z cytryna z herbapolu.

do tego w 5 m-cu gotowalam kasze manna - taka dla doroslych, bo ta dla dzieci na wode ma sztuczne mleko a Amelka wciaz na piersi, platki gorskie owsiane, ryz. wszystko gotowane na wodzie a potem dodawalam odciagniete mleko no i banan, jabluszko albo to i to.

poza tym wode (niegazowana)kupuje bo u mnie w kranie tragedia.

teraz zastanawiam sie kiede dac 1 biszkopcika.

aha, wciaz czekamy na 1 zabek.

wprowadzanie pokarmów- KOLEJNOŚĆ

27 sie 2010 - 16:37:58

moja ma prawie 3 miesiace i daje jej soczek i zastanawiam sie co dalej wprowadzić bo soczek dobrze toleruje, i niewiem co dalej jej dać ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wypadające włoski u 20 miesięcznej dziewczynki??