Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

35 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Espumisan opinie

7.05 o 22:15

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 13:57:06

Dziś będę zapisywać synka do lekarza na bilans dwulatka. Jestem bardzo ciekawa jak wypadnie bo ostatnio byliśmy u lekarza w lipcu na szczepieniu.

Jak wasze maluchy wypadły na tym bilansie?

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:07:21

no właśnie, mnie tez ciekawi jak wygląda to badanie
chociaż do naszego badania to jeszcze ponad 4 miesiące
ale ja zapisze Julię prywatnie, bo nie jestem zadowolona z naszej pediatry
każda wizytę przeprowadza tak żeby tylko odbębnić i tyle
a o co się nie zapytam to uważa, ze to niepotrzebne i po co mi to wiedziec
na szczęście julia prawie w ogóle nie choruje więc do tej pory nie było potrzeby chodzić prywatnie

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:09:01

wszystko dobrze,bez problemu byłam zaskoczona że tak szybko to poszło:)

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:09:22

Moja Gabrysia była w pażdzierniku waga 13,5 kilo wzrost 91 cm. Poza tym dostała skierowane do laryngologa bo w rodzinie występuje głuchota jednostronna ale wszystko w porządku. Do ortopedy bo trochę krzywo stawia nóżke. Także zanim pójdziesz to przemyśl choroby w rodzinie i inne rzeczy które dają ci do myślenia. Ja może jestem trochę nadopiekuńcza ale tylko jeśli chodzi o różnego rodzaju wizyty u specjalistów. Lubię być pewna ze wszystko jest w porządku, a taki bilans to dobra okazja bo lekarz będzie wypytywał o wiele rzeczy.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:11:41

jak możecie to wpisujcie wszystkie dane z książeczki to porównamy sobie jak rozwijają się nasze dzieci. W książeczce zdrowia jest taka strona BADANIA PROFILAKTYCZNE W WIEKU 2 LAT i tam chyba lekarz wszystko zapisuje na tym bilansie.


Mój synek ma certyfikat ze szpitala ze ze słuchem ma wszystko ok bo rozbiłam dym żeby zbadali mi dziecko bo chyba jest głuchoniemy bo w ciągu 5 dniowego pobytu w szpitalu nie wydał z siebie żadnego dzwięku :D a teraz gada jak najęty



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-11 14:13 przez CHRUPEK.

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:14:52

U mnie to sobie owszem wklepał tylko w kompa a nam dali tylko karteczkę z wagą i wzrostem. My nawet książeczki zdrowia nie mamy bo mała urodziła sie we Włoszech i jak wróciliśmy to miała 2 msc i nie chcieli mi dać książeczki bo dają tylko przy urodzeniu dziecka w szpitalu. Jak nie to nie zbieramy karteczki.

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:20:35

Cytat
CHRUPEK
jak możecie to wpisujcie wszystkie dane z książeczki to porównamy sobie jak rozwijają się nasze dzieci. W książeczce zdrowia jest taka strona BADANIA PROFILAKTYCZNE W WIEKU 2 LAT i tam chyba lekarz wszystko zapisuje na tym bilansie.


Mój synek ma certyfikat ze szpitala ze ze słuchem ma wszystko ok bo rozbiłam dym żeby zbadali mi dziecko bo chyba jest głuchoniemy bo w ciągu 5 dniowego pobytu w szpitalu nie wydał z siebie żadnego dzwięku :D a teraz gada jak najęty

jak to????
to sami z siebie nie badali??
u mnie w szpitalu wszystkie noworodki miały PRZESIEWOWE BADANIE SŁUCHU
u Julii wynik badania jednego uszka był jakis nieprawidłowy i dostaliśmy skierowanie na jeszcze jedno badanie już po wyjściu ze szpitala
na szczęście wszystko ze słuchem ok:)
na pierwszej stronie w książeczce zdrowia ma taką naklejke z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że oba uszka zdrowe:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:22:03

ewili to dziwne że nie chcą dać nowej książeczki zdrowia

dasich robili badania te obowiązkowe ale ja chciałam dodatkowe tym bardziej że moja siostra ma wrodzoną wadę słuchu



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-11 14:24 przez CHRUPEK.

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:22:38

mój jest przed bilansem-my pod koniec stycznia idziemy...

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 2/5

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:23:39

u mnie normalnie.moj jeszcze wpieluchach i gadac nie chce tylko po swojemu/troche mnie to martwi/.a tu wpada dziewczynka i nawija jak nakrecona i juz bez pieluszek to pielegniarka .....ojej pani doktor juz bez pieluszek i jak mówi ojej -kurcze kazde dziecko swoim tempem sie rozwija

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:24:29

Powiedzieli,ze książeczki tylko przy narodzeniu dziecka sie wydaje a jak chcem to mogę sobie iść na odział położniczy oczywiście jak ma znajomą i sobie załatwić. Mam ich w nosie.

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:25:24

Cytat
ewili
U mnie to sobie owszem wklepał tylko w kompa a nam dali tylko karteczkę z wagą i wzrostem. My nawet książeczki zdrowia nie mamy bo mała urodziła sie we Włoszech i jak wróciliśmy to miała 2 msc i nie chcieli mi dać książeczki bo dają tylko przy urodzeniu dziecka w szpitalu. Jak nie to nie zbieramy karteczki.
my tez mamy dziecko urodzone za granicą -ma książeczkę hiszpańską, a drugą mi tez dali w przychodni rejonowej,ale korzystamy tylko tej hiszpańskiej-lekarze nie widzą w tym żadnego problemu....

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:26:05

ewili chyba warto się zakręcić za tym by w przyszłości nie było z tym problemów.

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:32:41

Właściwie to masz racje bo gdzie z nią nie pójdę to zawsze się pytają o książeczke a ja zawsze im tą samą śpiewkę że nie mam. Ciekawe czy można kupić taką książeczkę?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:34:21

ktoś się jeszcze pochwali wynikami swojej pociechy?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kącik XXL