Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam Was Mamusie.
Jestem mamą 8 miesięcznej Nadii,chciałabym się dowiedzieć czy wiecie może jak oduczyć dzieciaczka nocnych pobudek na jedzonko?Wydaje mi się,że 8 miesiąc był by dobry na zakończenie nocnych pobudek na butelke? Może macie jakieś sprawdzone sposoby? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

myślę, że skoro potrzebuje to raczej trzeba dać, bo znam mamy które dzieciom dawały na noc -do mleka kleik ryżowy, dla świętego spokoju... ale kochane nieświadome albo nie chcące wiedzieć mamy robią krzywdę dziecku: Gdyż zapycha się żołądek dziecku, a dziecko śpi bo musi to strawić i "się przemęczyć". Fakt śpi, ale żołądek rozciągnięty.... a i za kilka lat... problemy z otyłością!

Mama 1,5rocznej Julii i 2miesięcznego Rafałka

zamiast mleka podawac herbatke- to dziala, sprawdzone i polecane przez pewna lekarke

moja dostała kilka razy wodę zamiast mleka w butelce ale zrobiła wtedy straszną awanturę, cała noc nie przespana więc się poddałam, potem przez kilka nocy dostawała mleko ale w kubku z silikonowym dzióbkiem, po kilku nocach przestało się jej podobać picie na siedząco i przestała wstawać na mleczko, wtedy też pożegnałyśmy butelki na rzecz kubków :)
Życzę powodzenia w oduczaniu :)

Ja na szczęście nie miałam takiego problemu, mój synek miał 3 miesiące i przesypiał już całą noc. Koleżanka dawała córeczce na kolacje bardziej kaloryczne mleko a jak budziła się w nocy to wodę zamiast mleka i po jakimś czasie przesypiała całą noc

zweryfikowana
Posty: 148
Ostrzeżenia: 1/5

Oj,mamy to samo :( Synus ciagle w nocy musi wciagnac buteleczke.Juz daje mu przed zasnieciem BEBIKO SMACZNY SEN (synek od urodzenia jest na Bebiko),bo niby z kleikiem ryzowym i kukurydzianym,ale to nic nie pomaga,przynajmniej raz musi w nocy zjesc :(
I zgadzam sie w zupelnosci,jak chce w nocy jesc,to znaczy,ze potrzebuje i moim zdaniem trzeba dawac.A z tym zapychaniem kleikiem,to sie tak do konca nie zgodze,bo moj synus je to bebiko na noc, a w dzien bardzo duzo pije i nigdy nie mial problemow z bolacym brzuszkiem,ani z kupkami (zatwardzenia czy cos podobnego).
Aha,Kubuś też ma 8 miesiecy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-22 20:58 przez asiastelmaszyk2.

Mój 6 miesięczny szkrab średnio w nocy budzi się co 4 godziny, choć zwykle co około 3. Także w nocy wstaje dwa razy. O Północy i około 3. Co prawda miał nocki gdzie przespał się nawet 7-8 godzin bez jedzenia, ale to przypadki raczej jednostkowe. Jest na cycusiu. W ciągu dnia kiedy jestem w pracy je kaszki i zupki, a jak wrócę z pracy to je mleczko z cycusia.
Ostatnio próbowałam dać mu na wieczór kaszkę, ale cycusia też opróżnił.... i co to dało... zamiast spać do 0:00 obudził się o 1:00. Widać i tak musi zjeść i tak. ;-) Takiego mam żarłoka. Ale to po tatusiu...
Więc przestałam mu podawać na noc kaszki :-) Bo po co...

