Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

30 gru 2009 - 16:44:23

WITAM MAMUSIE!
Mam pytanko bo lekarz powiedział żeby przy ząbkowaniu dawać czopki Viburcol, no i się zastanawiam czy podawać codziennie? jak długo można go podawać? bo przecież mały ząbkuje już dłuższy czas i kończy mi się pierwsze opakowanie (daje jeden czopek na noc) i zastanawiam się czy podawać dalej?? Jak to było u Was??

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

30 gru 2009 - 17:28:35

Hej ja mojej córce też podaję zawsze przed szczepieniem jak ząbkowała to też dawałam ale codziennie wtedy gdy naprawde grymasiła to dałam na noc.
Tak w tyg 2 razy podawałam tylko.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

30 gru 2009 - 18:00:31

A nie lepiej zamiast czopków smarować dziąsła DENTINOX-em?

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

30 gru 2009 - 20:44:33

Detinox pomaga ale na chwilę więc wolę czopki mały wtedy lepiej śpi, ale zastanawiam się czy nie przesadzam że codziennie daje?

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

30 gru 2009 - 20:47:01

z tego co pamietam to są czopki homeopatyczne więc wydaje mi się ze nie przesadzas......
a tak ogólnie -u nas nie pomagały......

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

30 gru 2009 - 20:47:55

Mi lekarka mówiła że nie wolno dłużej niż 2 tygodnie.

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

30 gru 2009 - 20:55:40

Viburcol N, złożony lek homeopatyczny w postaci czopków, jest stosowany u niemowląt i małych dzieci w stanach niepokoju przebiegających zarówno z gorączką, jak i bez gorączki. Preparat jest pomocny w przypadku bolesnego ząbkowania, kolek niemowlęcych, odczynów poszczepiennych, a także infekcji. Łagodzi rozdrażnienie i przywraca spokojny sen. Może być stosowany już od 1 dnia życia dziecka.



Sposób użycia:

W ostrych stanach włożyć 1 czopek do odbytu kilka razy dziennie. Po uzyskaniu poprawy 1 czopek 2-3 razy dziennie. U niemowląt od 1 dnia życia do 6 miesięcy maksymalnie 1 czopek 2 razy dziennie.

zawsze mozna przedzwonić do przychodni i zapytac jak długo mozna je stosowac, albo spytac w aptece.....

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

30 gru 2009 - 20:57:33

Według mnie za długo już podawałaś dziecku te czopki jeśli maluszek dosyć mocno ząbkuje idź z nim do stomatologa on rzepisze ci odpowiedni żel na dziąsełka są takie ze znieczuleniem na receptę z homeopatycznymi lekami też trzeba uważać bo można przedawkować.

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

30 gru 2009 - 21:19:10

Nawet homeopatyczny lek bała bym sie tak stosować w dzien w dzień.
My stosowalismy ale tylko doraźnie gdy pojawiala sie goraczka przy zabkowaniu,ból był na tyle widoczny(płacz) i po szczepieniu przy tych samych objawach.
Na tej podstawie to mniej wiecej do 2 roku zycia bedziesz go stosować albo i dłużej z małymi przerwami..

niezweryfikowana
Posty: 380
Ostrzeżenia: 2/5

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

31 gru 2009 - 08:43:24

Moja sąsiada gdy była w ciąży swojemu 1,5 rocznemu synkowi podawała codziennie bo nie mogła z nim niby wytrzymać;/
A teraz jak urodził się następny to już rytuał co dzień wieczorem temu i tamtemu daje po czopku to jest właśnie przesada;/

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

31 gru 2009 - 09:34:22

Cytat
szendercia
Detinox pomaga ale na chwilę więc wolę czopki mały wtedy lepiej śpi, ale zastanawiam się czy nie przesadzam że codziennie daje?

Zgadzam się ja podawałam także ibufen jest dobry.

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

31 gru 2009 - 12:17:45

ja kupilam za 16zl zel bobodent ciekawe czy dobry

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

31 gru 2009 - 12:48:09

byłam dzisiaj u lekarza i powiedział że faktycznie nie dawać codziennie tylko tak co 3-4 dni. No ale wcześniej nic nie mówił więc skąd miałam wiedzieć :-/ powiedział tyle: "3 noce niech podokucza a czwartą żebyście się wyspali to dajcie :-) macierzyństwo nie jest łatwe :-)" ach Ci lekarze :-)

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

01 sty 2010 - 15:17:41

Cytat
BadGirllGK
Moja sąsiada gdy była w ciąży swojemu 1,5 rocznemu synkowi podawała codziennie bo nie mogła z nim niby wytrzymać;/
A teraz jak urodził się następny to już rytuał co dzień wieczorem temu i tamtemu daje po czopku to jest właśnie przesada;/
O matko !!!!!!!!!!!!!!
Najlepiej to tej Pani poleciła bym lalki na baterie zamiast dzieci ,w razie czego mozna wyłaczyć i spokój!!!Az strach pomysleć co robiła by gdyby czopki te nie były by dostepne??!!!Albo stosowała by "głupiego jasia "albo po kielichu :-))):-O



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-01 17:33 przez goniak.

VIBURCOL- ILE CZASU STOSOWAĆ???

09 paź 2010 - 10:44:41

Przez jakiś czas podawałam też Viburcol codziennie głównie na noc jak dziecko było niespokojne, pomagał bardzo i ja też byłam już spokojniejsza. Oczywiście potem podawałam co 3-4 dni aż w końcu nie był już potrzebny, bo zasypiał już sam i bez płaczu. A wcześniej to była po prostu męczarnia, bez Viburcolu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

CIEKAWE PRZEPISY