Moja ma 16mc i jest to samo... spi od 21 do okolo 5 i budzi sie na mleczko i spi dalej do 8-9.
A jak ja przetrzymam albo woda napoje to wstaje mi juz o 7 na nogi...

moja Jula ma 4,5 miesiąca. Od conajmniej miesiąca wogóle nie budzi się w nocy na jedzenie. Dostaje na noc ok. 21 mleko z odrobiną kleiku ryżowego i śpi min. do 7 :)

Ja mam 3 letniego i potrafi się też obudzic o 5. Jak miał dobre 2 lata to notorycznie wstawał o 3. Była przetestowane herbatka, woda, kubeczki, łyżeczki i co tylko jest możliwe i co ???????? NIC !!!!!!! Byłam u lekarza i stwierdził, że jeśli się budzi to jest głodny i trzeba mu dac tą butle i już.
Jest jeszcze jedno, że Marciś bardzo mało je w dzień, ale lekarz też mówiła, że jeśli nie chce to mu nie wpychac bo wcale nie będzie jadł i dopiero będzie problem.
Moim zdaniem trzeba to przetrzymac i życ nadzieją, że będzie lepiej i kiedyś się dobrze wyślimy :-))))))))

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

ja dawałam dopóki chciała, miała około 9 miesięcy córcia jak przestała jadać w nocy, teraz ma 2 latka i jest ok:)

pomysł z herbatką czy wodą nie zawsze działa- w przypadku moich dzieci nie działała- chlopaki płakali tak długo aż dostali mleczko:)
uważam że każde dziecko ma swoje potrzeby i z czasem nocne jedzonko nie bedzie juz konieczne- czasem trwa to do ok. roczku.

Jejku mam ten sam problem;/
Mój synek ma 7 i pół miesiąca i w nocy budzi sie 2 razy na butelke a czasami w miedzy czasie picie;/
Mimo że cały czas jest na kleiku ryzowym i to i tak nie pomaga;/
Ostatnio przespał całe 2 noce bez pobudek myslałam że to juz tak zostanie ale nic z tego;/
Nadal sie budzi i butelka musi byc minimum jedna a przewaznie dwie.
Gdy daje mu pic to wtedy płacze czyli ze chce jednak mleko ni i trzeba robic butelke.
I tak przewaznie ok 1 a potem 5

u nas "płyny zastępcze" tez nie działaja!!!
piotruś ma skończony rok i próba pojenia czymś innym niz mleko kończy się furią nocną!!!
przed spaniem nie chce pić mleka a później wstaje w nocy na równe nogi!

...jeszcze jestem cierpliwa,czekam az mu przejdzie nocne jedzenie!

Ja karmię piersią jeszcze małego raz dziennie no i te nieszczęsne karmienia w nocy :(( jak próbuje nie dac cyca a próbuje dać butelkę żeby dłużej spał to jest taka awantura ze raz mama przybiegła do mnie w nocy a mamy pokoje baaaaardzo oddalone od siebie czy ja małego bije czy co :D no i próbuje go oduczać ale jak juz dostanie po tej awanturze cyca to taka radocha i mruczenie ze szok :) a jak zbliżam rękę do piersi (wie że to oznacza wyciągnięcie cyca z buzi) to odpycha i w ogóle nie dopuszcza :)) ostatnio jak już drzemałam jak go karmiłam i cycus wypadł to sam "go podniósł" i wsadził do buźki :D a ma dopiero prawie 10 m :) no ale odbiegłam od tematu .... ja też nie mam zielonego pojecia jak go tego cyca oduczyc :/ to jest koszmar ... widze że niektóre mamy narzekają na pobudki raz w nocy .... ja mam co !!!!godzina !!!! .... ;(
Więc nie narzekajcie i pomyslcie że inne (czytajcie ja) maja gorzej. ja też powiedziałam ze poczekam do roczku max 14 miesięcy i koniec. MUSZE SIĘ WYSPAĆ :D nawet nie wiecie jaka jestem non stop śpiąca .... prawie 10 miesięcy nie przespane noce z pobudkami co godz max 2 :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-13 22:35 przez wiolka_m_21.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czarny ząb!! próchnica??? ratunku!!!